Pomoc TS-210 dysk WD RED 3TB a stary fw

Y

yabba235

Guest
Witam !
Jestem nowy i zaraz mam problem z "grubej rury" :)
Kupiłem TS-210 bez hdd, użaywany, przywróciłem go do używalności z qnap firmware live cd ( te od 410 :))
Niestety, ten fw nie widzi dyskw 3tb a mam takiego jednego wd.
Bez dysku nie zaktualizuje fw do wersji chyba 3.4 która już widzi takie dyski.
Mam pytanie jak ręcznie zauktalizować fw bez włożonego dysku ? Jest jakieś live cd z nowszym fw niż 3.1 (Takie mam teraz )
Mam też inny kłopot: nie potrafię zainicjować tego wd pod os x i windowsami - podłączam go przez przejściówkę seagata goflex usb i ma błąd zapisu - a przejściówka goflexa firewire w ogóle nie widzi tego dysku :(
Nie mam jak inaczej podłączyć reda do maka mini. tylko przejścówkami jakie mam.
Z góry dziękuję za wszelkie rady
 
A jakaś prosta kieszeń na USB nie wystarczy ? /* Dla mnie MAC to zło, ale jak trzeba to trzeba :p

A może jest on uszkodzony ? Mieliśmy prostą sytuację że nowy hdd przyszedł walnięty.

FW 3.4 jest potrzebny do zobaczenia wolumenów > 16 TB

QNAP NAS supports a disk volume of larger than 16TB. To use these models with QNAP NAS, please upgrade the NAS firmware to v3.4.0 or later. A disk volume of less than 16TB of storage can only be expanded to maximum 16TB by online RAID capacity expansion or adding hard drives. Online RAID capacity expansion and adding hard drives are not supported for a disk volume of over 16TB.
Za QNAP

Do pełni szczęścia brakuje mi modelu tych WDków.
 
A jakaś prosta kieszeń na USB nie wystarczy ? /* Dla mnie MAC to zło, ale jak trzeba to trzeba :p

A może jest on uszkodzony ? Mieliśmy prostą sytuację że nowy hdd przyszedł walnięty.

FW 3.4 jest potrzebny do zobaczenia wolumenów > 16 TB

QNAP NAS supports a disk volume of larger than 16TB. To use these models with QNAP NAS, please upgrade the NAS firmware to v3.4.0 or later. A disk volume of less than 16TB of storage can only be expanded to maximum 16TB by online RAID capacity expansion or adding hard drives. Online RAID capacity expansion and adding hard drives are not supported for a disk volume of over 16TB.
Za QNAP

Do pełni szczęścia brakuje mi modelu tych WDków.


To jest WD3EFRX 3TB.
Podłączyłem go w pracy pod komputer bezpośrednio do mobo i w ogóle go bios nie widzi, nie wiem może to kwestia komputera to jest dell vostro 470 i ma on uefi.
Co do tematu "MAC to zło" to nie bedę tego komentować :)
Ja wiem, że jest potrzebny inny fw, dlatego pytałęm jak go wczytać bez podpiętego dysku i czy w ogóle można tak zrobić.Jeszcze jedno pytanie:
Chyba dysk jest uwalony, zaczalem pisac rma aby go wymienic ale na stronie wd mam komunikat ze dla tego dysku jest juz utworzone rma - fakt, kupilem nowy dysk ale nie ze sklepu. Teraz mam pytanie gdzie taki dysk wymienic gwarancje ma do 2016r ale byl kupiony w Holandii.
Gdzie jest w Polsce centrala WD ? Może jakiś telefon ?
 
gdzie taki dysk wymienic gwarancje ma do 2016r ale byl kupiony w Holandii
Generalnie w kraju gwarancja dla detalisty działa tak: prawa konsumenckie ma pierwszy nabywca, swoje roszczenia zgłasza do firmy/sprzedawcy gdzie nabył sprzęt.
Moim zdaniem możesz mieć problemy z załatwieniem tego w kraju. Jedynie można próbować bezpośrednio w WDC niekoniecznie w kraju.

i w ogóle go bios nie widzi
Po prawidłowym podłączeniu dysku do płyty głównej i włączeniu stosownego (sprawnego) kanału SATA (w BIOS/UEFI) dysk ma być wykryty po restarcie/uruchomieniu kompa.
W przeciwnym razie domniemywam uszkodzenie samego dysku.

że jest potrzebny inny fw, dlatego pytałem jak go wczytać bez podpiętego dysku
Możesz spróbować przez procedurę recovery, opis znajdziesz na forum. Nie mniej nie będzie to nowy firmware.

Gdzie jest w Polsce centrala WD ? Może jakiś telefon ?
Myślisz że Twoje "google" działają gorzej? :D

znalazłem coś takiego -> http://support.wdc.com/warranty/rmaaddress.asp?lang=pl
jest adres w Polsce, oraz link skontaktuj się z nami (w mniemaniu z NIMI) ;) ja bym tam najpierw uderzył, aby się dowiedzieć wszystkiego z pierwszej ręki. ;-P


Co do tematu "MAC to zło"
Hehe a niebieskowłosy to niebieskie - nie mylić z nieboskie, zło :)
 
że jest potrzebny inny fw, dlatego pytałem jak go wczytać bez podpiętego dysku
Możesz spróbować przez procedurę recovery, opis znajdziesz na forum. Nie mniej nie będzie to nowy firmware.

Tak przywróciłem do życia swoją "kanapę", ale w ten sposób mam fw 3.1 a więc za stary na taki duży dysk.
Qfinder ma funkcję aktualizacji, niestety choć mam niby dobry img to przy 20% wywala błąd aktualizacji ( przy 3.5; 4.0 i 4.0.2) i pisze sprawdź połączenie sieciowe. To chyba dlatego, że nie ma dysku - swoją drogą qnap mógł lepiej dopracować tę procedurę - mam kupować malutki dysk aby zaktualizować fw do obsługującego większe hdd bo bez dysku nie można aktualizować nas-a ??

Gdzie jest w Polsce centrala WD ? Może jakiś telefon ?
Myślisz że Twoje "google" działają gorzej? :D

znalazłem coś takiego -> http://support.wdc.com/warranty/rmaaddress.asp?lang=pl
jest adres w Polsce, oraz link skontaktuj się z nami (w mniemaniu z NIMI) ;) ja bym tam najpierw uderzył, aby się dowiedzieć wszystkiego z pierwszej ręki. ;-P

Mam tam listy wysyłać ? :)
Ani tel czy e-maila.