Pomoc Switch do mojej sieci - Orange Funbox - Qnap TS -453 Pro ?

carles

Entry Technician
Q Associate
1 Lipiec 2015
31
3
8
54
Bydgosz, Wroclaw, EPWS
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Dzień dobry,

chciałem napisać w innym już istniejącym temacie, ale pojawił się komunikat że temat bardzo stary i nie warto, dlatego też postanowiłem napisać tutaj:

Opiszę dokładnie aktualną topologię mojej sieci domowej:

  • Dostęp do internetu Neostrada VDSL 80Mbit/s w rzeczywistości maks. 30Mbit/s upload maks. 5Mbit/s
  • Router Orange Funbox chyba wersja 3.0 taki jak na zdjęciu w tym artykule: Blogi Orange Polska - Strona Główna
  • Router TP-Link TL-WR2543ND zakupiony w 2011/12 roku. 3 anteny. Ma wgrane oprogramowanie DD-WRT.

Do Funboxa z włączonym serwerem DHCP jest podłączony:
  1. dekoder telewizji
  2. NAS Qnap TS-453 Pro [na sztywno ustawiłem mu IP]
  3. router TP-Link [na sztywno ustawiłem mu IP oraz włączyłem serwer DHCP].

Chciałem to zmienić i teraz zastanawiam się jakby to miało wyglądać żeby uzyskać jak najlepsze parametry przesyłu danych po kablu oraz WiFi.

Planuje w pierwszej kolejności zakupić SWITCH Gigabitowy z POE.

Planowana topologia:

Do Funboxa z włączonym serwerem DHCP podłączyć:
  1. dekoder telewizji
  2. jakiś SWITCH gigabitowy z POE

Do SWITCH-a podłączyć:
  1. router TP-Link [z wyłączonym serwerem DHCP] tak żeby rozysłać sygnał po WiFi - czy jest to możliwe przy oprogramowaniu DD-WRT ?
  2. NAS Qnap TS-453 Pro [IP na sztywno] - czy wtedy lepiej zostawić żeby otrzymywał adres z serwera DHCP (Funbox)

W drugiej kolejności chciałbym zakupić Access Point z POE.

Planowana topologia:

Do Funboxa z włączonym serwerem DHCP podłączyć:
1. dekoder telewizji
2. jakiś SWITCH gigabitowy z POE

Do SWITCH-a podłączyć:

1. Access Point z POE zasilany ze switcha
2. NAS Qnap TS-453 Pro [IP na sztywno] - czy wtedy lepiej zostawić żeby otrzymywał adres z serwera DHCP (Funbox)?

Jeśli chodzi o switch to zastanawiam sie nad takim dostępnmy modelem?

TP-LINK TL-SG1008P
Switch TP-LINK TL-SG1008P - 8x 10/100/1000 Mb/s, PoE

Czy możecie polecić coś innego?

Generalnie nie planowałem wydawać ponad 400zł na switch ale czytają inne tematy widzę że jest to bardzo ważny element.
Proszę o pomoc i odpowiedzić na moje pytania.
Z góry wielkie dzięki!
 
Zapomniałem dodać że mam skonfigurowaną usługę DDNS w aktualnej konfiguracji. Na Funboxie mam ustawione DMZ na NAS oraz przekierowane porty. Jak skonfigurować DDNS w przypadku jak bede mial SWITCH-a?

Czy odczuje różnicę pomiędzy tymi dwoma SWITCH-ami:

Switch TP-LINK TL-SG3210 - 8x 10/100/1000 Mb/s, 2x SFP, 1x console

Switch TP-LINK TL-SG1008P - 8x 10/100/1000 Mb/s, PoE

Wiem ze pierwszy jest bez PoE :) ale to nie jest chyba juz tak dla mnie wazne. Znalazlem gniazdko z zasilaniem dla Access Pointa.
 
Ten AP to Unifi. Pamiętaj ze wymaga odrębnego kontrolera gdzieś na PC/serwerze.
Jest już paczka na Qnapa wiec możesz na nim go odpalić.

Sam używam i w pracy i w domu i to sprzęt z serii odpal i zapomnij. Nic się z nim nie dzieje.

Aha ta wersja to jedynie 100 Mb na całość wiec jeśli planujesz szybsza sieć to albo z AC albo wersja Pro.


Wymacane przez Tapatalk
 
aby po wifi mieć takie transfery musisz mieć kartę sieciowa w standardzie ac i dobry router :)i pasmo 5 Ghz a nie 2.4 Ghz
Ja mam laptopa Dell a w nim karte Intel 7265ac , zaś jako router służy mi Asus rt-ac68u - laptop w odległości około 3-4 metrów od routera na pasmie 5GHz ma transfer po wifi około 70MB/s. Zobacz w ofercie Asusa lub Netgara acces pointy....te dwie firmy się ścigają w prędkościach i zasięgu...
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Jednak nie kupowałbym nic Asus'a. Ta firma udowodniła wielokrotnie swoje dziurawe oprogramowanie do tego stopnia, że ISP zablokowało mojego koledze dwa razy już NET'a. Brał udział w atakach DDoS.

Od Ubiquiti - UAP AC: Ubiquiti Networks - UniFi® AP AC
Od Mikrotika znam tylko dla zastosowań zewnętrzenych.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Zastanawiałem się nad tymi access pointami:
Mam je u siebie w pracy i postaram się może jakoś je :

http://proline.pl/?p=SIELINBAK0053

http://proline.pl/?p=SIELINBAK0057

Czy ktoś z Was miał z nimi styczność?

Szczerze to już dawno bym kupił coś właśnie z Cisco ale cena mnie powala póki co. Może za jakiś czas dorosnę do takiej kwoty :)

Czy możecie podać jakiś model access pointa z TP-Link?
 
Kup sobie zestaw ala: MikroTik Dual Band Indoor 802.11ac Access Point Kit
awww.ispsupplies.com_802_11kit.png


Może być na płycie głównej ze zintegrowanym 802.11ac: RB922UAGS-5HPacD Mikrotik RouterBOARD 912G with Atheros QCA9557 720MHz CPU, 128MB DDR RAM, 5GHz 802.11ac dual chain radio, and RouterOS L4 - New! :: Single Board Computers :: ICD Group, Inc
awww.roc_noc.com_images_P_RB922UAGS_5HPacD_500.png