Ten QNAP to pomyłka. Instrukcja obsługi jak...

W

Wojtek Ferfet

Guest
Ten QNAP to pomyłka. Instrukcja obsługi jak ustawić backup to jakaś porażka. Szukam od 2 dni jak to zrobić i NIC!!!
 
Kocham takie wpisy, mi z Pana wpisu wynika, że po prostu brakuje wiedzy do skonfigurowania sprzętu. Oczywiście chętnie bym pomógł, ale pod pojęciem backup mamy dużo możliwości?
 
Witam. Spotkałem już różne systemy, programy itd., ale tak kiepsko wytłumaczonego sprzętu dawno nie widziałem. To moja opinia!
 
Ma Pan rację, ale zgodnie z Polskim prawem wszelkie sprzęty sprzedawane w naszym kraju muszą mieć instrukcje po Polsku, a jakoś takowej nie ma.
 
A program QNAP Qfinder pro, gdzie podczas uruchamiania prosi o ustawienie serwera SMPT, przy próbie zrobienia jego zawiesza się. Może to trochę irytować!
 
No popatrz a u mnie działa... A tak bez ironii to jak wiesz co to NAS to zrobisz to w pare minut, a jak nie masz wiedzy to i tygodnia braknie... i nie chodzi tu o interfejs czy instrukcje!
 
No właśnie nie mam pojęcia i z tak enigmatyczną instrukcją w dodatku nie po polsku to i w miesiąc bym nic nie zrobił. Nie ukrywam jest to dla mnie całkowita nowość, ale gdybym wiedział wcześniej to bym pewnie tego sprzętu nie kupił. Mam inne dyski zewnętrzne z backup'em, które wystarczyło odpalić i zaznaczyć foldery. Niestety raz już straciłem dysk i odzysk danych kosztował mnie majątek. Dla tego pomyślałem że dobrze będzie mieć coś na RAID-01 by mieć dodatkowe zabezpieczenie.
 
Do celów backupu na QNAP polecam darmowy soft Veeam Workstation i zamiast robić backup wybranych folderów lepiej zrobić backup całego dysku i zapisywać go na QNAP. Dodatkowo na QNAP uruchomić należy migawki jeżeli ma się wersję z procesorem Intel lub AMD