TS-639 - Nuclear Blast

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 167
31
2 243
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
[vimeo]2617500[/vimeo]

aqnap.com_images_products_NAS_TS639Pro_feature29.jpg


Kolejny NAS z stoczni QNAP!
aqnap.com_images_products_NAS_TS639Pro_feature01_2.jpg


TS-639 jest nowym innowacyjnym urządzeniem który przykuje swoją uwagą wielu użytkowników. Oczywiście oprócz standardowych funkcji jakie mają urządzenia QNAP, wyróżnia się nowatorskim designem, platformą Intel Atom 1.6GHz i obsługą 6 dysków twardych.

aqnap.com_images_products_NAS_TS639Pro_feature31.jpg


Obsługa iSCSI:
aqnap.com_images_products_NAS_TS639Pro_feature17_2.jpg



Więcej informacji: http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=108
Jak wygląda? http://files.qnap.com/news/pressresourc ... ight01.jpg

Zapraszam do dyskusji
 
Jestem pod dużym wrażeniem.
Jedyny DUZY minus to mogli się postarać nad innym ładniejszym PA...
Ale i tak to tylko interfejs, liczą się osiągi i funkcjnalność !
Tylko sobie wyobrazić co w kolejnych TSach mogą wymyśleć, może jeszcze centrala telefoniczna monitorujaca rozmowy, serwer voip itp. xD
Pozdrawiam.
 
Jeszcze nie zapłaciłem za 509 a już się szykuję kolejny wydatek.
Czy są już dostępne porównania 509 z 639.
Wiadomo jaka będzie cena w/w urządzenia.
 
Nicodem napisał:
Od 22 grudnia można kupić na allegro. Cenka jednak zaporowa - 5250zl...
Cena jak i sprzęt jest kierowana do firm a nie do osob prywatnych, nie wspominając jeszcze ile prądu "je"...
ale myślę iż dla dużych firm cena nie przeszkadza tylko dodać jeszcze koszt dysków twardych to sumka ciekawa wyjdzie :)
Ciekawe ile ten TS-809 będzie kosztować.
Pozdrawiam.
 
Ja 509 kupiłem do swoich prywatnych celów. Jeszcze 4 miesiące i urządzenie będzie całkowicie moje. Jeżeli chodzi o 639 to faktycznie cena jest zaporowa dla osób indywidualnych (jest to nowość, zbiegiem czasu na pewno stanieje). Wyczytałem na forum QNAP, że zmieniona zostanie platforma sprzętowa oraz wprowadzone zostaną nowe modele X39. Czy może ktoś wie cos więcej w tej sprawie? Czy będzie odpowiednik 509?
 
odrazu widać żę QNAP rządzi ;)
Mam złą opinie o firmie Netgear, nie wiem jak ich serwery NAS działają ale Telefony DECT SKYPE z bramką mają duużo błędów, niedociągnięć, bywa że rozmowy się zawieszają itd. nie przywiązują dużej wagi do systemu(a raczej ich programiści), nowe firmwarey jakie wypuszczają nic nowego nie wnoszą, dalej są te same problemy(nie tylko u mnie). A ich support umie tylko robić duże oczy i obiecywać - taka moja opinia, ale to tylko telefon ;)
 
Netgear ladnie wyglada ale nic ponadto. Nie jest to zadna marka z wyzszej polki, a na taka staraja sie wykreowac.
 
hypnosiss napisał:
Nicodem napisał:
Od 22 grudnia można kupić na allegro. Cenka jednak zaporowa - 5250zl...
Cena jak i sprzęt jest kierowana do firm a nie do osob prywatnych, nie wspominając jeszcze ile prądu "je"...
ale myślę iż dla dużych firm cena nie przeszkadza tylko dodać jeszcze koszt dysków twardych to sumka ciekawa wyjdzie :)
Ciekawe ile ten TS-809 będzie kosztować.
Pozdrawiam.
looool
5250zl? kto Ci taka cene podal?
z tego co ja pamietam... cena MSRP na urzadzenie TS-639 to $1000
wiec dobry dystrybutor od tego ma 25% upustu i ma sprzedawac w cenie MSRP... $1000 = 3000zl
az zaraz porozmawiam ot ym z QNAP'em
<wsciekly>
 
Przeszukując Internet znalazłem 639 najtaniej za 799 funtów (3459 zł) oraz najdrożej 1099 euro (4505 zł). Zobaczymy, co nasz administrator wynegocjuje.:)
 
SiLAS napisał:
looool
5250zl? kto Ci taka cene podal?
z tego co ja pamietam... cena MSRP na urzadzenie TS-639 to $1000
wiec dobry dystrybutor od tego ma 25% upustu i ma sprzedawac w cenie MSRP... $1000 = 3000zl
az zaraz porozmawiam ot ym z QNAP'em
<wsciekly>

Poniżej 4tys to na pewno nie będzie. Jak podają SRP na poziomie 1000$ to niestety w naszej Polandzie będzie to minimum 1200$ + VAT.
 
Witam Was

osiągi to cacuszko rzeczywiście ma nieziemskie, jak również cenę ;> 5300 na allegro dodatkowo 6 x 465 za 1 TB Seagate = 8090 PLN, jeśli dyski z super serii ES.2, to będzie jeszcze więcej. Dysków 1,5 TB z tej serii jeszcze nie widziałem, ale pewnie będą. Szkoda, że mnie nie stać .... Ale wszystko jest kwestią czasu, za rok może dwa kupimy sobie takie coś :p tylko nerkę oddać ... i po sprawie, jest się do czego przytulić .

pozdrawiam
 
Nicodem napisał:
Poniżej 4tys to na pewno nie będzie. Jak podają SRP na poziomie 1000$ to niestety w naszej Polandzie będzie to minimum 1200$ + VAT.

Poczekaj poczekaj! <wsciekly>
http://www.fen.pl
ciekaw jestem co oni zadzialaja
<wsciekly> <wsciekly> <wsciekly> <wsciekly> <wsciekly>

osiagi? wedlug mnie TS-509 szybszy :>
jeszcze w TS-509 mozna procesor zmienic... slyszalem ze jak sie zmieni tego Celka na C2D to mozna uzyskac jeszcze wiecej - na poziomie 809 - ale to tylko mi sie obilo o uszy
tak samo jak na ts-509 podobno da sie zainstalowac windowsa xp na nieuzywanym kanale sata... ale jak?
 
a wiec tak jak mowilem... $1099
zreszta ten sprzet nie wolno zaplacic 5000zl - nie jest warty tyle
przeciez tam jest procesor Atom - netbooki kosztuja 1000zl!
eh... Polska... zarabiajmy wiecej ale sprzedajmy mniej... <wsciekly>
to dobrze ze potrafimy sie cenic... szkoda ze granica rozskadu u wielu osob jest za daleko albo i jej wogole nie ma