Zamiana modelu Qnap w przyszłości a teraz wymiana dysku w aktualnym ts-251

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Hmm cały czas mam dylemat nad modelem Qnapa TS-473A <--> TS-673A a nawet zastanawiałem się nad TVS-672X-i5-8G ale cena kosmos nie wiem czy to mi się zwróci.

Cały czas marzy mi się postawienie programu firmowego na własnym serwerze licząc że coś to przyśpieszy.

Ale OK przejdę do meritum.

Aktualnie mój stary Qunap ts-251 już się dławi brakiem miejsca na dyskach tak sobie dziś pomyślałem żeby kupić 2 x dysk 6 lub 8 TB i wrzucić go do aktualnego ts-251.
Czy model ts-251 wykryje dyski 6 lub 8 TB ?

Jak to poprawnie wykonać ?
Wyjmuję jeden dysk z rajdu i wpinam nowy dysk i wpisuję jakąś komendę aby sklonować (skopiować) zawartość starego dysku na nowy + zostaje mi nadmiar na nowe dane ?
Później wypinam stary dysk wpinam nowy i tworzę rajd i drugi zapełnia się pierwszym ?

A w przyszłości po kupieniu nowego Qnapa system postawił bym prawdopodobnie na dyskach M2 to wówczas wypinam dysk z ts-251 formatuję go wpinam do nowego i po sieci kopiuję katalogi ?
 
popatrzmy:
Stan pomocy technicznej produktu
brak częsci zamiennych

Dyski ?
Lista kompatybilności - QNAP
no tak jakoś tak 12 TB wchodzi

zakładając że masz RAID 1 (nie ZERO)
Jak to poprawnie wykonać ?
Wyjmuję jeden dysk z rajdu i wpinam nowy dysk
czekam na BEEP i czekam aż skończy się synchronizacja
wymieniam kolejny dysk i jak wyżej ...
a potem włączam poszerzenie miejsca i czekam ... opisane z 20 razy na forum - w sumie należy się warn za nie używanie szukajki!
to wszystko jest w dokumentacji.

A w przyszłości po kupieniu nowego Qnapa system postawił bym prawdopodobnie na dyskach M2 to wówczas wypinam dysk z ts-251 formatuję go wpinam do nowego i po sieci kopiuję katalogi ?
martw się tym jak go kupisz.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts 251 wymiana dysku
  2. wymiana qunap
  3. TS-673A