Przy piwie TS-464 i VM?

Sharuga

Entry Technician
Q Associate
19 Luty 2024
37
8
8
48
QNAP
TS-x31+
Ethernet
1 GbE
Czy ktoś ma wiedzę, czy TS-464 pociągnie sensownie wirtualkę z Win10? Wiem, że do tego dedykowane są TVS z intelami, ale kapusta z kieszeni mi nie wystaje :) Jeśli TS-464 za słaby, to od jakiego modelu lecąc po cenie ma to sens?
 
czy pociągnie ? tak
czy zrobie coś sensownego na tej vmce ? nie
 
  • Lubię to
Reakcje: Sharuga
zawsze zadają pytania z dupy strony ..
co chcesz robić na tej vmce ?
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
THERM i Arcadia minimalnie wymagają 2 core'ów CPU dla programu + 1 core'a dla Windowsa = 3 core'y dla wirtualki - TS-464 ma 4 core'y .. co zostawia tylko jeden core'a na działania dla systemu NAS.
Zakładam że programy nie będą działać równolegle.

RAM 8 GB of RAM

co dalej do sprawdzenia ..
 
THERM i Arcadia minimalnie wymagają 2 core'ów CPU dla programu + 1 core'a dla Windowsa = 3 core'y dla wirtualki - TS-464 ma 4 core'y .. co zostawia tylko jeden core'a na działania dla systemu NAS.
Zakładam że programy nie będą działać równolegle.

RAM 8 GB of RAM

co dalej do sprawdzenia ..
Przy tworzeniu VM deklaruje się rdzenie na sztywno? Czyli rdzenie są przypisane do VM stają się niedostępne dla reszty NASa?
 
Tak - mówisz: VMka ma dostac 2 core'y to dwa dostanie.


NAS dostaje mniejszy priorytet.
## bardzooooo upraszczam sprawe.
Czyli jak VM nie pracuje, to nas zasuwa na wszystkich? A jak pracuje, to ma pierwszeństwo? OK, rozumiem. Dzięki.
 
Jeśli TS-464 za słaby, to od jakiego modelu lecąc po cenie ma to sens?
Możesz skorzystać z softu:
VMware OS Optimization Tool
To wyłączy zbędne usługi w Windows dla celów wirtualizacji. Generalnie problem jest z uruchomieniem takiej wirtualki, ale jak już to zrobisz to powinna działać. Polecam zapoznać się z ReviOS - to obcięta kompilacja Windows.
Gotowy do pobrania obraz znajdziesz tutaj:
files.qnap.net.pl
Jest podpisany jako Windows 10 Lite
Obrazy są legalne i powstały na oryginalnych obrazach MSDN.
(Wymagana licencja)
TS-464 ma 4 rdzenie ale z tego co się orientuję (mogę się mylić) dwa z nich to rdzenie logiczne czyli hyperthreading.
https://forum.qnap.net.pl/threads/procesory-fizyczne-vs-maszyny-wirtualne-%E2%80%93-granica-wydajno%C5%9Bci.22768/
Proponuje zaczynać od tego modelu, a najlepiej coś mocniejszego:
TS-473A | Czterordzeniowy NAS AMD Ryzen™ o taktowaniu 2,2 GHz 2,5GbE z obsługą dysku M.2 NVMe SSD i rozszerzeń PCIe na potrzeby dodawania szybkiej łączności 10GbE i dysku M.2 SSD; Podwójny system operacyjny QTS i QuTS hero, zapewniający większą elastyczność
 
  • Lubię to
Reakcje: Sharuga
TS-464 ma 4 rdzenie ale z tego co się orientuję (mogę się mylić) dwa z nich to rdzenie logiczne czyli hyperthreading.
Nope:
1709665871045.png

1709665898966.png

Ale do VM z Windows-em dość biednie - linuksy bez GUI chodzą ładnie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 464
  2. ts-464
  3. 473a
  4. ts 464