Pomoc Spacja w nazwie użytkownika

wojciech.golus

Nowy użytkownik
Noobie
9 Sierpień 2022
2
0
1
59
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Po niedzielnej aktualizacji nie można założyc nowego uzytkownika np. "Jan Kowalski". System nie dopuszcza już spacji w nazwie użytkownika. Do tej pory mozna było używac spacji i tak musi pozostać. Jak sobie z tym poradzić?
 
Rozwiązanie
U
Przeczytaj listę zmian przez instalacją firmware'u , żeby było zabawniej DWA razy POTWIERDZASZ przeczytanie przed instalacją nowej wersji.

QTS 5.0.1 | Release Notes

1664025260642.png


więc wszystko jest w porządku - system zachowuje się zgodnie z założeniami.

Masz z tym problem - specjaliści na helpdesku chętnie to wyjaśnią :>
Nie znam systemu gdzie spacja była by dopuszczalna w nazwie użytkownika, jeżeli to zostało usunięte to tylko in plus aż dziwne że do tej pory to było akceptowane.
Problemu doszukiwał bym się w tym miejscu być może któreś z tych metod zezwala na białe znaki.

1663686941971.png


Nie sugeruj się moja konfiguracją ja korzystam z LDAPa też do innych celów ale ponoć on wspiera spacje natomiast linux (local qnap system) wydaje mi się że nie.
 
Eeee, no chyba przesadziłeś :)
A Windows? zarówno Windows 10 jak i Windows 11 dopuszczają nazwę uzytkownika w formacie "Imie Nazwisko" (ze spacją).
To bardzo ważne aby po zalogowaniu sie do Windowsowego komputera odrazu dostępny był dysk sieciowy \home i inne udziały na QNAP - jednakowa nazwa użtykownika i jednakowe hasło (w Windows i Qnap) umozliwia to w bardzo elegancki sposób.
Czyżby QNAP przestał w tym zakresie być kompatybilny z systemami Microsoft?
 
Tak Windowsie to idealnie pracuje dlatego katalog mojego użytkownika to "zdzis". Jeżeli szukasz kompatybilności z Windows to raczej bym śledził changeloga "AD" .
Nie korzystałem z nazw z białymi znakami w firmie gdzie korzystamy z qnapa również, więc jeżeli do tej pory korzystałeś rozumiem rozczarowanie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. spacja w nazwie