Download [Stable] QTS 4.4.1.1064 build 20190918

Załączniki

  • nas.png
    nas.png
    579,5 KB · Wyświetleń: 80
Zmieniłem na firmware 4.4.1.1086 Build 20191010 i mój NAS działa bez zarzutu

Piotrze powiedz proszę, co znaczy, że Twój NAS działa bez zarzutu?
Mój po zmianie firmware'u też działał, tylko wywalił mi KODI'ego.
Czy masz zainstalowany program KODI? Czy tylko używasz NAS'a do przechowywania danych?

Czy ktoś już instalował nowy upgrade 4.4.1.1086 build 20191010?

Pozdrawiam,
Waldek
Kodi korzystam codziennie i działa mi na najnowszej kompilacji. Pojawiło sie nowe HDStation i to w nim szukałbym błędu jeśli chodzi o nie działające Kodi. Skoro jest nowe to oznacza że będzie pełna reinstalacja.
 
Zmieniłem na firmware 4.4.1.1086 Build 20191010 i mój NAS działa bez zarzutu

Piotrze powiedz proszę, co znaczy, że Twój NAS działa bez zarzutu?
Mój po zmianie firmware'u też działał, tylko wywalił mi KODI'ego.
Czy masz zainstalowany program KODI? Czy tylko używasz NAS'a do przechowywania danych?

Czy ktoś już instalował nowy upgrade 4.4.1.1086 build 20191010?

Pozdrawiam,
Waldek
Kodi korzystam codziennie i działa mi na najnowszej kompilacji. Pojawiło sie nowe HDStation i to w nim szukałbym błędu jeśli chodzi o nie działające Kodi. Skoro jest nowe to oznacza że będzie pełna reinstalacja.

_Floyd, dzięki za odpowiedź. Powiedz proszę czy Twój KODI jest zainstalowany w nowym HDStation czy zainstalowałeś w inny sposób?
Pytam, bo po poprzedniej instalacji firmware'u wywaliło mi KODI'ego z HDStation i musiałem zrobić downgrade do wersji 4.3.6.1070 build 20190919. Od tej pory dostaję po 120 e-maili na mój adres o błędach w NAS i uszkodzonych kilkunastu zdjęciach.
Tak więc chciałbym uniknąć poprzedniej awarii podczas nowego upgradu do wersji 4.4.1.1086 build 20191010.
Czekam na info, pozdrawiam,
Waldek
 
Co znaczy wywaliło? Tzn ze go nie było? Obawiam się że w twoim wypadku mogło coś więcej pójść nie tak. Dziś będę robił aktualizację do najnowszego HDStation.
 
Co znaczy wywaliło? Tzn ze go nie było? Obawiam się że w twoim wypadku mogło coś więcej pójść nie tak. Dziś będę robił aktualizację do najnowszego HDStation.

Dokładnie tak, zniknął z HDStation i nie było go do pobrania dla nowej wersji firmware'u.
 
W takim wypadku zainstalowałbym go ręcznie i nie robił downUpdate, jak Ty to zrobiłeś. Ogólnie każda aktualizacja która ma w sobie nowy HDStation wyrzuci Ci Kodi.
 
Mam na serwerze kilka wersji KODI'ego ale to na kompa. Wersji na NAS'a nie mam.
Podrzuć proszę kilka wskazówek jak to zrobić - jak doinstalować KODI'ego do nowej wersji HDStation.

cyt.:"Ogólnie każda aktualizacja która ma w sobie nowy HDStation wyrzuci Ci Kodi." - czyli nie ma sensu nowy upgrade?

cyt:"Dziś będę robił aktualizację do najnowszego HDStation." - daj znać proszę jak Ci poszło :)

Pozdrawiam,
Waldek
 
cyt.:"Ogólnie każda aktualizacja która ma w sobie nowy HDStation wyrzuci Ci Kodi." - czyli nie ma sensu nowy upgrade?
Czytamy ze zrozumieniem. Nie każda wersja QTS ma nowe HDStation. Ostatnia zmiana była z wyjściem chyba 4.4.1. Każda aktualizacja HDStation wiąże się z utratą Kodi.

UpDate jak najbardziej ma sens i powinniśmy go robić.

Kodi masz tutaj:
Qnapclub Store: Kodi18

Instalujesz najnowsza aktualizację. Instalujesz HDStation i instalujesz Kodi. Od cała instrukcja.
 
Dzięki _Floyd za linka. Tam jest napisane, że do wersji TS-NASX86 64bits, czy pójdzie na moim TS-NAS453A ?
 
Masz na intelu więc pójdzie. Pamiętać tylko trzeba że kodi 18 wymaga 4GB ramu 17 2GB.

Mój NAS ma 16 GB ramu i kodi śmigał bez problemu do czasu zmiany firmware'u.
Stawiam piwo za pomoc - dzięki za wskazówki.

Pozdrawiam,
Waldek
 
Zmieniłem na firmware 4.4.1.1086 Build 20191010 i mój NAS działa bez zarzutu

Piotrze powiedz proszę, co znaczy, że Twój NAS działa bez zarzutu?
Mój po zmianie firmware'u też działał, tylko wywalił mi KODI'ego.
Czy masz zainstalowany program KODI? Czy tylko używasz NAS'a do przechowywania danych?

Czy ktoś już instalował nowy upgrade 4.4.1.1086 build 20191010?

Pozdrawiam,
Waldek

Cześć Waldek
Niestety nie używam Kodi bo od wersji chyba 17 przestał mi się podobać. Mój NAS służy jako magazyn multimediów łącznie z Plex + Download Manager
 
ma ktoś zrobiony trunk z dwóch portów w Balance-alb z ustawionym vlan ?

na poprzednich wersjach 4.4.1 wywalało konfig, ustawianie z palca nic nie dawało, trzeba było wracać na 4.3.6 (jestem na 0993)
w changelog 1086 nie ma słowa o tym
 
Dopowiem ze najnowsza aktualizacja HDStation nie skasowała mi o dziwo Kodi.

Dzięki za info.
Jutro zrobię upgrade na swoim NAS'ie i powiem jak wyszło.

Pozdrawiam,
Waldek
Dopowiem ze najnowsza aktualizacja HDStation nie skasowała mi o dziwo Kodi.

Dzięki za info.
Jutro zrobię upgrade na swoim NAS'ie i powiem jak wyszło.

Pozdrawiam,
Waldek

Witam ponownie,
Zrobiłem upgrade NAS'a do najnowszej wersji 4.4.1.1086 build 20191010. Niestety, ale nowy HDStation usunął KODI'ego, więc musiałem zainstalować go "ręcznie" wg. wskazówek _Floyd'a - dzięki.
Ilość e-maili z błędami spadła z 120 do 30 :( przed pierwszym upgradem nie miałem żadnych błędów.
Np. nie instalowałem JDownloadera, a teraz mam info - "Message: JDownloader2 20180121 installation failed. The following QPKG must be installed and enabled: QJDK8." - masakra.

Będę walczył z błędami dalej.

Pozdrawiam,
Waldek
 
widać że czytanie ze zrozumienien szkodzi ..

pigers, zamiast mnie "tyrać" (z opóźnieniem) lepiej byś powiedział co ma do tego Java. Nie każdy na tym forum jest informatykiem i znawcą Linuksa. To, że kiedyś mi pomogłeś nie uprawnia Cię do tego jako Administratora. Ciekawe co na to Pan Mariusz Silas, że łamiesz etykietę. Możemy podyskutować na wiele tematów np. o dyferencjale, karburatorze, halsowaniu na wiatr czy szasowaniu (nie szusowaniu) - mam wiele zainteresowań.
Więcej pożytku przyniesie merytoryczna odpowiedź niż wymądrzanie się - co niestety jest domeną polskich forum.

Tak więc wyjaśnij proszę co ma do tego Java, o której pisał _Floyd.

Pozdrawiam,
Waldek
 
The following QPKG must be installed and enabled: QJDK8." - masakra.
Iść do appcenter zainstalować QJDK8 - tyle mówi komunikat.

Qnapclub Store: QJDK8
Zakładam że masz dodane dodatkowe repo w AppCenter ? Qnapclub Store

IT jest moją pasją i mam przyjemność pracować w tym zawodzie - jak widać irytują mnie ludzie którzy nie umieją czytać.

A czemu QJDK jest potrzebne ? bo JD działa na javie .. bardziej mnie dziwi że chcą Java Development Kit , a nie Java Runtime .. ale to nie mój problem.
 
Zauważyliście może, że zniknęła apka Youtube?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. xopero
  2. ts-832x download midleware
  3. ts-432xu