Pomoc TS-431P czy obsluzy dyski 20-24TB?

kanczugPL

Nowy użytkownik
Noobie
13 Październik 2024
2
0
1
45
QNAP
TS-x31P
Ethernet
100 Mbps
Witajcie
Posiadam QNAPa jak w temacie. Chcialbym wymienic posiadane w nim dyski na wieksze. Aktualnie mam 3x 8TB + 4TB.
Chcialbym wrzycic po prostu 2 dyski 20 TB lub wieszke i dopchac tym co zostanie.
Na liscie kompatybilnych produktow brak dyskow wiekszych od 18TB. Myslicie ze wieksze rusza? Jesli tak to jakie? 24TB?
Wolalbym kupic cos na zapas...
Drugie pytanie o maksymalna ilosc obslugiwanych TB w puli. W specyfikacji jest info ze max volume do 250TB, ale jest tam tez adnotacja, ze wymaga 4GB RAM, a moj NAS ma 1GB i pamiec jest z tego co wiem jest nierozszerzalna. Zatem przy 1GB RAMu ile moge miec tutaj dyskow i jakie?
Dziekuje
 
Na liscie kompatybilnych produktow brak dyskow wiekszych od 18TB. Myslicie ze wieksze rusza? Jesli tak to jakie? 24TB?
Jak nie ma na liście to może ruszy a może nie - kup to się dowiesz (albo czekaj aż ktoś inny kto kupił i się dowiedział się pochwali wynikami eksperymentu)
Drugie pytanie o maksymalna ilosc obslugiwanych TB w puli. W specyfikacji jest info ze max volume do 250TB, ale jest tam tez adnotacja, ze wymaga 4GB RAM, a moj NAS ma 1GB i pamiec jest z tego co wiem jest nierozszerzalna. Zatem przy 1GB RAMu ile moge miec tutaj dyskow i jakie?
Wg. listy kompatybilności 4x18TB, czy zagada więcej nie wiadomo. Zakładając 1GB RAM na każde 62,5TB to tyle powinno działać bez problemów - czy jak stworzysz wolumin 72TB to wybuchnie? Raczej nie ale wydajność może polecieć w dół. Znowu - możesz sprawdzać albo czekać na odpowiedź kogoś kto sprawdzał.

Ja osobiście bym nie pchał takich dysków do 32bitowego dwu rdzeniowego ARMa.
 
  • Lubię to
Reakcje: Pawliko