TS-435XeU

mateo739

Entry Technician
Q Associate
19 Luty 2009
35
15
8
54
www.obara.eu
QNAP
null
Ethernet
10 GbE
Witam, czy ktoś miał doświadczenia z serwerami na armie ? Czy warto ryzykować, czy lepiej iść w Intel/AMD ? Serwer będzie stał w małej rodzinnej firmie jako serwer plików/backupów.
Pozdrawiam
 
Tak, mam trzy pod opieką i nie chcę ich nigdy więcej widzieć na oczy :) Oraz nie sprzedam takiego już klientom których mam pod opieką.
Bieda z nędzą w wydajności no i jak w przyszłości będziesz chciał jakieś aplikacje to jest problem bo większość jest na x86.
 
Nie no, dla samego serwera plików nie ma tragedii. Jak ma się większe wymagania, to już warto iść wyżej. Ja dziś gdyby nie to że lubię mieć mocny sprzęt, jako serwer plików rozważyłbym coś na armie.
 
Dzięki za info to może TS-464eU lub TS-464U. Chociaż nie bardzo widzę między nimi różnicę.
 
Ja mam u klienta jedno takie urządzenie i jako serwer plików sprawdza się doskonale. Używam w nim 4 dysków WD RED PRO w Raid 10 - jest jednak pewien mały problem z tym urządzeniami - próbowałem na początku używać pamięci podręcznej odczytu/zapisu w postaci dwóch dysków NVMe i okazało się że że dyski się bardzo grzeją - mimo tego że serwer pracował w dość chłodnym pomieszczeniu co chwilę miałem alarmy i przekroczeniu temperatury 70*C dla NVMe, wsparcie techniczne nie rozwiązało problemu - kazali ustawić wentylatory na MAX - co nie jest żadnym rozwiązaniem. Od razu zaznaczam że problem nie leżał w dyskach ponieważ one do dziś pracują w PC i nie przekraczają temp 40*C. Jeśli więc ktoś chce używać w tym serwerze dysków NVMe to odradzam, poza tym serwer jest ok i pracuje od czerwca 2022.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-435XEU
  2. qnap 435xeu review
  3. 464eu
  4. ts-464eu-4g
  5. TS-464eU
  6. sprzedam