Przy piwie TS-453 Pro - zaleta w porownaniu do TS-451.

biurobaza

Passing Basics
Beginner
27 Luty 2015
10
6
3
49
QNAP
null
Ethernet
null
Czy warto pojsc w temat 453pro? Zaleta w porownaniu z 451?
Jak wyglada jego wspoldzialanie z iphone,ipad i czy odtworze pliki flac na odtwarzaczu sieciowym marantz na8805?
 
1. Masz porównanie :
Kod:
https://www.qnap.com/i/in/product/contrast.php?cp[]=149&cp[]=143
generalnie oba mają wyjście HDMI, a 453 jest mocniejszym bratem 451, oba na Intelu :)

2. muzyka tak, pliki tak, reszta pomysłów apple - nie wiem

3. jeśli wspiera generic DLNA to pewnie tak, tu jest tylko i wyłącznie problem z software DLNA, QNAP może serwować pliki nawet po SMB/AFP - niech tylko druga strona wspiera
 
Wg. mnie 453 pro to zdecydowanie fajniejsza zabawka :) Przewaga to przede wszystkim 4-procki, 4-Gigabit porty (szczególnie przydatne przy Load balancing oraz virtualkach, wyświetlacz (wiesz co się dzieje z serwerem bez kompa) no i wbudowany wydajny zasilacz, nie wala się jak reszta zasilaczy przy listwie :)). Z minusów to niestety ale jednak więcej Wacików pobiera niż 451, on i droższy choć wart dopłaty.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dziekuje wszystkim za porady, dlatego tez wlasnie kieruje sie w strone Qnap! To forum daje duzo dobrych rad, zwlaszcza dla poczatkujacego jakim ja jestem. Bede uzywal NAS dla celow domowych, raptem 3 uzytkownikow wiec mam swiadomosc tego ze i tak nie wykorzystam mozliwosci 453pro... choc to zacna maszyna, ale nie do wykorzystania przeze mnie... szukam modelu na 4 dyski i stad pomysl na 451. Teraz szukam dobrej oferty cenowo wraz z 4-ma dyskami WD4TB... ma ktos pomysl gdzie kupic w dobrej cenie? Dzieki za porady!
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam, a jak wygląda oprogramowanie pod OSX , czy również automatycznie widzi appla , czy też trzeba coś kombinować , we wszystkich instrukcjach piszą że software jest pod Windows.
 
a może odpowiedź , a nie złośliwości…..
 
QNAP DOMYŚLNIE ma włączone usługi pod Apple'a - co masz na myśli pisząc oprogramowanie pod OSX ?
 
To nie są złośliwości tylko realia. Jakbyś kiedyś instalował customowe kodeki do x264 na Apple to byś wiedział. Na chińskim odtwarzaczu DVBT idzie, na Applu - nie. Ale podobno te utrudnienia to feature.
 
Przesadzacie, używa małżonka z iPadem i ja z iPhone'm i lepiej to chodzi niż na Samsungu służbowym.
 
W instrukcji obsługi TS-451 jest napisane ,że oprogramowanie obsługujące serwer jest pod systemem Windows , dlatego pytam , czy to tylko niedomówienie , czy też serwer działa pod Windowsem a trzeba kombinować aby obsługiwał system Appla.
 
Wszelkie dane zgromadzone na QNAPie są dostępne dla komputerów z stajni APPLE'a.

A to że gupi OSX korzysta domyślnie z protokołu Windows to inna bajka :D
 
Posiadam Macbook'a Air i qnap TS-253 pro - żadnych problemów