Instruktaż/Tutorial SVN - System kontroli wersji (repozytorium)

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 167
31
2 243
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
1) Jesli nie posiadasz jeszcze Optware/IPKG zainstaluj :
https://forum.qnap.net.pl/threads/437/

Bez zadnego chroot'a! Poprostu zainstaluj IPKG.

2) Zainstaluj binarki Subversion
Kod:
ipkg install svn

Jesli otrzymales komunikat: "-sh: ipkg: command not found" musisz sie upewnic ze posiadasz wyeksportowane sciezki plikow. Najlepiej po instalacji IPKG zresetowac NAS'a i sprobowac jeszcze raz. Jesli nadal nie bedzie dzialac wyeksportuj sciezki:
Kod:
PATH=/opt/bin:/opt/sbin:${PATH}

3) Wybierz katalog w ktorym chcesz umieszczac swoje repozytorium plików. Mozesz zapisywac to w katalogu Publicznym - jednak pamietaj ze wszyscy beda mieli dostep do tego.
Kod:
mkdir /share/Public/Repository/

4) Utworz repozytorium za pomoca serwera Systemu kontroli wersji w podanej przez Ciebie wyżej lokalizacji.
Kod:
svnadmin create /share/Public/Repository/

5) Teraz nalezy skonfigurowac uzytkownikow i stworzyc im odpowiednia prawa. (dokumentacja). Zaczynamy edytowac pliki:
/share/Public/Repository/conf/passwd
/share/Public/Repository/conf/svnserve.conf
Upewnij sie ze masz prawa zapisu do repozytorium, jesli w powyzszych konfigach odznaczysz skomentowane ustawienia uzytkownikow, powinienes sie zalogowac na domyslnego uzytkownika z domyslnym haslem. Zalecane jednak jest stworzenie innej nazwy uzytkownika i innego hasla.

Wiec odznacz skomentowane linie w svnserve.conf:
Kod:
[general]
anon-access = read
auth-access = write
password-db = passwd

I te w pliku passwd:
Kod:
[users]
harry = harryssecret
sally = sallyssecret

6) Teraz w prosty sposob uruchamiamy System Kontroli Wersji, dzieki czemu bedziemy mieli dostep do repozytorium. Wybierzmy dla przykladu port 1234.

svnserve -d --listen-port=1234

7) Jesli chcialbys aby serwer Systemu Kontroli Wersji startowal wraz z kazdym uruchomieniem sie NAS'a bedziesz musial edytowac plik autorun.sh.
Kod:
mount /dev/mtdblock5 -t ext2 /tmp/config
cd /tmp/config
cat "svnserve -d --listen-port=1234" >> autorun.sh
umount mount /dev/mtdblock5

8) Dostep do repozytorium bedziesz mial za pomoca wybranego narzedzia SVN pod adresem:

Kod:
svn://hostname:1234/share/Public/Repository/
 
Ostatnio edytowane:
Hej,

Klientem dla SVNa jest Tortoise. Działa z SVN-em zainstalowanym na QNAPie bez problemu. Kłopot jednak występuje gdy chcę użyć protokołu svn+ssh:// zamiast svn://. Pojawia mi się okno z prośba o wprowadzenie dodatkowych danych uwierzytelniania (ssh) jednak po wprowadzeniu ich nie uzyskuję połączenia.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?
 
Hej

I jeszcze jedno.

Po restarcie QNAPa. nie mogę manualnie uruchomić SVN. Nie zmodyfikowałem autorun.sh bo nie udało mi się wykonać mapowania (mount).

Jak mogę zrobić (autorun.sh)to na moim QNAPie?

Jak mogę uruchomić Server SVN manualnie? (próbowałem odpalić svnserve w ten sposób ale sie nie udało

[
Kod:
/share/MD0_DATA/.qpkg/Optware/bin] # svnversion
-sh: svnversion: command not found
[/share/MD0_DATA/.qpkg/Optware/bin] # .svnversion
-sh: .svnversion: command not found
[/share/MD0_DATA/.qpkg/Optware/bin] # ./svnversion
./svnversion: error while loading shared libraries: libsvn_wc-1.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
[/share/MD0_DATA/.qpkg/Optware/bin] #
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mogą Cię zainteresować