Pomoc TS-212P - odbudowa RAID1

Enrico_Pallaccio

Nowy użytkownik
Noobie
20 Grudzień 2020
3
0
1
44
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję, że uda mi się rozwiązać mój problem a jednocześnie pomóc innym w przyszłości. Przechodzę do rzeczy...

Dodałem drugi dysk 2TB (o tej samej pojemności) do mojego QNAP TS-212P z jednym dyskiem 2TB. Postawiłem RAID1. Niestety z niewiadomych przyczyn kopiowanie, czyli mirrorowanie ~2TB danych zostało przerwane. Postanowiłem na nowo postawić serwer na dwóch nowych identycznych dyskach 2TB a stare dane skopiować przez kompa na nowy serwer.

Napęd 1 działa ok i jest rozpoznawalny.

Napęd 2 działa, został wcześniej sformatowany, przeskanowany i sprawdzony przez QNAP. Jest rozpoznawalny w trybie „mirror woluminu dysku” ale nie widzę żeby „tracił” na pojemności, tak jak Napęd 1 po kopiowaniu danych.

Co najgorsze serwer wskazuje że „Napęd 2 - jest w trybie zdegradowanym”. Lampka serwera „STATUS” wciąż świeci się na czerwono. Oba dyski na zielono.

Co zrobić żeby serwer znowu zadziałał w trybie RAID 1?
Co zrobić żeby Napęd 2 pracował "normalnie" a nie w "trybie zdegradowanym"?

Próbowałem utworzyć nowy RAID1 ale wciąż dostaję komunikat „Dokładnie dwa dyski są potrzebne”…
Wyjąć Napęd 2, sformatować na kompie i spróbować ponownie? Postawić serwer na nowo? Macie jakiś pomysł?

Sprawdzałem forum, ale nie napotkałem podobnego problemu.
Z góry dziękuję za pomoc w temacie.
 
Notification center ?
nie podałeś wersji FW więc zakładam ostatnią

upload_2020-12-20_14-32-22.png
 
Ok myślałem, że chodzi o coś bardziej wyrafinowanego :)
System najnowszy.

upload_2020-12-20_15-25-23.png


upload_2020-12-20_15-26-40.png

upload_2020-12-20_15-30-37.png

Czasami serwer zmienia zdanie i wskazuje że jest "dobrze" choć lampka "status" dalej alarmuje na czerwono.
Wolumin : Napęd 2 ma tylko użyte 707MB stosunku do Napędu 1 na którym jest już 142GB danych.
upload_2020-12-20_15-32-42.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zdegradowany raid 1
  2. ja sformatowac dysk
  3. ts-212p