TS-569 PRO

Dobra więc stoi na podłodze jak się odgrażałem 569 PRO i cholera mnie bierze XBMC działa extra a może działało do jakiegoś czasu okładki i inne bajery fajnie zassało z neta a teraz procesik xbmc.bin ni z gruchy ni z pietruchy zajętość procka 99,9% próba wyłączenia powoduje zawieszenie (piszę o wyłączeniu nie z panelu administracyjnego tylko przy użyciu myszki na TV) jakieś pomysły może co jest grane?
 
Znalazłem sam o co mu biega w ustawieniach oszczędzania energii tryb wyłączania ustawiłem niechcący na wyjdź i wtedy wszystko stawało po przełączeniu na wyłącz wróciło do normy :) swoją drogą jak ja kocham kupić coś a później martwić się bo brak jest do tego instrukcji obsługi. Taki towar nie powinien byś dopuszczony do sprzedaży jakoś inne państwa potrafią na producentach wyegzekwować to tylko my jesteśmy tacy nieporadni i zawsze w dupę bici brawa dla naszego silnego państwa wszak łatwiej jest postawić fotoradar i tu egzekwować prawo!!! brawa dla rządzących !!!
 
Taki towar nie powinien byś dopuszczony do sprzedaży jakoś inne państwa potrafią na producentach wyegzekwować to tylko my jesteśmy tacy nieporadni i zawsze w dupę bici brawa dla naszego silnego państwa wszak łatwiej jest postawić fotoradar i tu egzekwować prawo!!!
To akurat prawda.
Jednak chciałbym zauważyć, że XBMC jest dodatkiem autorstwa ich właścicieli - nie QNAP'a i nie podlega tutaj żadne prawo. :)
 
Dobra więc stoi na podłodze jak się odgrażałem 569 PRO i cholera mnie bierze XBMC działa extra a może działało do jakiegoś czasu okładki i inne bajery fajnie zassało z neta a teraz procesik xbmc.bin ni z gruchy ni z pietruchy zajętość procka 99,9% próba wyłączenia powoduje zawieszenie (piszę o wyłączeniu nie z panelu administracyjnego tylko przy użyciu myszki na TV) jakieś pomysły może co jest grane?

Spotkałem się z czymś takim u kolegi - winnym okazała się gigantyczna kolekcja mang (coś koło 10 000 sztuk) - podzielenie tego na podfoldery rozwiązało sprawę.
Prewencyjnie wyczyściliśmy bibliotekę dla obrazów. (System -> Odpowiednia sekcja [Wideo|Muzyka|Obrazy] -> Wyczyść bibliotekę)

Sugeruje pousuwać źródła w problematycznym dziale (wideo/muzyka/obrazy) i dodawać pojedynczo źródła, dając XMBC czas na scrape'owanie (pobieranie informacji, okładek etc.) mediów.

Podpowiem tylko że jeśli z jakiegoś powodu XBMC nie chce pobrać info o mediach, można z czystym sumieniem korzystać z takich programów jak SickBeard (seriale, bazuje na thetvdb) albo Ember Media Manager (filmy, bazuje na IMDB), dla fanów polskich info można skorzystać z XBMC Toolbox (XTB) (korzysta z filmweb).
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Jest dodatkiem to fakt ale we wszystkich materiałach reklamowych głośno to zachwalają więc jeśli na coś się powołują to powinno to być opisane w sposób taki by można było z tego w pełni korzystać a nie siedzieć godzinami i się domyślać co autor miał na myśli. Jako państwo jesteśmy bardzo słabiutkie pod względem egzekwowania prawa w szczególności międzynarodowego. Czy dla niemców francuzów i innych też tak jest to sprzedawane? Nie bo mieli by to w d... i nie pozwolili by tego u siebie sprzedać, wszak za instrukcję też płacimy kupując produkt finalny bo koszt jej powstania jest wkalkulowany w cenę więc może zamiast płacić za tłumaczenie na język Mandingo zacznijmy domagać się polskiego. To takie wolne przemyślenia nie z tematem związane, ale boli że wszyscy mają nas w d... .
Spotkałem się z czymś takim u kolegi - winnym okazała się gigantyczna kolekcja mang (coś koło 10 000 sztuk) - podzielenie tego na podfoldery rozwiązało sprawę.
Prewencyjnie wyczyściliśmy bibliotekę dla obrazów. (System -> Odpowiednia sekcja [Wideo|Muzyka|Obrazy] -> Wyczyść bibliotekę)

Sugeruje pousuwać źródła w problematycznym dziale (wideo/muzyka/obrazy) i dodawać pojedynczo źródła, dając XMBC czas na scrape'owanie (pobieranie informacji, okładek etc.) mediów.

Podpowiem tylko że jeśli z jakiegoś powodu XBMC nie chce pobrać info o mediach, można z czystym sumieniem korzystać z takich programów jak SickBeard (seriale, bazuje na thetvdb) albo Ember Media Manager (filmy, bazuje na IMDB-), dla fanów polskich info można skorzystać z XBMC Toolbox (XTB-) (korzysta z filmweb).
Jakoś dziwnie cytat mi się wkleił nie wiem czy powiedzmy 400 filmów i 1000 piosenek można nazwać dużo???
 
Hola - to jak w TV masz złącze USB to jest równoznaczne z tym że działa Ci wszytko co ma złącze USB ? Bez przesady!

Z tego co wiem, XMBC jest dostępne po polsku.
powiedzmy 400 filmów i 1000 piosenek można nazwać dużo???

Nie.
Duże ilości powyżej tysiąca elementów na folder, przynajmniej wg XMBC.

Jeśli masz w jednym folderze te piosenki, to masz tylko czkawkę przy pierwszym wczytaniu tagów z plików, potem działa to szybko.
 
400 filmów i 1000 piosenek można nazwać dużo
Dużo. Ja filmów mam zaledwie kilkadziesiąt. Moje HD rip'y ważą po 20-30GB. "Piosenek" mam natomiast 29197 - połowa we flac'u :)PS. Polecam http://www.mp3tag.de/en/ i pościąganie do niego kilka skryptów odpowiednio tagujących i sortujących EP'y czy Albumy.
 
Hola - to jak w TV masz złącze USB to jest równoznaczne z tym że działa Ci wszytko co ma złącze USB ? Bez przesady!

Z tego co wiem, XMBC jest dostępne po polsku.
Owszem jest ale co jest co już nie! Masz pomysł co oznacza zapis w ustawieniach "inne urządzenie audio hw:0,3" bo ja jakoś się nie domyślam a bardzo mnie to ciekawi.
 
pierwsza karta dźwiękow, czwarte urządzenie - ale co to może być to nie zgadnę ..
co mówi "aplay -L" ??
 
No to sympatycznie się przywitaliśmy;)
 
Witam
Mam małe pytanie, czy to prawda, że na qnapie nie będzie aktualizacji do xbmc 12, 13 ... Ponoć działa tylko wersja 11 i żądnych aktualizacji nie będzie.

Sam zastanawiałem się nad zakupem 469l, ale jeśli tak ma być to może warto się wstrzymać..
 
Trudno kliknąć nowy temat?
"6/4/2013QNAP, Inc a global network attached storage (NAS) company announced the release of the new TS-x70 series NAS featuring an Intel i3 CPU with the latest QTS 4.0 OS with powerful storage backup, capability to stream with on the fly transcoding, integrated XBMC v12, and local video playback up to 4K resolution. In addition QNAP also unveils new powerful storage applications such as the developer’s platform (App Center), innovative digital signage web server, and capacity expansion solutions by scale up and scale out."
 
XBMC dla QNAPa jest rozwijane przez społeczność (portowane) - myślę że to kwestia czasu aż ukaże się nowa wersja (pod procesory x86).

Pod oglądanie filmów kupiłbym bym taniego jak barszcz PC (około 1200-1500 sprzęt) w małej obudowie z XBMCBuntu/Ubuntu/Windowsem i dokupił pilot od M$, podpiął pod niego w XBMC udziały multimedia z QNAPa, a na końcu korzystał z kanapy ile wlezie ;)

PS: Powinieneś napisać nowy temat !
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz