Pomoc TS-253D rozbudowa

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

cap0ne

Nowy użytkownik
Noobie
19 Grudzień 2021
7
0
1
QNAP
TS-x53D
Ethernet
null
Cześć wszystkim,

Nie udało mi się znaleźć wszystkich odpowiedzi na moje pytania.
Aktualnie w swoim NASie mam RAID 1 na dyskach HDD i chciałbym go rozbudować o pamięci SSD i założyć na nim system. Aktualnie system mam na dyskach HDD.
Wiem, trochę nie przemyślałem tego na początku.
Kilka pytań:
1) Jaką kartę rozszerzeń najlepiej kupić?
2) Czy SSD lepiej kupić 2 sztuki i zrobić na nich RAID1 czy nie ma to sensu i zrobić system na 1 dysku?
3) Czy w QTS v5 jest możliwość przeniesienia systemu czy dalej bez zmian w tej kwestii?
4) Jest jakiś łatwy sposób na usunięcie systemu z dysków HDD, czy jednak czeka mnie przeniesienie wszystkiego i ponowne przekopiowanie tym razem bez systemu?

Dzięki za pomoc.
 
1. Compatibility List - QNAP (masz Gen 2 x4)
2. jak masz nadmiar PLN
3. nie i nigdy nie bedzie. Za dużo punktów gdzie można coś spi3rdolić.
4. Nie ma czegoś takiego. Zauorać i postawić od nowa.
Dzięki za odpowiedź.
Ad1) Chodziło mi bardziej jaką polecacie kartę. Listę kompatybilności znam, lecz wybór jest duży.
Ad2) @pigers czyli nie ma znaczenia czy system będzie na 1 dysku czy w RAID1? Czy jakieś jednak bezpieczeństwo tego jest na 1dysku?
Zastanawiam się czy np. do buforowania ma sens użycia 2dysków SSD w RAID1?

Jeszcze jedno, ma ktoś sprawdzone SSD na m2?
 
czyli nie ma znaczenia czy system będzie na 1 dysku czy w RAID1?
żeby zbudować musisz miec dwa dyski, jak system się sypnie , to Ci RAID nie pomoże.

Czy jakieś jednak bezpieczeństwo tego jest na 1dysku?
kopia zapasowa ustawień z poziomu panelu WWW QNAPa - nic wiecej nie znajdziesz.
Zaawansowani userzy zrobią jeszcze kopie folderu .QPKG + Dockera + Wirtualizacji - ale tą część trzeba samemu zrobić.

Zastanawiam się czy np. do buforowania ma sens użycia 2dysków SSD w RAID1?
Naprawdę tak orasz danymi ? Ile GB dziennie przerzucasz ? Jesli nie zdajesz sobie z tego sprawy .. tzn że już nie warto o tym myśleć ;)
RAID1 z SSD przydaje się do cache RW (zakładam że UPSa masz).
 
żeby zbudować musisz miec dwa dyski, jak system się sypnie , to Ci RAID nie pomoże.
Tak wiem że RAID1 to 2dyski ;)

Naprawdę tak orasz danymi ? Ile GB dziennie przerzucasz ? Jesli nie zdajesz sobie z tego sprawy .. tzn że już nie warto o tym myśleć ;)
RAID1 z SSD przydaje się do cache RW (zakładam że UPSa masz).
Nie, nie oram tak danymi. Zastanawiałem się bardziej czy cache RW faktycznie przydaje się w jakiś sposób.
Zastanawia mnie, czy warto np. dyskach SSD zrobić wolumin z udostępnianiem na zewnątrz.

Inne pytanie, co daje konto na QNAPie, poza możliwością logowania się po QNAP ID?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. rozbudowa pamięci ram
  2. usunięcie raid1
  3. przeniesienie systemu qm2
  4. ssd W RAID 1 CZY WARTO ?
  5. ts-253d