Uwaga podróbki WD PURX

wd purple i wd purple nv.jpg


Witam, jako autoryzowany partner WD chcieliśmy poinformować, że na rynku pojawiły się podróbki dysków twardych WD PURPLE. Nie są to dyski z serii PURX i nie mają deklarowanej na etykiecie pojemności. Poniżej przykład dysku WD20PURX który można sformatować tylko do 1TB. Prosimy uważać na "atrakcyjne" oferty i zamawiać wyłącznie u sprawdzonych dostawców.

Jednocześnie informuję, że kupując u nas macie Państwo pewność zakupu oryginalnego produktu WD.

wd purple info.jpg


wd administrative tools.jpg


wd purple drives.jpg


Co o tym sądzicie?
 
Panowie nie panikujcie. Z dyskami jest jak z żarówkami .. aby biznes się kręcił dyski muszą się co chwilę przestać kręcić. Na rynku jest duopol WD i Seagate czyli tak jak Osram i Philips, więc łatwo się dogadać i klepać tak abyś co chwila sobie o nich przypomniał. @krissos Bierz REDy czy inne Seagate i nie panikuj i tak się zepsują :p
 
Bierz te z najdłuższą gwarancją, rób backup, jak i padną odsyłaj. Takie wałki jak z tymi dyskami w IT były, są i będą, jak jest łatwa do wykonania (lub opłacalna finansowo) technika na "zwiększenie wartości sprzetu" to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi. Pochodzę z czasów kiedy masowo w naszym kraju występowały "szlifowane" procki Intela 486! Tak, tak już wtedy to było.
 
Polacy to łowcy "okazji" a to pożywka dla oszustów, bo wielu chce wierzyć, że kupi produkt z wysokiej półki za przysłowiową czapkę śliwek.. a ich 15 letni samochód w garażu na bank ma tylko 180 tys przebiegu tak jak jest na liczniku - to też była okazja.
 
No to napisałeś co wiedziałeś :p
Okazja to jest jak kupujesz od Pana Wieśka pod blokiem lub od Kowalskiego na allegro lub innym portalu używkę.
Ja kupiłem od firmy z faktura nowe!
Chyba rozumiesz różnice? a że było troch taniej to znaczy że co ?
Tak samo kupiłem sprzęt od @spietrzy taniej niż ogólnie dostępny i co ? nie dostałem worka ziemniaków tylko to co zamówiłem .
Tak sobie coś nasmarować nic nie wnoszącego do tematu każdy potrafi, ot pisanie dla samego pisania .
 
Ja kupiłem od firmy z faktura nowe!
Chyba rozumiesz różnice? a że było troch taniej to znaczy że co ?
Polska to dziki kraj.
Ja sprzedaję produkty na Polskę na wyłączność producenta i tylko my świadczymy oficjalny serwis ale jak jest duży stok towaru np w Anglii to wystawiany jest na sprzedaż, duże firmy komputerowe to kupują i sprzedają pomimo zakazu producenta. I praktycznie nie mają gwarancji. I na dodatek mają taniej niż ja sprzedaję dla dealera.
 
Tak, napisałem co wiedziałem. Handluje komputerówką 8 lat i setki razy słyszałem, że na allegro jest taniej, to ja pokazuję drzwi i proszę kupić na allegro.
Ja kupiłem od firmy z faktura nowe!
Więc oddaj :)
%-}mój 18-letni Golf III ma tyle B-) i patrząc się na jego ruchy na A4 - nie bedę go zmieniał bo nie mam po co :pale:
rodzynki się zdarzają :D
 
@balaagan piszesz o oryginalnych produktach a ja dostałem podróbkę :Dumny:
to tak jakbym kupił S z logiem qnapa 3:)
 
Polskie prawo na to pozwala. Chroni złodziej oszustów itd. W tym kraju ciężko być uczciwym i się dorobić.

@balaagan piszesz o oryginalnych produktach a ja dostałem podróbkę :Dumny:
to tak jakbym kupił S z logiem qnapa 3:)

To wtedy trudno powiedzieć czy był byś stratny. Gorzej jak byś kupił Qnap z napisem Kunap ;)
 
Oddałem tu głównie chodziło mi żeby ostrzec wszystkich że na allergo jest taki "gagatek" i sprzedaje takie "cuda" bo dużo ludzi się przewija przez forum
 
Oddałem tu głównie chodziło mi żeby ostrzec wszystkich że na allergo jest taki "gagatek" i sprzedaje takie "cuda" bo dużo ludzi się przewija przez forum
Bardzo dobrze że to zrobiłeś i pewnie większość zrozumiała Twój cel. ale widać nie wszyscy ;)
Sporo jest na allegro oszustów i trzeba się informować wtedy uniknie się problemów.
 
Tak, napisałem co wiedziałem. Handluje komputerówką 8 lat i setki razy słyszałem, że na allegro jest taniej, to ja pokazuję drzwi i proszę kupić na allegro.
Chłop chciał się potargować, a ty mu zaraz "wypad":lol:.

Co do podróbek, to przecież jest to karalne - zgłosić na policję i już.
 
Chłop chciał się potargować, a ty mu zaraz "wypad":lol:.
Można się ze mną targować, ale nie argumentem "bo na allegro.." ;) oficjalne kanały dystrybucyjne kontra towar niewiadomego pochodzenia..
Bardzo dobrze, że kolega napisał o tym "gagatku", na szybko sprawdziłem niektóre dystrybucje i on ma ceny nie do przebicia dla mnie, ale już teraz wiemy dlaczego..
 
Mnie natomiast bardzo intrygują dyski: ST8000NE0001
awww.seagate.com_files_www_content_product_content_enterprise_0037f1b158d480e671586d228c725a60.jpg
awww.seagate.com_files_www_content_product_content_enterprise_c099c1dcfeb8657e1e2afbe6f3c7d2b4.jpg


Strong Storage for Ambitious Business
  • Reliably built on customer proven technology
  • Precision designed for lowest TCO in 1 to 16-bay enclosures
  • Endurance for SMB at 300TB/year Workload Rating Limit (WRL)
  • Backed by 5-Year Warranty and 5-Year Rescue Data Recovery Options
Przypomina mi to stare Seagate'y. Szkoda, że cena trochę droga... no ale sorry... 5 lat gw i opcjonalnie 5 lat usługi odzyskiwania danych:
Rescue Data Recovery Services Options Available


Enterprise NAS HDDs are engineered for demanding mid-range enterprise environments, but there are times when the unimaginable can happen. With Seagate Rescue Data Recovery coverage on your rackmount or tower NAS, you can still have peace of mind—even in the unlikely event something happens to your business data.*

Seagate Recovery Services (SRS) can save the day in the following situations:
  • RAID controller failure
  • Lost RAID configuration
  • Accidental reconfiguration
  • Accidental re-initialization of the RAID array
  • Power surges that cause multiple drive failures simultaneously
  • Missing RAID partitions
  • Reformatted RAID partitions
  • Virus damage
  • Natural disaster, human error and drive failures
Rescue Data Recovery Plans are available for capacities up to 8TB. Most data can be recovered in-lab with a nearly 90% success rate.

Panowie patrząc na ostatnie chryje z dyskami, to gdyby nie ta zaporowa cena to bym brał te Seagate'y od ręki. Mimo wszystko mam zamiar wziac je na warsztat.
 
Mnie natomiast bardzo intrygują dyski: ST8000NE0001

Mam jedna zatokę wolną to może tez się skusze na test. Dyki klasy enterprise do tanich nie należą ale reprezentują zupełnie inną jakość niż dyski do desktopa. Jedyną wadą jest cena :) Mam WD RE3 kupowane w 2010/2011, 6 sztuk i działają do dziś bez nawet jednego realokowanego sektora (pracują 24h/7d)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus