Pomoc TS220 a Apple - czy to moze dzialac?

kiwal

Nowy użytkownik
Noobie
10 Listopad 2013
13
0
1
44
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam kolegow,
Zmienilem komputery w domu na Appla. Mam jednego MacaAir drugiego MacaPro - wszystko nowe.
W domu stoi QNAP TS220 z dwoma dyskami WD spietymi w RAID1 i z systemem plikow EXT4.

Na winsowsie dostep do danych (mam tam zdjecia i filmy z kamery) byl przez siec bezprzewodowa OK, wszystko dzilalo wlasciwie plynnie.

Po odpaleniu komputerow Appla, nie dosc ze loguje sie do NAS-a przez minute to nie da sie przegladac zdjec, bo co 5 zawiesza sie na minute/dwie, Zanim film wystartuje mija z 5 minut.

O co chodzi? Czy moj NAS moze wspolpracowac z Applem? Co powinienem ulepszyc? Gdzie lezy blad?

Z gory dzieki za komentarze.

PS. System komputerow - najniwszy OS X
System NAS-a najnowszy dostepny.
Ilosc miejsca zajeta na dyskach 500GB z 2TB.
 
Po odpaleniu komputerow Appla, nie dosc ze loguje sie do NAS-a przez minute to nie da sie przegladac zdjec, bo co 5 zawiesza sie na minute/dwie, Zanim film wystartuje mija z 5 minut.
To może kwestia przeglądarki? Może jakiegoś firewalla?
A za pomoca jakich protokołów łączysz się z serwerem NAS?
 
Po odpaleniu komputerow Appla, nie dosc ze loguje sie do NAS-a przez minute to nie da sie przegladac zdjec, bo co 5 zawiesza sie na minute/dwie, Zanim film wystartuje mija z 5 minut.
To może kwestia przeglądarki? Może jakiegoś firewalla?
A za pomoca jakich protokołów łączysz się z serwerem NAS?

W Finderze (cos na ksztalt moj komputer w Win) mam NASa z protokolem AFP jak i SMB. Bez roznicy ktory uzyje efekt jest ten sam.
Dodatkowo programy takie jak iPhoto ktore tworza biblioteki zdjec miela i miela i efekt wlasciwie zerowy przy imporcie plikow z NASA do biblioteki na NASie...

Pytanie czy nie ma jakiejś łatki do protokołów Apple'a w QNAPie?
Jedna juz instalowalem bo TMachine nie dzialal. Czy jest wiecej to niestety nie wiem. Gdzie to mozna sprawdzic?
 
Jedna juz instalowalem bo TMachine nie dzialal. Czy jest wiecej to niestety nie wiem. Gdzie to mozna sprawdzic?
Nie ma. Qfixy wychodziły dla bugów w specyfikacji TimeMachine.

Na forum było kilku uzytkowników Appla i nikt nie pisał o takim problemie.
 
Jak serwer nas wypchałeś fotkami to minie jakiś czas zanim porobi miniatury, powinno się potem poprawić z wydajnością ...
Po porosty może być teraz zajęty. ;)
NAS stoi tak juz 3 miesiace, wiec to nie to.
Z Windowsem hulal az milo. Z Applem nie chce... jest strasznie wolny z lagami.