Pomoc Virtualization Station - Dostęp do zasobów NAS

mab83

Entry Technician
Q Associate
2 Marzec 2014
50
17
8
40
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
Witam,

mam pytanie może ktoś do tego już doszedł, na stronie QNAP-a jest napisane:
Bandwidth-saving and secure to access NAS data
When accessing data on the Turbo NAS through the virtual machines on the Virtualization Station, you can enjoy the secure data transmission and bandwidth saving, as the data is not transmitted via physical network cables.

I teraz pytanie jak dostać się do tych zasobów z pełną szybkością NAS-a a nie przez sieć, bo tak wychodzi to słabo coś na poziomie ok 40 MB/s.
 
No tak było to logiczne, po prostu z tego opisu wymyśliłem sobie że można magicznie dostać się do zasobów tak jakby system był uruchomiony bezpośrednio na NAS-ie :p a to w końcu jest wirtualizowane.
 
No to mam kolejne pytanie, z tego co teraz zrozumiałem to transfer powinien iść po wirtualnym interfejsie, jednak jak na razie znalazłem tylko sposób na dostanie się do zasobów tylko poprzez wyjście na fizyczne łącze i z powrotem przez drugi interfejs.
PS. Można usunąć ograniczenie Autostartu maszyn wirtualnych, jak na razie mam 1.
Doszukałem się tego sam, okazuje się że mimo że Qnap pisze na stronie o takich możliwościach to nie jest to jeszcze dostępne, będzie kiedyś, sprawa wygląda podobnie jeśli chodzi o USB passthrough.
AnandTech | NAS Units as VM Hosts: QNAP Virtualization Station Explored
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus