Pomoc Virtualization Station Debian 9 - (Domoticz) połącznie SSH

Rafik89

Passing Basics
Beginner
24 Czerwiec 2017
24
4
3
35
Bretten
rafik.eu
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie,
to mój pierwszy post na forum, szukałem w googlach już czegoś na temat połączenia się z wirtualną maszyną poprzez SSH, lecz nie udało mi się takich informacji znaleźć.
Otóż na moim QNAP mam zainstalowanego Debiana 9, chcę go wykorzystać jako centrum dowodzenia dla Domoticz-a. Połączenie z VS przez HTTP i HTTPS działa jak najbardziej. Moim celem jednaj nie jest okienkowe połączenie z wirtualną maszyną, lecz dla mnie ważne było by połączenie SSH + serwer WWW na innym porcie np. 8090 gdzie możliwy był by dostęp do interfejsu domoticza.
W jaki sposób przekierować porty z maszyny wirtualnej dla QNAP tak aby można było z dowolnego komputera z sieci połączyć się z serwerm wirtualnym?

Czy muszę do tego wykorzystać drugi fizyczny interfejs sieciowy dostępny w QNAP aby serwer wirtualny miał jeden fizyczny adres IP czy podzie to na jednej karcie fizycznej z przekierowaniem portów?

Pozdrawiam i liczę na wskazówki.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0427 2017/12/23
Model serwera: QNAP TS-251A
Udało mi się połączyć z serwerem wirtualnym z komputera.

Podłączyłem drugi port LAN do routera. Ustawiełem przełącznik wirtualny na ten port, wcześniej miał adres IP 192.168.1.100 lecz po podpięciu mu się zmieniło na 192.168.1.151.
Screenshot.png

Zaś w moim routerze widnieje już pod innym adresem IP 192.168.1.142
screencapture-192-168-1-1-index-htm-1514815393512.png

Czy możliwe jest przypisanie na stałe tego adresu IP 192.168.1.100 tak aby pod takim znajdować serwer wirtualny?
Screenshot (2).png
Screenshot (1).png

PS. Nie mogę edytować posta, z chęcią bym go zmienił aby nie pisać posta pod postem.

Pozdrawiam.
 
W jaki sposób przekierować porty z maszyny wirtualnej dla QNAP tak aby można było z dowolnego komputera z sieci połączyć się z serwerm wirtualnym?

trzeba przyznac na routerze dzierżawę dla adresu MAC karty sieciowej z Debianem - jeśli masz domyślnie ustawiony przełącznik w QNAPie. to Debian dostanie adres IP z routera i wtedy połączysz się do niego za pomocą SSHa na porcie 22 i do portu WWW na 80 (czy na tym co tam sobie ustawiłes).

upload_2018-1-1_15-41-21.png


upload_2018-1-1_15-43-57.png

pomijam ze miłoby było zrestartowac Debiana po zmianie albo przynajmniej przeładować usługi sieciowe tego systemu
 
Dzięki za prawidłową wskazówkę, teraz wszystko gra i chuczy.
Screenshot (5).png

Screenshot (4).png


Pierwsza karta sieciowa idzie tak jak była wcześniej zaplanowana. Drugi interfejs fizyczna jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla maszyny wirtualnej, wystarczy teraz tylko porty przekierować w routerze i gra!

Dzięki wielkie!
 
Kod:
Pinging 192.168.1.250 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.1.250: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.250: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.250: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.250: bytes=32 time<1ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.250:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

Dostep do domoticza w sieci lokalnej jest natyczmiastowy, mam dla niego 2 rdzenie i 2GB ram mojego QNAP zarezerwowane.
W praktyce jeszcze nie sprawdzałem jak bedzie sie to sprawowoac z peryferiami, zaczynam dopiero z nim przygode. Czekam na interfejs WiFi ESP abym mógl coś w sieci zmajstrować. Wtedy bede mogl powiedziec jak ma sie opuźnienie.
Chyba, ze wyskrobie jakis json ale nie itak nie mam elementów wykonawczyc teraz.
 
#Rafik89, poległem na instalacji gruba, podpowiedz jak zrobiłeś virtualkę debiana.
Wszystko ładnie pięknie, po całym procesie instalacji, reset i stoi na próbie zbootowania.
/dev/vda1 Booting from Hard Disk
 
W pierwszej kolejności sprawdź czy masz tak jak ja ustawione intefejsy (pierwsze proby instaslacji wersji x64 tez również mi sie po instalacji gruba wywalały), zmieniłem na SCSI i kolejna instalacja przebiegła bez problemów.
Screenshot.png