Instruktaż/Tutorial Unrar na serwerze QNAP NAS

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 168
31
2 248
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Witam

W zwiazku z licznym zainteresowaniem ludzi odnosnie rozpakowywania archiwów RAR bezposrednio z NAS'a postanowilem podeslac szybka metode...

Pobrac: http://www.rarlab.com/rar/unrar-arm.tar.bz2
Wrzucic na nas'a np. do /usr/bin

I dzialac :)

Jesli ktos ma problem ze po resecie unrar zniknie zawsze moze otworzyc mtdblock5 i wstawic do autorun.sh:
Kod:
cp /share/MD0_DATA/common/unrar /usr/bin

Za kazdym razem bedzie kopiowany plik unrar z sciezki /share/MD0_DATA/common do /usr/bin
 
Witam,


mozna prosić instrukcji dla laika jak to zaistalować i jak z tego korzystać?

czy jest jakaś opcja by przglądając foldery przez ww qnapa rozpakowywać archiwa rara i zipa? nie chiał bym za każdym razem sciągać ich na kompa i na nim rozpakowywać..

dzieki za wsparcie.
 
fidziu napisał:
czy jest jakaś opcja by przglądając foldery przez ww qnapa rozpakowywać archiwa rara i zipa? nie chiał bym za każdym razem sciągać ich na kompa i na nim rozpakowywać.
no tak sie nie da

fidziu napisał:
mozna prosić instrukcji dla laika jak to zaistalować i jak z tego korzystać?
nalezy zalogowac sie na konsole/shell na qnap'ie
do tego posluzy program putty

po zalogowaniu robisz:
# cd /usr/bin
# wget http://www.rarlab.com/rar/unrar-arm.tar.bz2
# tar jxvf unrar-arm.tar.bz2
# rm -rf unrar-arm.tar.bz2

wszystkie Twoje udzialy znajduja sie w /share
wiec wchodzisz np. do /share/Public
# cd /share/Public
i rozpakowywujesz jakis rar za pomoca unrar'a
napisz:
# unrar
wyswietli sie pomoc i sposob uzycia
 
Paollllo napisał:
SiLAS napisał:
masz TS-409 z nowym ARMEL'em... prawdopodobnie ten build nie bedzie Ci dzialac
zainstaluj Optware i z niego pobierz unrar

No i mi też nie działa na TS-409 :(
Po poprawnym zainstalowaniu unrar z Optware wyświetlany jest komunikat "Illegal instruction".
Czy możecie coś poradzić?
Pozdrawiam.

Czy naprawdę nikt nie wie?
 
przyłączam się ;)
Przy odpaleniu innego programiku dostaje komunikat "cannot execute binary file" nadałem najwyższe chmody i nic. Czy jeśli to jest wina struktury ARM to czy da się to ominąć mając kody źródłowe danego programiku?
Czy sudo pomoże ?
 
Kod:
Installing unrar (3.7.8-1) to root...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/cs05q3armel/cross/stable/unrar_3.7.8-1_arm.ipk
Configuring unrar
Successfully terminated.
[~] # unrar
unrar: /lib/libgcc_s.so.1: version `GCC_3.3' not found (required by /opt/lib/libstdc++.so.6)
[~] #

ten, tego... który z poweruserów podpowie co i gdzie podlinkować aby unrar zadziałał? :D
[edit]
hmm.. na razie tylko tyle znalazłem - na chroot powinno zadziałać - ale nie mam takiej możliwości (tzn qnap produkcyjny i nie za bardzo mam jak w nim podłubać w czasie pracy a po pracy mam ciekawsze zajęcia :p )

https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=24&t=749&start=20
 
Hej - tak mi się wydawało = tzn . że brak odpowiedniej bliblioteki...
- problemem jest to że mam tę bibliotekę (tyle że zapewne w innej niż wymagana wersji) - nie chcę zbytnio ingerować w sprawnie jak dotychczas działający system produkcyjny instalując zbyt wiele na raz.

a skąd przypuszczenie że tę bibliotekę mam? ano polecenie locate wypluło mi sensowny wynik tj. zlokalizowało szukaną bibliotekę
Kod:
[~] # locate libgcc_s.so.1
/lib/libgcc_s.so.1
/mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/lib/libgcc_s.so.1
/share/MD0_DATA/optware/lib/libgcc_s.so.1
/share/MD0_DATA/optware/usr/lib/libgcc_s.so.1
[~] #

Wydawało mi się że wypadałoby podlinkować istniejącą bibliotekę - ale zanim popełnię jakiś błąd chciałem się upewnić że dobrą drogą podążam :)

Zastanawia mnie tylko czy jest sens używać ipkg - wydawało mi się że ściągając jakiś program ipkg załatwia jednocześnie wszelkie zależności - przynajmniej dotychczasowy soft tak się zachowywał.

Skoro w systemie są biblioteki to wydaje mi się że unrar powinien być przekompilowany z użyciem istniejącej już w systemie biblio - jeśli potrzebuje innej (nowsze/starszej) to powinna być przygotowana taka paczka która zawiera odpowiednie zależności.

na tę chwile uważam że unrar nie jest poprawnie przygotowana paczką do użycia przez ipkg :(

pozdrawiam, c.