Pomoc Transkodowanie w lot i transkodowanie w tle nie działa - brak wsparcia dla AC3 i DTS ?

przemolowski

Entry Technician
Q Associate
23 Luty 2012
42
1
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam Was.
Od pewnego czasu przerabiam problem z transkodowaniem a mianowicie od nowego firmware (TS-251+ firmware 4.2.0 build 20160311 oraz Codex Pack 3.3.0).
Nie transkoduje w lot i również w tle w zasadzie nic.
Helpdesk Qnapa z tego co zrozumiałem powiedział, że już nie wspiera AC3. (we do not support transcoding of Dolby AC3 due to licensing issue).
Przecież nie ma filmów w zasadzie ze zwykłą ścieżką stereo. O co chodzi?
Wszystko działało i transkodował w zasadzie wszystko.
Co się stało i czy tak można sobie wprowadzać ludzi w błąd ?
Kupiłem sprzęt w którym update polega na ograniczeniu funkcjonalności. Czy to normalne ?
Jak u was to wygląda?

Komunikat przy transkodowaniu w lot:
video nie obsługuje odtwarzania online lub plik nie istnieje:
screen2.jpg

screen1.jpg



Komunikat po wrzuceniu filmu do transkodowania w tle (w oknie transkodowania w statusie błąd):

transkodowanie1.jpg



Wersja oprogramowania Firmware: firmware 4.2.0 build 20160311
Model serwera: QNAP TS-251+
 
QNAP nie ma licencji do rekodowania AC3 , jest to dość jasne. DTS ma patent i nie przeskoczysz tego, polecam downgrade firmware'u jeśli Ci to niezbędnie potrzebne.

Przecież nie ma filmów w zasadzie ze zwykłą ścieżką stereo.
Pobudka ! mp4/mkv kodowane h264 i audio w AAC (które wspiera 2.0, 2.1 itd) - xvid i mp3 stereo to przeszłość.
 
QNAP nie ma licencji do rekodowania AC3 , jest to dość jasne. DTS ma patent i nie przeskoczysz tego, polecam downgrade firmware'u jeśli Ci to niezbędnie potrzebne.

Przecież nie ma filmów w zasadzie ze zwykłą ścieżką stereo.
Pobudka ! mp4/mkv kodowane h264 i audio w AAC (które wspiera 2.0, 2.1 itd) - xvid i mp3 stereo to przeszłość.

To dlaczego Qnap się chwali ze transkoduje wszystkie pliki i do tej pory to robił a teraz to odbiera?
Czy miał licencję czy po prostu tak sobie działało.

Mam wiele plików avi, mkv i nic aktualnie nie transkoduje - jedynie mp4 do mp4 ( pliki z telefonu i na tym koniec).
Po co wiec komuś transkodowanie? do czego aktualnie się przyda?

Nie jestem w stanie w interfejsie webowym nic podejrzeć.
 
a poczytaj sobie ile Dolby życzy sobie za licencje.

Ja nie wiem ile kosztuje licencja i nie muszę wiedzieć. Wiem co działało jak kupiłem sprzęt i wiem co nie działa aktualnie.
Jestem klientem który kupił sprzęt i chyba moja reakcja jest normalna, ze szukam rozwiązania i pytam.
Każdy szuka coś dla siebie. Ja wybrałem pewne funkcjonalności i teraz ktoś mi je odbiera.
Tez bym chętnie połowę pieniędzy w takim razie odzyskał bo "...poczytaj sobie ile sobie liczy Qnap za TS-251+ i 8Gb" ?
Dla mnie nie mało.
 
a poczytaj sobie ile Dolby życzy sobie za licencje.

Ja nie wiem ile kosztuje licencja i nie muszę wiedzieć. Wiem co działało jak kupiłem sprzęt i wiem co nie działa aktualnie.
Jestem klientem który kupił sprzęt i chyba moja reakcja jest normalna, ze szukam rozwiązania i pytam.
Każdy szuka coś dla siebie. Ja wybrałem pewne funkcjonalności i teraz ktoś mi je odbiera.
Tez bym chętnie połowę pieniędzy w takim razie odzyskał bo "...poczytaj sobie ile sobie liczy Qnap za TS-251+ i 8Gb" ?
Dla mnie nie mało.
Jest więcej klientów bardzo nie zadowolonych. Ja miałem nadzieje że Qnap trafi pod strzechy ale nic z tego fora zlewają takich klientów mimo że mogą sugerować producentowi potrzeby klientów przy tworzeniu uaktualnień QTS.
 
Na zagranicznych forach Qnapa problem jest również poruszany i dyskutowany. Więc nie traktujmy go jako rozwiązany.
Ktoś tu się niepotrzebnie i nie wiadomo z jakich przyczyn irytuje.
Problem jest podobno w CodexPack. Czy komuś się udało zainstalować starą wersję CodexPack?
 
Na zagranicznych forach Qnapa problem jest również poruszany i dyskutowany. Więc nie traktujmy go jako rozwiązany.
Ktoś tu się niepotrzebnie i nie wiadomo z jakich przyczyn irytuje.
Problem jest podobno w CodexPack. Czy komuś się udało zainstalować starą wersję CodexPack?
Witam starszą a z jakim numerkiem?
 
Na zagranicznych forach Qnapa problem jest również poruszany i dyskutowany. Więc nie traktujmy go jako rozwiązany.
Ktoś tu się niepotrzebnie i nie wiadomo z jakich przyczyn irytuje.
Problem jest podobno w CodexPack. Czy komuś się udało zainstalować starą wersję CodexPack?
Witam starszą a z jakim numerkiem?

Zobacz tu. Może ty do czegoś dojdziesz. Jak coś daj znać czy sie coś udało zdziałać.
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=21&t=121485
 
Zobacz tu. Może ty do czegoś dojdziesz. Jak coś daj znać czy sie coś udało zdziałać.
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=21&t=121485 [/QUOTE]
Witam jest tam do pobrania poczka codek 3.3.0 pobrałem ale na QTS 4.2.1 nie można zainstalować jeśli masz QTS 4.2.0 spróbuj
MEGA
Re: Video Station not transcoding MKV


Postby mtz_ro_2003 » Sat Apr 02, 2016 7:29 pm


Well, here it is
Link: https://drive.google.com/file/d/0B0AQOoxfHnSLZXdCNnY5OXF2QkE

I stopped CodexPack from AppCenter, removed all the directories from /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/CodexPack/ except "mnt" - which is a link to /share , I copied the directories from the archive and started CodexPack from AppCenter.
AppCenter will not notice that CodexPack is downgraded and it will not prompt you to upgrade. If you want to change the version number you should edit /etc/config/qpkg.cfg
Keep in mind that this is the x86 version.
/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/CodexPack/ is the path where I have CodexPack installed... Yours might be diferent...
Check /etc/config/qpkg.cfg - section [CodexPack] - or, even simpler, run
Code: Select all

getcfg -f /etc/config/qpkg.conf CodexPack Install_path in the terminal.
Model: TS-453 Pro 16GB - HyperX Impact, 16GB, DDR3, 1866MHz, CL11, 1.35v, Dual Channel Kit
Firmware: 4.2.1 build 20160201
Disks: 4 x 4TB WD Red (WD40EFRX) RAID5
nie działa się pośpieszyłem w testach wyszło że nie działa
MEGA
https://mega.nz/#F!L1ATCaYQ!51SgWKG2iL4llN3R_CdU_w zainsta;ować 4.2.3 i działa oto dowód Share Link
 
A czy usunąłeś katalogi jak napisano powyżej. Mnie przy instalacji na 4.2.0 wywaliło że :

Kod:
 CodexPack 4.2.3.D installation failed. Media Streaming Add-on app (version 420.0.1.5) is not compatible with the currently CodexPack version.  Please update the latest app at the App Center.
Jak to zrobiłeś w szczegółach możesz napisać?
 
A czy usunąłeś katalogi jak napisano powyżej. Mnie przy instalacji na 4.2.0 wywaliło że :

Kod:
 CodexPack 4.2.3.D installation failed. Media Streaming Add-on app (version 420.0.1.5) is not compatible with the currently CodexPack version.  Please update the latest app at the App Center.
Jak to zrobiłeś w szczegółach możesz napisać?
aktualizacja QTS do beta 4.2.1 potem usuwam stare kodeki instaluje nowe i chodzi nie usuwałem nic więcej
 
Poszła instalka pod 4.2.0 tylko musiałem Media streaming usunąć.
Co to za wersja tego CodexPack jak ostatnia to 3.3.0. U mnie w apkach w HybridDesk station tak w ogóle to nie jest widoczne że zainstalowano CodexPAck.
Jak u Ciebie?
No i pytanie co dalej? Nie aktualizować systemu w ogóle bo znów się rozsypie videostation?
 
HybridDesk Sation tam poszukaj kodeków w aplikacjach i tam też go zainstaluj. Wersja kodeka w QTS beta to 4.x.x a te są jeszcze nowsze ktoś gdzieś znalazł i podał


Re: Video Station not transcoding MKV


Postby csysimon » Tue Apr 12, 2016 1:56 pm


i just fix the probelm

first go there download 4.2.3 QPKG file

https://mega.nz/#F!L1ATCaYQ!51SgWKG2iL4llN3R_CdU_w


then

login your nas thorw chrome,

click "APPS"

on the right hand side coroner , go setting,

install the codexpack manually


then ok
tak to powinno działać klikasz na play z prawej strony okna i wyświetla się lista z możliwymi formatami do transkodowania kliknij share link poniżej
Share Link
Sorki nie doczytałem ja też już nie mam widocznych codeków w HybridDesk station tylko w app center ale działa
napisz jak tam poszła instalacja codek 4.x.x ??? zakładam że masz procesor intela :p
 
O północy 20 marca 2017 wygasł ostatni z patentów na format zapisu dźwięku AC-3 (standard Dolby Digital). Czyli AC3 bez żadnych opłat dla Dolby, powinien już dawno działać w NASach QNAPa. Jednak nadal go brak :-(
Dlaczego?
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
11
Wyświetleń
{liczba}K
Inne
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Plex Plex - brak początkowego ekranu konfiguracyjnego,
  2. qnap transcode ac3
  3. video sation mkv
  4. qvideo