Brunon

Passing Basics
Beginner
15 Grudzień 2025
12
0
1
55
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Bardzo proszę o jakieś wskazówki
Chciałbym na 15 komputerach w szkolnej pracowni stworzyć foldery udostępniane otwierane hasłem. Pracownia nie ma prawdziwej sieci z serwerem i klientami, więc pomyślałem o dysku NAS aby zapobiegać złośliwym skasowaniom prac przez różnych uczniów, a i mi łatwiej będzie zebrać wszystkie prace do oceny. Rozpoczynam przygodę z dyskiem Qnap TS-233 a moja wiedza jest minimalna -przeglądam różne filmy z kanału Qnap Poland, EPA Systemy. Proszę o jakieś wskazówki: czy powinienem tworzyć 15 użytkowników na poziom 4-6 i kolejnych 15 na poziom 7-8? Czy 15 na konkretną klasę? Czy tworzyć oddzielne woluminy dla poziomu 4-6 i 7-8 a w nich główne foldery np komp_1, komp_2 ..... komp_15 i podfoldery widoczne tylko dla konkretnego użytkownika najlepiej otwierane hasłem? Czy w ogóle jest taka możliwość na tak podstawowym NAS TS-233 ? W klasie mam połączenie LAN 1GBit do wszystkich 15 komputerów i dostęp do switch-a.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam
Brunon T.
 
Aby zobaczyć tę odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    297,7 KB · Wyświetleń: 52
  • 2.jpg
    2.jpg
    315,9 KB · Wyświetleń: 60
  • 3.jpg
    3.jpg
    137,4 KB · Wyświetleń: 54

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brunon t