Wybory...

fog

Entry Technician
Q Associate
13 Lipiec 2010
33
3
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
10 GbE
Używając w pracy sprzetu Qnap-a zaczynam dojrzewać do zakupu prywatnego. Porównanie produktów - x-kom Wasze opinie...? Sprzęt do kopii telefonów, trochę zdjęć i dużo fimów na projektor i TV. Od czasu do czasu jakiś VPN i virtualka do przetestowania...celowac w 4 czy 8 GB...w planach karta 2*M.2 + 10Gbits...
 
Zależy jakie filmy - transkodowanie czy materiał w czystej postaci leci do projektora. Ja obecnie używam DS918+ do filmów(50-100gb), kopii, VPN, wirtualki i dockery i monitoring. Serwer działa i ma się dobrze, ale przechodzę na więcej dysków, więc ostatnio rozglądałem się co w Qnapie słychać. Myślę, że seria x53d będzie dla Ciebie aż nadmiarowa. Masz w niej Intela J4125 z grafiką UHD600, DDR4, możliwość rozszerzeń PCIe, chociaż masz w nim 2x2,5Gbit LAN - więc jest już szybko.
 
Nie chciałem zakładać kolejnego wątku, więc podpinam się pod istniejący. Dojrzałem do zakupu swojego pierwszego NASa (pomogła mi w tym awaria hdd jakiś czas temu... ).
Oprócz magazynowania i współdzielenia danych (4 x PC + 5 x mobile, trochę zdjęć - na tą chwilę jakieś 1,5 TB), będę go używał jako centrum multimedialne (nie mam dobrego SMARTa w tv, dlatego ważnym dla mnie jest port HDMI, w późniejszym czasie być może dojdą max 2 kamerki)

Przewertowałem forum do początków 2018roku i z różnych wątków w ramach budżetu nasuwają mi się na oko takie pozycje:

TS-251+
TS-253Be
TS-332X

Zobaczę jak dopnę finanse - na początek mam zamiar kupić jeden dysk 6TB (lub 4TB gdy zdecydowałbym się na 3-kieszeniowy), później dokupić kolejny by zrobić RAID1

Byłbym wdzięczny za jakieś ukierunkowanie od kolegów, którzy mają sporo większe doświadczenie w temacie
Czy może rozejrzeć się za jakąś lepszą używką ?
 
Krótko - 253d, premiera niedługo. Możesz wziąć coś na Annapurnie, ale Celeron ma większe możliwości + wirtualizacja. Lub S Ds220+. Podobne sprzęty tylko inny software. Moim zdaniem nie ma sensu brać nic poniżej, bo to sprzęt na lata i możesz zacząć korzystać z jego możliwości i wtedy tańsze modele zaczną się dławić. Pzdr
 
S nie ma HDMI, a ten 253d raczej będzie poza moim zasięgiem niestety...
 
Do czego chciałbyś używać HDMI?
 
chciałbym podłączyć do tv, mam sporo starszych filmów zgranych na dysku, jakieś youtube, hbogo - komputery stacjonarne nie mają wyjścia na tv, poza tym są w innym rejonie budynku
 
To wszystko załatwiasz po sieci - aplikacja do odtwarzania. Jeżeli masz android tv to sprawdź czy możesz zainstalować. Możesz odtwarzać pełny materiał lub transkodowany. Generalnie możesz kupić 253b bo tak j3455 daje też radę, aktualnie w moim 918+ mam ten procesor i wykorzystuję go intensywnie i daje radę także nie będzie złym wyborem, a ceny powinny spadać bo nadchodzi nowy model.
 
Tv już trochę lat ma - ma uszkodzoną sieć, więc jedynym podłączeniem w tej chwili jest HDMI - a jeśli całkiem nie padnie to nie mam zamiaru go wymieniać jeszcze przez następne kilka lat, więc pójdę tutaj na pewno w kierunku Qnapa
 
253b i dobra jest.
 
Nie chciałem zakładać kolejnego wątku, więc podpinam się pod istniejący. Dojrzałem do zakupu swojego pierwszego NASa (pomogła mi w tym awaria hdd jakiś czas temu... ).
Oprócz magazynowania i współdzielenia danych (4 x PC + 5 x mobile, trochę zdjęć - na tą chwilę jakieś 1,5 TB), będę go używał jako centrum multimedialne (nie mam dobrego SMARTa w tv, dlatego ważnym dla mnie jest port HDMI, w późniejszym czasie być może dojdą max 2 kamerki)

Przewertowałem forum do początków 2018roku i z różnych wątków w ramach budżetu nasuwają mi się na oko takie pozycje:

TS-251+
TS-253Be
TS-332X

Zobaczę jak dopnę finanse - na początek mam zamiar kupić jeden dysk 6TB (lub 4TB gdy zdecydowałbym się na 3-kieszeniowy), później dokupić kolejny by zrobić RAID1

Byłbym wdzięczny za jakieś ukierunkowanie od kolegów, którzy mają sporo większe doświadczenie w temacie
Czy może rozejrzeć się za jakąś lepszą używką ?

Stanowczo nie warto kupowac Qnapa jako "centrum multimedialne". Sam z takim zamyslem kupilem swojego NASA, bo HDMI, bo odtwarza filmy 4k, bo dekoduje filmy w formacie h.265... Powiem ci tak, nie warto. Polowa z tych rzeczy dziala tylko na papierze, jest duzo problemow zeby po HDMI ogladac filmy bez zaciec, shutteringu czy innych problemow.

Ale ;)

Warto kupic Qnapa bez HDMI i dokupic firesticka4k/miboxa.
Zda to egzamin duuuzo lepiej, a przy okazji oszczedzi ci nerwow i godzin spedzonych na poszukiwaniu rozwiazan w internecie.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
To w takim razie, QNAP na Realtek 1295/6 - ten procesor znajduje się w Zidoo i odtwarza filmy bezproblemowo, nie ma shutteringu - Pawliko coś powiesz na ten temat czy problemem jest jeszcze ciągle HDMI w serwerze? OK - nie ma nic z wyjściem HDMI w ofercie.
 
To w takim razie, QNAP na Realtek 1295/6 - ten procesor znajduje się w Zidoo i odtwarza filmy bezproblemowo, nie ma shutteringu - Pawliko coś powiesz na ten temat czy problemem jest jeszcze ciągle HDMI w serwerze? OK - nie ma nic z wyjściem HDMI w ofercie.
Ogolnie j/w

Qnapa z HDMI ci odradzam, bo to nie jest ani wina sprzetu ze to nie dziala, tylko zla implementacja ktora niestety wcale sie nie poprawia od momentu w ktorym dostalem Qnapa w swoje rece.
Szkoda na to czasu i nerwow.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
woli ścisłości możesz przetestowac Kodi na TS-x53?
już to zrobiłem - nie jestem zadowolony , 4k tnie w natywnym kontenerze MP4/M4V (gdzie on nic nie transkoduje)
FullHD chodzi spoko
optymalizacja KODI wg forów QNAPa - jakby ktoś pytał.

Pilotem może być smartphone z androidem.
tak wiem ... od czasu naszej sławtnej wymiany mail ~2 miesiące temu ;P

Generalnie jestem zdania , że qnap ma robić za magazyn/ czy tam miejsce dla VMek/dockerów.

Od multimediów sa inne narzędzia.
 
Pawliko się nie zgadza z Twoją opinia. Chciałby aby to było all-in-one pewnie.
Może i ma rację gdyby nie fakt że licencjonowanie Kodi się zmieniło a za bardzo dla Kodi nie ma alternatywy.
 
Generalnie jestem zdania , że qnap ma robić za magazyn/ czy tam miejsce dla VMek/dockerów.

Od multimediów sa inne narzędzia.

Szkoda tylko ze sam qnap reklamuje sie jako wlasnie stacja multimedialna z odtwarzaniem 4k, transkodowanym hardwarowym...
Szkoda ze jest to w chuja walenie i nie dziala tak jak powinno. Samo odtwarzanie filmow jest strasznie problematycznie, a transkodowanie hardwarowe dziala tylko dla wybranych formatow... (nie dziala na 80% materialow dostepnych do sciagniecia z internetu)

Nazywajmy sprawe jasno, to jest wał na nowych uzytkownikow ktorzy zdecydowali sie na zakup Qnapa, bo naczytali sie na oficjalnej stronie co to on nie moze i czego to on nie odtwarza.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dzięki wielkie - czyli chyba muszę zmienić taktykę i rozejrzeć się z czymś przyzwoitym bez HDMI + może fire sticka (czytam właśnie że funkcjonuje całkiem poprawnie a mi załatwi sprawę z tv)
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. odtwarzanie filmów
  2. kodeki
  3. centrum multimedialne
  4. S ds220