Pomoc Virtualization Station - niemożność odpalenia virtualki z Win 10 po próbie zmiany trybu pamięci z SATA na virtio ...

plpiters

Passing Basics
Beginner
16 Styczeń 2016
15
3
3
50
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
od dłuższego czasu wirtualka Windows 10 działała sobie z serwerem SQL, niestety każda aktualizacja, którą trzeba zrobić na wirtualce to "droga przez mękę" - chciałem "poprawić" i niestety padło. Miałem kontroler dysku ustawiony w wirtualce na SATA - podobno na virtio powinno szybciej działać - więc zmieniłem i kabum ... nie startuje - bluescreen z błędem: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
Czytałem przypięty manual Silasa "Jak zmienić kontroler dysku z IDE/SATA na VirtIO w maszynie wirtualnej z Windows?" - niestety nie mogę stracić danych, które są na tej wirtualce - jak to zrobić najlepiej i najbezpieczniej? W katalogu wirtualki mam obraz win10x32.img oraz plik win10x32.1588718100 (zapewne tam są wszystkie dane) - czy jest jakaś możliwość odtworzenia ich bez uruchomienia wirtualki?
Może jest prosty sposób uruchomienia ponownie całej wirtualki? Podpowiedźcie proszę - szukałem, niestety podobnego tematu nie znalazłem (a boję się tworzyć nowej i jakoś łączyć z istniejącymi danymi)
 
czyli zmieniłeś dysk na którym są VMki przechowywane
czy działają szybciej ?
tzn dodałem nowy dysk ssd, stare dyski wd red hdd są tak jak były,
dodany nowy dysk ssd m.2 zrobiony nowy volumen na nim + skopiowana virtualka problematyczna (pliki: win10x32.img oraz plik win10x32.1588718100, które zmieniłem nazwy na: ssdwin10x32.img , ssdwin10x32.1588718100 )
w VS mam to co było czyli na stare produkcyjne virtualki
jak dodać te z nowej lokalizacji? żeby sprawdzić jak to działa?
 
skopiowałem dam pliki win10x32.img oraz plik win10x32.1588718100
ten drugi to snapshot - musisz wczesniej skonsolidować snapshoty
- czyli zamknac wirtualke i usunąc wszystkie snapshoty

ps w QVS jest funkcja klonuj
1728287039810.png
 
jesteś pewny?
1728288151117.png

ten drugi plik raczej pasuje do wielkości dysku 1
Połączono posty:

1728288268546.png

jeżeli tak jest to do nowej lokalizacji niepotrzebnie go kopiowałem 500GB ... czyli powinienem skopiować tylko ten główny
 
jak dodać te z nowej lokalizacji? żeby sprawdzić jak to działa?
musisz sklonować wirtualke
u Ciebie są snapshoty, nie możesz ich manualnie przenieść
jedyna opcja to skonsolidować snapshoty
lub wykonać clone wirtualki (najbezpieczniej)
 
musisz sklonować wirtualke
u Ciebie są snapshoty, nie możesz ich manualnie przenieść
jedyna opcja to skonsolidować snapshoty
lub wykonać clone wirtualki (najbezpieczniej)
a jak zrobić clone do nowej lokalizacji z szybkim dyskiem? zapyta się gdzie zapisać?