Pomoc Sytem QTS na dysku DOM

telix001

Nowy użytkownik
Noobie
15 Listopad 2017
8
1
3
46
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Czy ktoś rozaważał wymianę dysku DOM na wiekszy, np 128G i wydzizelenie w nim miejsca na system QTS. Czy jjest taka możlwiość aby zainstalować tam system?
Mam TS-253A i mogłbym go sprzetowo wymienić ale nie wiem czy mógłbym na nim dpalić system...
 
ilość zapisów na dysk DOM i czas zapisów na niego zabija ci ten dysk w ~2-3 lata

ludzie od proxmoxa o tym myśleli, ale testy wykazały że gra nie jest warta świeczki
Połączono posty:

no i zwyczajnie pomijam fakt że QTS nie widzi dysku DOM ;P
 
Czy ktoś rozaważał wymianę dysku DOM na wiekszy, np 128G i wydzizelenie w nim miejsca na system QTS. Czy jjest taka możlwiość aby zainstalować tam system?
Mam TS-253A i mogłbym go sprzetowo wymienić ale nie wiem czy mógłbym na nim dpalić system...
Oczywiście że się da tylko pytanie po co, w sensie na swój system bo na QTS jest taki jaki jest i wystarcza 😊 jeśli na swój to tylko dobrze oprogramować aby za dużo na nim nie zapisywał (te DOM to takie pendrive trochę a wiadomo jak z żywotnością pendriveów) ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
jak widzę wrzuciłeś wszystkie DOMy do jedneg wora, mam w SLC , 60k cykli P/E lub 5 lat gwarancji, wiec nie do końca to taki pendrive...
Zgadza się, przepraszam i wybaczam - o taki DOM mi chodziło, wersje SLC są ciut lepsze :)
 

Załączniki

  • dom.jpg
    dom.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 12

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-253A
  2. ts-253A qts 5
  3. george2002