TS-453A vs TVS-463

Tylko i7 4770T to 45W a 4790S to już 65W a wydajność jedynie o 800pkt mniej. Dobry kompromis :)
 
Ja tutaj piszę o serii 7-3770x a Panowie wyskakują z seriami i7 4770x :D czyli jeszcze lepsze ;]
 
aha to źle patrzyłem socket czyli szukam pod 1150 :d
 
Szukaj wersji T jeśli zależy CI na mniejszym poborze energii. 35-45W to standard. Jeśli chcesz wydaje jednostki powyżej 9000 punktów jedynie S ale wtedy już 65W to standard.
 
Tylko i7 4770T to 45W a 4790S to już 65W a wydajność jedynie o 800pkt mniej. Dobry kompromis :)
Tak ale te wydajności dotyczą pracy na pełen gwizdek CPU łącznie z Turbo. W procesorach z linii T bazowe taktowanie jest ustawione na niskim poziomie aby utrzymać zakładane TDP.
W związku z tym że nasze puchy nie wspierają tej funkcji najsensowniejsze rozwiązanie na dziś to pakowanie procesorów mocnych już z dołu.

W Qnapie ten 4770t będzie pracował na 2.5 ghz ten drugi na 3.2 ghz więc te rzekome 800 pkt sie rozjedzie :)
 
  • Lubię to
Reakcje: spietrza
Cenową i7 4770T i 4790S są zbliżone różnica minimalna , fakt 4790S więcej prądu weźmie . Mariusz ma rację turbo boost nie wspierają to faktycznie lepiej pakować ten co daje od dołu więcej, ok powiedzmy biorę 4790S czy muszę się bawić w chłodzenie lepsze?? by wentylatory nie chodziły non stop i żeby nie był to grzejnik ?? Czy będzie good i nie ma co bawić się w chłodzeni a tylko cpu wymienić i po temacie :)
 
Ja pisałem wcześniej. W teście u CIebie wyjdzie. Wszystko zależy od obciążenia i czasu.
Jeśli będziesz katować serwer i przez 9-10h będzie na 99% wtedy wentylator musisz zamontować ( mój przypadek ).
Jeśli serwer jedynie transkoduje materiał w Plex-ie to mało kiedy będziesz miał obciążenie 99% na więcej niż 1-2 minuta. Wtedy wentyl prawdopodobnie nie będzie potrzebny. Pamiętaj że zawsze możesz go zamontować, kupujesz - montujesz bez wentyla i monitorujesz. :)
 
co do katowania to będzie torki 24/h oraz kodi jak będe chciał coś obejrzeć i czasem linux station lub virtual station wiec myślę że nie będzie osiągał 99%
 
Nie zajedziesz i3. Wystarczy Ci. Sam miałem na początku I3 z 4500 pkt i kurde śmigał lepiej niż wszystkie suche testy pokazywały.
Do tego co potrzebujesz więcej na początku nie musisz wsadzać tak jak napisał @unr3al2 .
Jak braknie Ci mocy za kilka lat zmienisz procka :)
 
Różnica w cenie 360 zł netto. Nie lepiej kupić z i3 ?? Niż wydać na serwer plus 1500 na procka.
 
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jak kupowałem pierwszy serwer to jedno dyskowiec, twierdziłem że starczy mi na długo. Bardzo szybko zmieniłem na 4 zatoki.I tak samo z podzespołami, jak kupować to z zapasem żeby nie martwic się zaraz że jednak przyda się mocniejszy (większy) :)
 
Różnica w cenie 360 zł netto. Nie lepiej kupić z i3 ?? Niż wydać na serwer plus 1500 na procka.

Jutro się dowiem w pracy w dziale handlowym za ile mi sprzedadzą tvs-471 Dual-core Intel G3250 3.2 bo TVS-471 z i3 mogę mieć za 4tyś brutto
 
Jeśli masz TVS-471 z I3 za 4k nie ma co się zastanawiać. Nie będziesz żałować.
 
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jak kupowałem pierwszy serwer to jedno dyskowiec, twierdziłem że starczy mi na długo. Bardzo szybko zmieniłem na 4 zatoki.I tak samo z podzespołami, jak kupować to z zapasem żeby nie martwic się zaraz że jednak przyda się mocniejszy (większy) :)

zgadzam się apetyt rośnie obecnie mam ds213 na marvelu 2.0 GHz i 512 Ram jest to mój pierwszy NAS i strasznie się jarałem ale na dzień dzisiejszy to już nie :) tzn spełnia swoją funkcję ale widzę że qnap oferuje więcej możliwości.
Jeśli masz TVS-471 z I3 za 4k nie ma co się zastanawiać. Nie będziesz żałować.

z ciekawości się dowiem ile za ten z gorszym procem i porównam różnice ;]