Kawa i papierosy Virtualization Station z QvPC dla TS-x70

pawurb1978

Virtualization
Q's Architect
16 Marzec 2012
679
184
93
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
No i wreszcie pojawiła się długo przeze mnie oczekiwana wersja VM w ver. 1.2.2496 z obsługą QvPC dla serii TS-x70.

Pierwsze wrażenie pozytywne. Aktualizacja i spięcie z HD Station bezproblemowe, chociaż całość wymagała restartu żeby wszystko ruszyło jak należy. Po przebiciu się przez serię komunikatów o spadku wydajności przy korzystaniu z tego rozwiązania, mamy możliwość umieszczenia na pulpicie HDS do trzech maszyn wirtualnych. Przy całej operacji jedynie Ubuntu wyciągnął kopyta ;) ale to akurat drobny problem. Sama konsola działa dość sprawnie choć miewa bardzo malutkie lagi. Nie jest to na pewno wina sprzętu. Sądzę, że niestety odpowiada za to Java. Dziś była jej aktualizacja więc może coś jeszcze się poprawi. Ogólnie zmierzam do tego, że do zdalnej konsoli MS jeszcze ciut brakuje ale nie jest źle. Póki co jestem zadowolony. W swerze multimediów nie można teraz zarzucić QNAPowi żeby czegoś mu brakowało. :Welldone:
 
Chyba @Paweł Tołoczko coś modził w bebechach swojej x70, więc może się pokusi o mały test.
Szkoda, że ci technicy nie napisali, czy wspiera tą funkcje QTS i apka VM, czy pozostaje grzebanie w configach KVM.
Powiedz, co mam przetestowac to przetestuje.
BTW: dzieki za opisanie opcji, ktora zienia wielkosc RAM karty graficznej :) - nice, szkoda, ze nie ma takich informacji w samej dokumentacji VS.

Tylko jest jedno ale - mam i7 3770K, ktory nie ma "VT-d" .... , mam gdzies jeszcze pare i5 zdajesie jakis S (ktora chyba ma ten feature), ale nie za bardzo chce mi sie podmieniac procka :| - cala rodzina w domu + gosc, nie mam warunkow.
 
@Paweł Tołoczko
Dzięki za odzew. Niestety nic nie przetestujemy już więcej bo Intel VT-d nie jest wkompilowane w jajo qnapa. Moze w kolejnych wersjach QTS będzie można wyprosić ta opcje. Bo w sumie sprzedają chyba modele z i5 i i7, wiec czemu nie wykorzystać ich możliwości w pełni.
QVM jest nowa funkcja w tych modelach, wiec zapewne będą ja udoskonalać w następnych wydaniach. Bo na chwile obecna jest to bardziej wersja pokazowa a nie użytkowa, zwłaszcza ze idzie po HDMI, wiec fajnie byłoby aby nie tylko dali możliwość uruchomienia maszyny na telewizorni a jeszcze umożliwili z niej normalnie korzystać.

Dokumentacja do KVM jest i tam to opisują. Myślę ze w VS przydałby się sam suwak z określeniem ilości pamięci dla GPU maszyny wraz z możliwością wyboru trybu passthrough dla modeli bardziej wypasionych (dla mnie napewno byłby to impuls do rozgrzebania wnętrzności wg twojego opisu ).
 
Bo w sumie sprzedają chyba modele z i5 i i7, wiec czemu nie wykorzystać ich możliwości w pełni.
to chyba w rackach, bo w desktopach nie widzialem, najmocniejszy to i3 ...
Myślę ze w VS przydałby się sam suwak z określeniem ilości pamięci dla GPU maszyny wraz z możliwością wyboru trybu passthrough dla modeli bardziej wypasionych
napisz do help-desk o request .. moze posluchaja.
 
No i wreszcie pojawiła się długo przeze mnie oczekiwana wersja VM w ver. 1.2.2496 z obsługą QvPC dla serii TS-x70.

Pierwsze wrażenie pozytywne. Aktualizacja i spięcie z HD Station bezproblemowe, chociaż całość wymagała restartu żeby wszystko ruszyło jak należy. Po przebiciu się przez serię komunikatów o spadku wydajności przy korzystaniu z tego rozwiązania, mamy możliwość umieszczenia na pulpicie HDS do trzech maszyn wirtualnych. Przy całej operacji jedynie Ubuntu wyciągnął kopyta ;) ale to akurat drobny problem. Sama konsola działa dość sprawnie choć miewa bardzo malutkie lagi. Nie jest to na pewno wina sprzętu. Sądzę, że niestety odpowiada za to Java. Dziś była jej aktualizacja więc może coś jeszcze się poprawi. Ogólnie zmierzam do tego, że do zdalnej konsoli MS jeszcze ciut brakuje ale nie jest źle. Póki co jestem zadowolony. W swerze multimediów nie można teraz zarzucić QNAPowi żeby czegoś mu brakowało. :Welldone:
Poradzie proszę początkującemu. Gdzie aktywuje i konfiguruje sie ten QvPC?
Czy trzeba go jakość wgrywać ręcznie czy "przyszedł" z wersja firmware 4.1.2?
 
No wreszcie po wczorajszych aktualizacjach HDStation i VM rozpoczęły poprawnie pracować. Pierwsze testy pokazują że QVM nie zawiesza HDS, nie gubi dźwięku etc... Zobaczymy co dalej. Jest za to innya przypadłość w samym VM. Mianowicie nagle VM przestał działac z dodatkowymi interfejsami sieciowymi. Pomimo że sa widoczne i można je skonfigurować podczas odpalania maszyny wirtualne dostaje komunikat, że wybrany interf. jest niedostępny. Czy ktoś z szacownych posiadaczy x70 może zerknąć jak to wygląda u niego ?
 

Załączniki

  • VM_1.jpg
    VM_1.jpg
    56,9 KB · Wyświetleń: 41
Dzis (pozniej) zainstaluje 2 maszyne i zobacze jak to smiga. Poki co zauwazylem ze zadeklarowene 2GB RAM w praktyce sa przekraczane do 2.5GB RAM dla wirtualnej maszyny. Sama maszyna pokazuje 2GB RAM. Wczesniej tak nie bylo.
20150327095303.jpg

o nawet teraz do 3.1 :p
 
Nie. Pawle ten fjuczer już jest od poprzedniej wersji. Pokazuje całość pamięci w systemie a na tym pasku masz taka mała kreskę zieloną która oddziela pamięć używaną przez VM

U mnie wszystkie interfejsy są dostępne i działają jak poprzednio. Może pozamieniały ci się miejscami i są niedostępne jako kolejne dedykowane. Wywal je z maszyn i VS i na nowo poprzydzielaj.


Wysłane przez Tapatalk
 
OT: tak - UPS sam sie wypina ... znaczy sie log mowi ze zostal odlaczony, choc fizycznie dziala -help desk chwilowo nie rozumie mojego wywodu z krokami, ktore zrobilem by je przywrocic ;p .. bo zalaczylem zdjecie z logu - ze sie odpial, i jak prawidlowo jest widziany ... eh ...