Pomoc Widoczna struktura folderów, ale nie ma plików

radek.w.1996

Nowy użytkownik
Noobie
25 Sierpień 2020
7
2
3
27
QNAP
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Ostatnio gdy robiłem aktualizację firmware'u NAS'a to nie co się zdziwiłem. Myślałem, że wszystkie ustawienia, konta użytkowników skonfigurowane udziały etc. zostają. Uruchamiam ponownie NAS'a i się wystraszyłem. Nie ma nic. Ale dowiedziałem się, że nic się nie wymazało tylko NAS zrobił reset ustawień i wystarczy, że przywrócę sobie ręcznie wszystkie udziały, utworze na nowo konta użytkowników, nadam uprawnienia i będzie tak jak dawniej. Ale nie do końca. Większość udziałów jest nie naruszona, ale w niektórych udziałach została tylko struktura folderów, a w większości - pustki. Zastanawia mnie dlaczego? Czy to jest jakoś powiązane z uprawnieniami? Że jak nadam odpowiednie uprawnienia to te pliki się pojawią? No chyba, że userzy delikatnie mówiąc mnie oszukują i od samego początku tam nic nie mieli (ale załóżmy, że tak nie jest). Nie bijcie, nie oceniajcie, nie mam backupu, jedyne zabezpieczenie przed utratą danych jakie mam na tym NASie to RAID 1. Pozdrawiam i z góry dziękuje za wskazówki.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.1315 Build 20200611
Model serwera: QNAP TS-212
 
Logowałem się po SSH wszedłem w folder /shares/ no i właśnie tam widzę, że w 2-3 udziałach (a mamy ich chyba z 20-30) są pustki. Jedyne co znajduje to jakieś pliki odpowiedzialne za miniatury i jakiś ukryty folder z miniaturami .@__thumb.
 
A jak wygląda ilość zajętego miejsca? Zmniejszyła się, pozostała bez zmian. Jak bez zmian to jest jeszcze o co walczyć.

Sytuacja z serii "koszmar admina".
 
W międzyczasie napisz do Helpdesk. A coś ciekawego jak wejdziesz głębiej? Z tego co mi się wydaje to shared foldery to linki do innych miejsc na dysku. Np.
upload_2020-10-6_18-44-22.png

I może coś zostało głębiej? Np. u mnie system jest na CACHEDEV1, a dane na CACHEDEV2:
upload_2020-10-6_18-47-5.png
 

Załączniki

  • upload_2020-10-6_18-46-12.png
    upload_2020-10-6_18-46-12.png
    88,5 KB · Wyświetleń: 40
Damian, przez find'a znalazłem tylko miniatury.
POSTMAN, nie pamiętam ale chyba go restartowałem.

EDIT
Wygląda na to że tych plików nigdy tam nie było. Bo jak to jest możliwe, żeby jeden folder zniknął a inny nie? Albo zostaje wszystko, albo znika wszystko innej opcji nie ma. Tak czy inaczej dziękuje za podpowiedzi.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. struktura plików
  2. są pliki ale nie ma udziałów
  3. rstudio