TS-453A vs TVS-463

pbxfxo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Marzec 2013
168
73
63
QNAP
TVS-x72XT
Ethernet
802.11axe (Wi-Fi 6E)
Witam,

chodzi mi o porównanie tych dwóch modeli ale i wyłącznie w kwestii multimedia.

1. który z nich będzie czytał więcej formatów plików a dokładnie o takie mi chodzi: MKV 4K H.264, MKV 4k H.265 ??
2. Jak wygląda sprawa buforowania w kodi?? bo mam tv Sony z obsługą 4K na andku i tam posiadam kodi jak puszczę przez NAS (obecny mam SynologyDS213) to przy filmach z większym bitrate to mam Buforowanie co jakiś czas.
3. Domyślam się że lepszym demonem prędkości będzie TVS-463 jeśli chodzi o całokształt serwera?!

Nie ukrywam że kusi mnie 453a ale jak napisałem priorytetem jest multimedialność serwera jednym słowem odtwarzacz multimedialny :)

4.Aha jeszcze jedna kwestia łącze w domu mam 350/35 i na obecnym NAS ( S DS213) na torrencie transfer idzie mi max 12 MB/s pewnie NAS za słaby ( procek+ram) i nie wyrabia czy np: na 453A pójdzie mi max łączem jaki daje mi usługodawca czyli transfer będzie w granicach 43MB/s ??
 
Biorę jeszcze pod uwagę model TVS-471 proszę o sugestię. :)
 
1. który z nich będzie czytał więcej formatów plików a dokładnie o takie mi chodzi: MKV 4K H.264, MKV 4k H.265 ??
To kwestia software'u. Ale to hardware zdecyduje o tym czy będzie płynnie, czy nie.

2. Jak wygląda sprawa buforowania w kodi??
Nigdy nie widziałem buforowania w Kodi - no chyba, że coś włączałem z Internetu.

3. Domyślam się że lepszym demonem prędkości będzie TVS-463 jeśli chodzi o całokształt serwera?!
Yeap.

4.Aha jeszcze jedna kwestia łącze w domu mam 350/35 i na obecnym NAS ( S DS213) na torrencie transfer idzie mi max 12 MB/s pewnie NAS za słaby ( procek+ram) i nie wyrabia czy np: na 453A pójdzie mi max łączem jaki daje mi usługodawca czyli transfer będzie w granicach 43MB/s ??
Jeśli będziesz miał na tyle seed'ow i peerów to czemu nie.

Pokaż załącznik 5529
 
4.Aha jeszcze jedna kwestia łącze w domu mam 350/35 i na obecnym NAS ( S DS213) na torrencie transfer idzie mi max 12 MB/s pewnie NAS za słaby ( procek+ram) i nie wyrabia czy np: na 453A pójdzie mi max łączem jaki daje mi usługodawca czyli transfer będzie w granicach 43MB/s ??
Jeśli będziesz miał na tyle seed'ow i peerów to czemu nie.

Pokaż załącznik 5529[/QUOTE]

Jeśli chodzi o seed i peerów to tutaj nie ma problemu :) na kompie idzie mi max łączem ;)

Z tego co pisze qnap to TS-453A wspiera 4K natomiast TVS-463 nie pisze nigdzie o tym gdzieś wyczytałem na zagranicznym forum że niestety TVS-463 ma problem z 4k, jeszcze myślę czy warto zainwestować w TVS-471?? z pośród tych wszystkich.

Nie ukrywam że TS-453A ma 2 HDMI co przydatne jest :) . Szkoda że qnap nie dał jeszcze NAS z HDMI 2.0 :-(
 
Ale w tych modelach co wymieniłem lepszym wyborem będzie pójść w Intel ?? no i pewnie TVS471 można upgrade CPU w przyszłości zrobić :)

Dylemat mam niezły co wybrać......

TVS471 -i3-4G mogę mieć za 4000zl brutto
TVS 463 za 2900zl brutto
TVS 453A 4G za 1860 zl brutto
 
TVS-471
no i pewnie TVS471 można upgrade CPU w przyszłości zrobić :)
Poczytaj forum :)

Czytałem że ultimate ktoś zrobił z modelu 470 ale pewnie prądu nieźle wciąga po takim upgrade :)
Dzisiaj poczytałem o modach w modelu TVS-471 związane z cpu i zastanawiam się czy nie kupić QNAP TVS-471 który ma na pokładzie Dual-core Intel G3250 3.2 bedzię tańszy od TVS471 -i3-4G i od razu zmienić proca na i7 ;-)
 
Pewnie że tańszy TVS-471-PT-4G i później ładować I5 lub i7. Będziesz miał szybki, wydajny i bardzo dobrej konstrukcji serwer.
 
Tak jak napisałem w poście największy nacisk na multimedia czyli wszystkie maści pliki (4K H.264, 4K H.265) od 1080P do 2160P.
 
TVS-471z I7 (4GB) spokojnie wystarczy na to co chcesz. Ja dodatkowo wykorzystuje maszynę do transkodowanie surówek na ProRes i idzie to bardzo ładnie i szybko.
 
Z tego co wyczytałem to nie działa turbo boost ?? czyli jak strzele procek i7-3770S to będzie tylko taktowanie 3.1 GHz , druga sprawa czytałem że przy procku i7-3770K pasowało by chłodzenie lepsze strzelić bo NAS działa jak grzejnik :) aby nie bawić się w taką wymianę to który najlepiej??
i7-3770T i7-3770S i7-3770K chyba że inny spośród których wymieniłem :)
 
Nie opłaca się kupować K bo i tak mnożnika nie podniesiesz. Dobrze kupić jedną z mniejszym poborem czy w tym przypadku T wychodzi najlepiej.
Ja sam polecam ten procesor Intel Core i7-4790S. Wydajniejszy i cenowo taniej kupisz

PassMark - CPU Performance Comparison[]=2258&cmp[]=898

Kod:
http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2258&cmp[]=898
 
Nie opłaca się kupować K bo i tak mnożnika nie podniesiesz. Dobrze kupić jedną z mniejszym poborem czy w tym przypadku T wychodzi najlepiej.
Ja sam polecam ten procesor Intel Core i7-4790S. Wydajniejszy i cenowo taniej kupisz

PassMark - CPU Performance Comparison[]=2258&cmp[]=898

Kod:
http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2258&cmp[]=898

do tego proca i7-3770S nie trza bawić się w lepsze chłodzenie??? będzie takie same jak w przypadku oryginału TVS471 -i3 ???? czy będzie więcej grzał??
 
Testy tak naprawdę dadzą Ci odpowiedź. U mnie był potrzebny dodatkowy wentylator ale ze względu na dużo obciążenie procka przez 8-10h ( poziom 99% ). Jeśli u Ciebie będą skoki jedynie obciążenia zobaczysz w praniu jak wyjdzie Ci temperatura.
 
Nie opłaca się kupować K bo i tak mnożnika nie podniesiesz. Dobrze kupić jedną z mniejszym poborem czy w tym przypadku T wychodzi najlepiej.
Ja sam polecam ten procesor Intel Core i7-4790S. Wydajniejszy i cenowo taniej kupisz

PassMark - CPU Performance Comparison[]=2258&cmp[]=898

Kod:
http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2258&cmp[]=898

do tego proca i7-4790S nie trza bawić się w lepsze chłodzenie??? będzie takie same jak w przypadku oryginału TVS471 -i3 ???? czy będzie więcej grzał??