Pomoc Transkodowanie w lot i transkodowanie w tle nie działa - brak wsparcia dla AC3 i DTS ?

przemolowski

Entry Technician
Q Associate
23 Luty 2012
42
1
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam Was.
Od pewnego czasu przerabiam problem z transkodowaniem a mianowicie od nowego firmware (TS-251+ firmware 4.2.0 build 20160311 oraz Codex Pack 3.3.0).
Nie transkoduje w lot i również w tle w zasadzie nic.
Helpdesk Qnapa z tego co zrozumiałem powiedział, że już nie wspiera AC3. (we do not support transcoding of Dolby AC3 due to licensing issue).
Przecież nie ma filmów w zasadzie ze zwykłą ścieżką stereo. O co chodzi?
Wszystko działało i transkodował w zasadzie wszystko.
Co się stało i czy tak można sobie wprowadzać ludzi w błąd ?
Kupiłem sprzęt w którym update polega na ograniczeniu funkcjonalności. Czy to normalne ?
Jak u was to wygląda?

Komunikat przy transkodowaniu w lot:
video nie obsługuje odtwarzania online lub plik nie istnieje:
screen2.jpg

screen1.jpg



Komunikat po wrzuceniu filmu do transkodowania w tle (w oknie transkodowania w statusie błąd):

transkodowanie1.jpg



Wersja oprogramowania Firmware: firmware 4.2.0 build 20160311
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Cel jest, bo można spokojnie obejrzeć, tylko roboty i czasu trochę dużo. Ja to robię w ten sposób, że obojętnie jaki format filmu mam poddaję go konwersji w Movavi Video Converter. A w nim mam ustawione parametry video i audio takie jak mi odpowiadają i dopiero wtedy umieszczam je w folderze z multimediami. W ten sposób nie mam niespodzianek i cały materiał jest ujednolicony pod względem kodeków i jakości.
 
Też uważam ze konwertowanie filmów mija się z celem.
Wysłałem maila do Dolby z zapytaniem.

Oczywiscie ze mija sie z celem, to jest wina aplikacja do odtwarzania, czy to plexa czy czegos innego ze nie radzi sobie z odtworzeniem.
Jakos w kodi nie ma absolutnie zadnego problemu z odtwarzaniem wszelakich materialow video.
Zreszta, nawet jak ktos nie chce uzywac zewnetrzych aplikacji jak plex czy emby, to zawsze zostaje niezawodne DLNA.

A autor tematu oczywiscie ma racje, qnap reklamuje sie ze ma transkodowanie hardwarowe... ktore praktycznie nie dziala.
To jest slabe.
 
Witam, właśnie od paru dni próbuje zmusić qnap'a i qvideo do kodowania w locie ale jak widzę po przeczytaniu tego tematu to syzyfowa praca.
mam ts-253be i chciałbym móc odtwarzać filmy głównie na telefonach/tabletach (android) które posiadam po sieci (nie lan) ale z obniżoną rozdzielczością np to 480/720p tak by zaoszczędzić na transferze. Mój sprzęt wspiera hw transkodowanie - więc dobrze by było to wykorzystać.
Co byście polecili? Rozumiem że video station mogę sobie odinstalowąć w lan korzystam z serwera Servio DLNA - działa rewelacyjnie - moje telewizory działają super szybko w tym trybie ;) Próbowałem plexa - super wyglądał ale za im się odpalił mogłem sobie spokojnie pójść popkorn przygotować ;)
 
Próbowałem plexa - super wyglądał ale za im się odpalił mogłem sobie spokojnie pójść popkorn przygotować
Nie chce mi sie w to wierzyć.

Tak oprócz Plexa masz Emby.

Rozumiem że video station mogę sobie odinstalowąć w lan korzystam z serwera Servio DLNA
Tak możesz.

Mój sprzęt wspiera hw transkodowanie
To ze wspiera nie oznacza że Plex np. musi to wspierać.

korzystam z serwera Servio DLNA - działa rewelacyjnie - moje telewizory działają super szybko w tym trybie
Może i fajnie działa, ale nie masz biblioteki filmów okładek, filtrowania według daty, rodzaju filmu, filtru na to co już obejrzałeś. Te opcje daje Plex i Emby a to jest pójście w przód. DLNA w moim odczuciu jest wtedy kiedy wszystko inne zawiedzie.
 
Próbowałem plexa - super wyglądał ale za im się odpalił mogłem sobie spokojnie pójść popkorn przygotować
Nie chce mi sie w to wierzyć.

Tak oprócz Plexa masz Emby.

Mam "starego" Samsunga 55 z 2013r i za nim odpalę aplikację plexa to telewizor musi się zalogować i dopiero pozwala na odpalenie czegokolwiek i tak ze stoperem w ręku youtube potrzebuje 2:30 by się uruchomił ... Płynność działania jest poniżej zadowalająca ;(

Emby pozwala wykorzystać hw transkodowanie w wersji free? Już widzę że trzeba zapłacić za apkę na androida. To pozostaje Plex ...
 
Mam "starego" Samsunga 55 z 2013r i za nim odpalę aplikację plexa to telewizor musi się zalogować i dopiero pozwala na odpalenie czegokolwiek i tak ze stoperem w ręku youtube potrzebuje 2:30 by się uruchomił ... Płynność działania jest poniżej zadowalająca
W takim wypadku zastosowałbym sposób 200zł za Xiaomi Boxa i odnowił swój smart w TV.

Emby pozwala wykorzystać hw transkodowanie w wersji free?
Nie wiem czy w ogóle odpalisz Emby na TV. Chociaż chwila rozmowa miała być o czym innym.

posiadam po sieci (nie lan)
Jeśli chcesz stremować filmy na tel i coś po za swoja siecią bo o tym była rozmowa to skorzystaj z Plexa lub Emby. A na swoim TV oglądaj tak jak to robiłeś do tej pory.
 
  • Lubię to
Reakcje: Mol
Plex zainstalowany. Działa ;) ale i tak musiałem kupić licencje na androida za 18 zł Czy można kupić taniej licencje lifetime na serwer?
 
Czy można kupić taniej licencje lifetime na serwer?
Możesz używać Plexa za darmo przez przeglądarkę, również na telefonie.

Lifetime daje możliwość dodania 15 członków rodziny i będą traktowani jak Ty, czyli już bez dodatkowych kosztów.

Od czasu do czasu przychodzi zniżka za 75$, z której skorzystałem.
 
Nie znam się na tych transkodowaniach. Może ktoś rozjaśni mi temat.
Mam TV: między innymi LG 55LB650V i 55UH8507
Telefony: Xiaomi Redmi Pro i Redmi 4x
Na TV i telefonach zainstalowane EMBY
W opcjach EMBY na Qnapie transkodowanie wyłączone - ustawione ; Brak możliwości transkodowania dla uzytkownika.
Emby wersja 4.0.2.0 - bez Qmono i ffmpeg, czy innych dodatkowych.
W TV i telefonach, wszystkie filmy można odtwarzać bez problemu, nawet kilku użytkowników naraz. - Rodzina korzysta.
Natomiast kiedy jestem zalogowany do EMBY przez przeglądarkę (laptop)

Jedne filmy się odtwarzają inne nie. - To moje pytanie..- Dlaczego?
Jest komunikat: Błąd odtwarzania.
Brak kompatybilnych transmisji. Spróbuj ponownie później lub skontaktuj się z administratorem serwera, aby uzyskać dodatkowe informacje.
Żeby w przeglądarce wszystkie filmy się odtwarzały, muszę włączyć w Emby opcję możliwości transkodowania dla danego użytkownika.
- Jest wtedy wysokie użycie procesora i tylko jeden użytkownik może korzystać z odtwarzania.
Nie wiem czy w stopce jest czytelne info..- mam TS-453A 8G - dokładałem do 16G ale to nic nie daje.
Internet mam 800Mb/100Mb - (najczęściej jest upload większy)
Jak coś źle opisałem, to proszę o sugestie.
Na telefonach i TV, - u mnie odtwarza wszystko.
Na laptopie - chyba wszystkie .mp4 ale tylko niektóre .mkv, .avi...
...jeszcze jedno pytanie:
Gdybym kupił TS-673, to ilu użytkowników "uciągnie" z transkodowaniem, próbował ktoś?
Aha...Plexa próbowałem ale ciągle się kręci i nie może znaleźć serwera. Ani na Qnapie ani na DS214play
- Nie potrafię sobie z tym poradzić.
 
Aha...Plexa próbowałem ale ciągle się kręci i nie może znaleźć serwera. Ani na Qnapie ani na DS214play
- Nie potrafię sobie z tym poradzić.
Pierwsze uruchomienie musi być po sieci LAN.

W Plexie nie spotkałem się by jakikolwiek film mi nie odpalił. Maiłem taką przypadłość że transkodowanie zabijało mi procesor ale od kiedy kupiłem wersję płatną co dało mi możliwość włączenia wsparcia sprzętowego problem znikł.
 
Aha...Plexa próbowałem ale ciągle się kręci i nie może znaleźć serwera. Ani na Qnapie ani na DS214play
- Nie potrafię sobie z tym poradzić.
Pierwsze uruchomienie musi być po sieci LAN.
I sieć LAN musi być w klasycznej adresacji np. 192.168.1...
Jeśli inna to trzeba zastosować się do tego poradnika: How-To - Plex - brak początkowego ekranu konfiguracyjnego, brak możliwości dodania biblioteki z serwera
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
I sieć LAN musi być w klasycznej adresacji np. 192.168.1...
Jeśli inna to trzeba zastosować się do tego poradnika: How-To - Plex - brak początkowego ekranu konfiguracyjnego, brak możliwości dodania biblioteki z serwera
Czy to znaczy, że winę za brak możliwości uruchomienia plexa ponosi moje ustawienie sieci lan, to że korzystam z adresów 192.188.1.1 do 192.188.1.20 maska 255.255.255.0....Nie chce mi się zmieniać w kilu urządzeniach na stałe zdefiniowanych adresów IP. - Wyjściem jest dokonanie zmian w pliku Preferences.xml Plex'a? - Spróbuję chociaż nie wiem na ile to trwałe rozwiązanie, czy po wykonaniu kopii takiego pliku będzie można go przywrócić po ewentualnej aktualizacji.
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
11
Wyświetleń
{liczba}K
Inne
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Plex Plex - brak początkowego ekranu konfiguracyjnego,
  2. qnap transcode ac3
  3. qvideo
  4. video sation mkv