Pomoc Zmiana lokalizacji folderu /home i /homes

raffter

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2015
53
3
8
36
Lublin
QNAP
TVS-x72XT
Ethernet
1 GbE
Witam. Potrzebuje informacji i ewentualnej pomocy przy zmianie lokalizacji folderu /home i /homes na inny wolumen. Posiadam dwie pule pamięci o poniższej konfiguracji:

Pula 1 - 2 x dysk SSD 250GB - Wolumen "OsDrive"
Pula 2 - 3 x dysk HDD 2TB - Wolumen "DataDrive" oraz "BackupDrive"

Jak widać pierwsza oparta na dyskach SSD, na której znajduje się wolumen systemowy oraz druga na dyskach HDD służąca jako magazyn danych. Ze względu na niewielką wielkość wolumenu systemowego chciałbym zmienić lokalizację folderu /home i /homes na wolumen "DataDrive". Zauważyłem, że w nich przechowywana jest zawartość m.in Qsync (moja baza zajmuje ponad 300GB i z oczywistych powodów nie zmieści się na wolumenie "OsDrive"). Proszę o informację czy jest to możliwe i ewentualnie jak można wykonać tę czynność.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0118 Build 20170516
Model serwera: QNAP TS-563
 
musisz ręcznie przenieść pliki do źródłowej lokacji a potem zrobić link ze starej do nowej
ln -s /stara/sciezka /nowa/sciezka

pigers dzięki za odpowiedź. Czy mógłbyś bardziej szczegółowo opisać jak zrobić link ze starej do nowej lokalizacji. Co do przeniesienia plików nie mam żadnego problemu, nie wiem jednak, w którym pliku konfiguracyjnym są zapisane ścieżki.
 
Można też założyć nowy udział sieciowy na właściwym woluminie i odhaczyć mu opcję qsync. Tylko trzeba będzie w klientach zaktualizować ścieżki. Link ma wprawdzie tę zaletę, że nie trzeba nic więcej robić, ale przy aktualizacji systemu może się zgubić i wtedy masz problem z zapchaniem dysku.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. home i homes i qsync