Sterowanie kartami arduino z poziomu QNAP

elmer3003

Entry Technician
Q Associate
7 Maj 2013
39
1
1
8
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Posiadam serwer Qnap TVS-871, chciałbym stworzyć namiastkę inteligentnego domu z poziomu aplikacji serwera.
Czy można uruchomić jakąś apke aby mogła sterować/zarządzać poprzez USB kartami przekaźnikowymi ARDUINO ?

Pozdrawiam
 
Ja używam OpenHab + mqtt + arduino wszystko na TS-231
Jedynie problem jest z mqtt na Qnap (nie udało mi się odpalić Mosquito na Nas'ie) więc broker zainstalowany mam na routerze (TP-Link)
 
Czy można uruchomić jakąś apke aby mogła sterować/zarządzać poprzez USB kartami przekaźnikowymi ARDUINO ?

Po burzliwiej dyskusji ... przedmówców, może coś dorzucę od siebie. :)

Skoro znane Ci jest Arduino i lubisz tą platformę nie ma problemu z jej adaptacją, w środowisku linux - (nawet QTS, system dedykowany zbudowany w oparciu o linux-a).
Możesz pójść drogą komunikacji RS, tak jak planujesz lub inną z szerszymi możliwościami opartą o TCP-IP.
Tutaj mogę zasugerować
Ethernet Shield module W5100 Board For Arduino
Ethernet_Shield_module_W5100_Board_For_Arduino.jpg
lub każdy podobny z rodziny, czy też inne moduły komunikacji przewodowej, nie koniecznie dedykowane bezpośrednio dla Arduino, które z powodzeniem wykorzystasz również z tą platformą sprzętową.
Jeżeli robimy odstępstwa od Arduino na pewno na uwagę zasługuje wspomniany moduł ESP, który od paru lat zdominował pole boju komunikacji inteligentnej elektroniki przez sieć WiFi.

Są też krajowe rozwiązania dedykowane prężnie się rozwijające zasługujące na uwagę - LAN Kontroler. Być może spodoba Ci się to rozwiązanie.

Co do oprogramowania kontrolującego co znajdziesz będzie niezłe, jeśli chcesz zbudować coś samodzielnie Arduino jest dobre ku temu. Postawisz serwer www i zbudujesz jego obsługę w potrzebnym zakresie. Jest wiele przykładów w sieci.

Lan kontroler właśnie tak działa - na dziś dzień powstało wiele adaptacji oprogramowania zewnętrznego do zarządzania zarówno autorstwa firmowego jak i nie tylko.

Ale skoro już wspomniałeś o Arduino to niekoniecznie musisz zapinać je do Qnapa, by cieszyć się wspomnianą funkcjonalnością. Możesz oprogramować sobie komunikację RS, o której wspominałeś z użyciem modułu BT, i wykorzystaniem gadżetofonu, tableta itp. :D
Idąc tą drogą zbudujesz autonomiczny kontroler, z fascynującym interfejsem.