Zastanawiam się nad QNAP TS-h686

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Zastanawiam się nad czymś nowym. W sumie uparłem się stworzyć coś swojego opartego na TrueNas, myśląc ze to będzie najlepsze rozwiązanie dla mnie. Moje założenia to:
2 dyski SSD które będą w raid1, na nich byłby system operacyjny a reszta tzn. 6 dysków HDD to storage. Do tego chciałem jeszcze m2 dla cache. Chociaż w TrueNas najważniejsze są pamięci ram i tutaj chciałem zakupić 32GB.
Plan aby Plex miał transkodowanie i żadnych problemów z wydajnością, cała reszta z automatu dostanie dużą wydajność za pomocą i5 12600k (doczytałem ze ten procesor z powodzeniem odtwarza wiele trankodowań z Plexa).
Plan zakupów już stworzyłem aż tu nagle reklamy facebooka strzeliły mi w twarz i pokazały model TS-h686 no i zonk, bo Qnap tak mi się podoba jeśli chodzi o samą specyfikację że zacząłem sie zastanawiać co lepsze dla mnie. Swoje własne, czy od Qnapa. Argument jaki wygrał to ilość zużytego prądu wersus moja zabawka która będzie jak na NAS OverKilerem (w moim odczuciu).

Z uwagi na to że nie miałem styczności z QuTSHero a widzę że jest na ZTS mam kilka pytań:

1. Określ co chcesz kupić ?
  • Czy da się w Qnapie w Hero system operacyjny postawić tylko na SSD a całą resztę gdzie indziej? System operacyjny chciałbym mieć w raid 1 jak by coś poszło nie tak. Skąd ten pomysł, a no stąd że po obejrzeniu jak działa TrueNas, ktoś podał to jako rozwiązanie optymalne/najlepsze. 2xM2 na Cache. HDD x4 16 TB.
  • 32 GB RAM ECC
  • Dodatkowo karta graficzna jeśli chodzi o Qnapa wydaje mi się wskazana, jeśli tak to podpowiedzcie która? Jest tam kilka modelów podanych na stronie:
ASUSGTX1650-O4G-LP-BRKHD Station / Virtualization Station1 Likes
ZOTACGAMING GeForce GTX 1650 ZT-T16500H-10LHD Station / Linux Station / Hardware Transcoding / Container Station / Virtualization Station1 Likes
ZOTACGeForce® GT 1030 Low ProfileHD Station / Linux Station / Container Station / Virtualization Station11 Likes
GIGABYTEGV-N1050TOC-4GLHD Station / Linux Station / Hardware Transcoding / Container Station / Virtualization Station4 Likes
GIGABYTEGV-N1030D5-2GL Low ProfileHD Station / Linux Station / Container Station / Virtualization Station

Inne pytania to czy q QHero da się:
- zmienić konto główne admin na inne? Czy nadal jest to tak spaprane jak w obecnym Qnapie?
- czy system operacyjny ma harmonogram zadań?
- czy da sie na wzór S zrobić w prosty sposób reverse proxy?

No i czy myślicie ze taka maszyna dla Plexa da radę?
 
1. Tak
2. 32GB mało, lepiej 64 nonECC
3. Do transkodowania polecam Quadro p1000 za ok 450 pln.
4. Tak
5. Sprecyzuj
6. I don't know bro, ale VM z nginx i lecisz z tematem.
7. Do plexa - VM i passthrough tej karty i masz ok 6 streamów 4k->fhd
 
  • Angry
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn i _Floyd
3. Do transkodowania polecam Quadro p1000 za ok 450 pln.
Kurczę widziałem tą kartę ale za duże pieniądze i pytanie czy masz doświadczenie że będzie działać?

@pigers kolega mówi o VM, a czy do dockera można ożenić kartę graficzną? Pytam Ciebie bo wiem ze masz tutaj duże doświadczenie.
 
Da się do dockera, ale VM czy Docker w tym przypadku żadna różnica. System robisz na 2-4gb ramu (Debian bez GUI) instalujesz Plexa i działa - przynajmniej tak jest u mnie.
Generalnie na Qnapa też masz paczkę z Plexem więc nie musisz się bawić w VMki czy Dockery.
 
Jak zawsze wszystko rozbija się o cenę i czas który chcesz poświęcić na składanie wszystkiego.
Skrzynkę wydajniejszą niż ten Qnap złożysz za połowę pieniędzy ale nie będzie taka piękna no i wszystko trzeba samemu poskładać, instalować itd.
 
poznawać nowy system - masz na to czas ?
Nie mam dlatego facebook zadziałał prawidłowo z parametryzacją reklamy.

Skrzynkę wydajniejszą niż ten Qnap złożysz za połowę pieniędzy ale nie będzie taka piękna no i wszystko trzeba samemu poskładać, instalować itd.
Chce mieć wiadomo HiFi sprzęt. Obawiam się tylko ze moje i5 oraz RGB prądowo zje wszystko co się da, a wiadomo "zima idzie" (zacząłem oglądać gre o tron). Więc Qnap jest out of the box.
będzie taka piękna
Będzie piękna Nod 804 w moim odczuciu jest genialna.
 
Fracal design - fajne obudowy, tylko nie zapomij jej dobrze wytłumić ;p
 
Pod względem wydajności to 12600k zjada na śniadanie tego wykastrowanego Xeona.
Pod względem poboru prądu to chyba tragedii nie będzie - tym bardziej że procka nie obciążasz ciągle na 100%. W 100% obciążenia zje więcej ale w idle powinna być mała różnica.
Jak masz procka, płytę itd. to można to poskładać na pająka i sprawdzić pobór prądu - porównać z qnapem.
 
Jak masz procka, płytę itd. to można to poskładać na pająka i sprawdzić pobór prądu - porównać z qnapem.
Na razie zbieram sprzęt, jak nie pod NAS to pod maszynę roboczą, bo sie okazuje że potrzebuje mieć coś na "wszelki wypadek" na Windowsie, więc albo bedzie to sprzęt roboczy albo zostanie jako NAS. Jak nei pójdę w rozwiązania od Q, bo S nie ma takich rozwiazań hardwarowych.
Tak zrobię, mam zamiar kupić gniazdka wifi i sprawdzić niektóre urządzenia.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
mam zamiar kupić gniazdka wifi

Gniazdko Shelly Plug S Plug_S​

1662971178436.png


właśnie sam testuje ;P

1662971247086.png


1662971320982.png

Połączono posty:

przed zakupem polecam pi razy oko wyliczyć amperaż urządzeń podłączonych (watt dzielisz przez 230 Volt), tak chociaz pi razy okno .. bo shelly ma limit 12A ;P
 
Jak miałbym wybór 32ecc vs 64nonecc to ja stawiam na 64.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 1650
  2. karta graficzna
  3. qutshero
  4. jaki model kupić
  5. proxy
  6. truenas
  7. TS-464-32GB