ekam

Nowy użytkownik
Noobie
4 Sierpień 2021
2
1
3
34
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie,

W ostatnim czasie padły mi 2 dyski na których przechowywałem backup zdjęć i filmów rodzinnych. Na całe szczęście identyczne wersje danych przechowuje dodatkowo na 2 dysku mojego komputera stacjonarnego. Przeglądając fora i różne strony internetowe ludzie polecają modele z przedziału cenowego, który jest poza moim zasięgiem. Na dzień dzisiejszy jestem zainteresowany 2 modelami TS-230 i TS-231K. Generalnie wydaje mi się że TS-231K jest lepszym rozwiązaniem ale nie ma tam chyba możliwości wymiany RAM. Co bardziej skłania mnie do zakupu TS-230.

Z moich wymagań odnośnie NAS:
- Backup danych
- Pobieranie danych w nocy, rapidu, wetransfer ew. każdy inny hosting, mogę narzucić wymóg na klienta. Często dostaje sporo dokumentacji i chciałbym ja zbierać dodatkowo na NAS.
- Odtwarzanie materiałów wideo na TV. Obecnie udostępniam wideo z PC, teraz chciałbym by można by to robić z NAS.
- Analiza żywotności dysku.

W sumie to tyle jeżeli chodzi o wymagania do NAS. Odnośnie dysków sporo czytałem od WD RED ale podobno ostatnie partie są bardzo słabej jakości i pytanie z jakim innym produktem powinienem się zaznajomić??


Jeżeli na dzień dzisiejszy kupię 1 dysk, to mogę utworzyć RAID 1 i np. dodać 2 dysk za miesiąć?
 
Aby zobaczyć tę odpowiedź, musisz się zalogować lub zarejestrować.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak dodać dysk TS-230
  2. TS-231K vs TS-233