Pomoc TVS-h1288X Jak to uruchomic?

Speed55

QNAP HFA
Q's Professional
5 Maj 2022
77
20
33
45
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
TVS-h1288X
2x Kingston KC3000 2TB
4x Crucial MX500 2TB
4x Seagate IronWolf 6TB

Jak to zainicjalizowac i skonfigurowac aby dzialalo jak najszybciej?

Czy da sie postawic system na np. KC3000 w Raid 0 czy tylko na wbudowanym dysku Adaty? - czy to wogole dobry pomysl?
Po co wogole ten dysk Adata wbudowany?
Czy może lepiej system na 4xMX500 w Raid 5 a KC3000 zrobić dla cache?
Dyski Seagate będą na pewno służyły do zapisu obrazu z 4 kamer aby nie tarmosić SSDkow.
 
W domu:
Caly ruch za VPNem (NordVPN)
Dostep z kilku telefonow
Zapisywanie zdjec, muzyki z telefonow
Dostep z kilku komputerow
Wspolna praca na plikach exel, word itd.
Magazyn z filmami, muzyka, gry
Na kontenerach:
blokowanie reklam, automatyzacja w domu
Wirtualizacja:
Linux, Win98, WinXP
Monitoring 2x kamera 2K plus 2x 4K
Moze strona www
Ze swiata:
Strona www
Dostep do magazynu fimy, muza itd.

"Fajna zabawka"
No wlasnie jako ze jest to Fajna zabawka to chce poprobowac co jeszcze mozna na tym porobic bo slyszalem i czytalem ze ma duzo mozliwosci.

Teraz jak to rozbudowac?

W planach wymiana RAMu na 4x 32GB, Karta graficzna
Czy warto doplacac do ECC czy zwykly RAM wystarczy?
 
Hehehe. Panie dzieju. Bez 128GB ramu nie ma co zaczynać, bo za dużo chcesz i masz. Ram zwykły, nie potrzebujesz ECC (ja mam, bo dostałem od Pana Staszka. Bezdomny, zmarł niestety)
Co do systemu to RAID1 daje Ci gwarancję pracy 24/h/kilka lat bez stresu. Ja z VMkami uciekłem z Q, mam tam tylko PiHola niewolnika ;] i Proxmoxa (nested=1) jako failover głównego Proxmoxa turbo wirtualizatora.

Docker zawsze spoko, ale moja miłość to VMki. PiHole na Proxmoxie "Panie" oraz "niewolniku" spięte gravity. Automatyzacja? Też VMka, z HA.

Tu dochodzimy do meritum: wg moich wszystkich turbo wyliczeń, wirtualizacja jeżeli chodzi o szybkość to Proxmox > Q.

Monitoring? Powiem tak: możesz pobrać paczkę QVR Pro z www qnapa i normalnie na Hero zainstalować - i jak bym tak zrobił, bo rejestartory i nvr to dno, więc QVRPro=NVR.

WWW tylko i wyłącznie Plesk - jak dla mnie to mega narzędzie i dziś bez tego bym nie zaczynał. Ofc , na VM z Debbiem11 środowisko tylko tekstowe :)

Żadnego cache, bo za cache robi ram w Hero.

Dyski normalnie pakuj do Q, system na M.2 -> tam też powinieneś mieć Container Station i trzymać obrazy VMek. Dzięki temu, będzie to bardzo dobrze śmigało.
 
  • Lubię to
  • Love
Reakcje: Speed55 i 3Qn
Hehehe. Panie dzieju. Bez 128GB ramu nie ma co zaczynać, bo za dużo chcesz i masz. Ram zwykły, nie potrzebujesz ECC (ja mam, bo dostałem od Pana Staszka. Bezdomny, zmarł niestety)
Co do systemu to RAID1 daje Ci gwarancję pracy 24/h/kilka lat bez stresu. Ja z VMkami uciekłem z Q, mam tam tylko PiHola niewolnika ;] i Proxmoxa (nested=1) jako failover głównego Proxmoxa turbo wirtualizatora.

Docker zawsze spoko, ale moja miłość to VMki. PiHole na Proxmoxie "Panie" oraz "niewolniku" spięte gravity. Automatyzacja? Też VMka, z HA.

Tu dochodzimy do meritum: wg moich wszystkich turbo wyliczeń, wirtualizacja jeżeli chodzi o szybkość to Proxmox > Q.

Monitoring? Powiem tak: możesz pobrać paczkę QVR Pro z www qnapa i normalnie na Hero zainstalować - i jak bym tak zrobił, bo rejestartory i nvr to dno, więc QVRPro=NVR.

WWW tylko i wyłącznie Plesk - jak dla mnie to mega narzędzie i dziś bez tego bym nie zaczynał. Ofc , na VM z Debbiem11 środowisko tylko tekstowe :)

Żadnego cache, bo za cache robi ram w Hero.

Pomożesz? Bo nie ogarniam

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 
Monitoring? Powiem tak: możesz pobrać paczkę QVR Pro z www qnapa i normalnie na Hero zainstalować - i jak bym tak zrobił, bo rejestartory i nvr to dno, więc QVRPro=NVR.
Mam mieszane uczucia co do NVR na QNAP. W domu wkrótce będę się bawić z QVR Pro, ale zgodność kamer jest bardzo przeciętna. W robocie na 8 POV tylko 5 jest kompatybilna przez co trzeba było szukać innej zabawki NVR. Zmiana kamer odpada (maszt z utrudnionym dostępem do wysięgnika i wysokiej klasy kamera). Rejestrator HikVision za kilka stówek załapał je wszystkie, ponadto łyka X265 oraz X265+ co pozwala mieć w pamięci więcej godzin zapisanego materiału przy porównywalnej jakości. QNAP daje radę tylko X264... No chyba że o czymś nie wiem.
 
Wszystkie kamerki z ONVIF. Są na liście. Kupiony został HikVision DS-7616NI-K2, zadziałały wszystkie i dalej nie brnęliśmy.
Na wiosnę jak się cieplej zrobi to w domu planuję zmienić swoje gówniane Gise GS-KT08IPC4-2M-V2 na coś lepszego to na pewno sprawdzę QNAP ze swoją QVR Pro. Ten Gise to dopiero syf. Kamerki "wi-fi" widoczne tylko dla rejestratora z kompletu, innych niż własnych rejestrator też nie widzi. Zrywają się co jakiś czas losowo połączenia pomimo dobrego zasięgu (anteny wyprowadzone na zewnątrz). I co kilka dni jakieś dziwne zaszumienie pojawią się na obrazie, ledwo coś widać. Szkoda gadać, śmietnik a nie monitoring.
 
Mam mieszane uczucia co do NVR na QNAP. W domu wkrótce będę się bawić z QVR Pro, ale zgodność kamer jest bardzo przeciętna. W robocie na 8 POV tylko 5 jest kompatybilna przez co trzeba było szukać innej zabawki NVR. Zmiana kamer odpada (maszt z utrudnionym dostępem do wysięgnika i wysokiej klasy kamera). Rejestrator HikVision za kilka stówek załapał je wszystkie, ponadto łyka X265 oraz X265+ co pozwala mieć w pamięci więcej godzin zapisanego materiału przy porównywalnej jakości. QNAP daje radę tylko X264... No chyba że o czymś nie wiem.
A Jak Wykupisz wersje PLUS tego programu: CAYIN MediaSign Player to nie będzie zapisywać w x265 ?
sam jestem ciekaw :)
Ja na razie mam podłączone 2x Tp-Link Tapo C210 - działają wyśmienicie. Jest to kamera 2K. Jako ze niby nie ma ich na liście działa właśnie jako ONVIF.
Teraz szukam co by tu podłączyć zewnętrznego najlepiej w 4K. -jakies propozycje?
Połączono posty:

Co jakis czas wywala mi wszystko co mam uruchomione i wypisuje ze brakuje pamięci a cały czas mam zajęte 33%.
 

Załączniki

  • 2.jpg
    2.jpg
    453,6 KB · Wyświetleń: 6
  • 1.jpg
    1.jpg
    211,2 KB · Wyświetleń: 6
  • 5.jpg
    5.jpg
    218,9 KB · Wyświetleń: 5
Ja na razie mam podłączone 2x Tp-Link Tapo C210 - działają wyśmienicie. Jest to kamera 2K. Jako ze niby nie ma ich na liście działa właśnie jako ONVIF.
Teraz szukam co by tu podłączyć zewnętrznego najlepiej w 4K. -jakies propozycje?
Pamiętaj, że kamery 8Mpix (4K) gorzej sobie radzą w nocy niż np. kamery 5Mpix. Czasem lepiej kupić 5Mpix i mieć fajny obraz za dnia i w nocy.
Połączono posty:

i jeszcze jedno...
Obrotowa kamera Wi-Fi do monitoringu domowego
WTF
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55
No nie wiem nie wiem.
https://merx.pl/telewizja-przemyslowa/4k-5150irks-w-ai/?v=9b7d173b068d
Podbij do @evenementrf da Ci solidny rabat :) albo powołaj się na FORUM QNAP dzwoniąc do MERX do Rafała.
I to jest dobra kamera?
Połączono posty:

Pamiętaj, że kamery 8Mpix (4K) gorzej sobie radzą w nocy niż np. kamery 5Mpix. Czasem lepiej kupić 5Mpix i mieć fajny obraz za dnia i w nocy.
Połączono posty:

i jeszcze jedno...
Obrotowa kamera Wi-Fi do monitoringu domowego
WTF
Tp-Link Tapo C210 - W domu sprawdza się wyśmienicie. Jak masz pieseła to po prostu bajka - kamera podażą za nim do tego ma dźwięk dwukierunkowy wiec można uspokoić pasa aby nie zdemolował chałupy pod twoja nieobecność.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nordvpn
  2. proxmox
  3. Kingston KC3000
  4. CAYIN
  5. merx
  6. kamera
  7. karta graficzna
  8. monitoring
  9. tvs-h1288x
  10. tapo
  11. kamera obrotowa
  12. *
  13. plesk