Zwiechy serwera WEB

kniazio

Entry Technician
Q Associate
2 Czerwiec 2008
38
0
6
Witam!
Mam taki problem:
Serwer po kazdej nocy (czyli wtedy gdy prawdopodobnie nikt z niego nie korzysta ) przestaje dzialac
Wystarczy ze wejde w ustawienia wylacze go i wlacze wowczas zaczyna dzialac
Port serwera mam ustawiony na 84 . Zastanawia mnie tez to ze jesli wylacze serwer i wlacze go ponownie to on sam ustawia sie na port 80 wiec musze za kazdym razem przestawiac go na 84
Prosze o pomoc
 
ok :) jeszcze raz... przedtem bylem nadal na kacu wiec moglem zle napisac

TS-109 jak i TS-101 posiada w sobie ROM - jakis tam Flash na ktorym jest zapisany system operacyjny, konfigi i etc
jest on podzielony na kilka bloków - nazwijmy je partycjami
normalnie one sa nie widoczne dla uzytkownikow i trzeba je "zamountowac"
nalezy pamietac ze nie wolno zapomniec ich "odmountowac" na koncu

kiedy TS-109 sie uruchamia mountuje sobie wszystkie te bloki w jakies miejsca i odczytuje z nich dane
w trakcie uruchomienia TS-109 otwiera mtdblock5 ("NAS Config") i sprawdza czy w nim istnieje plik autorun.sh - jesli tak to uruchamia go
nastepnie wszystkei bloki sa odmontowane i urzadzenie juz jest gotowe do pracy z "uzytkownikiem"

nie mam pojecia czy TS-101 tez wspiera cos takiego jak autorun.sh
wiec trzeba byloby zalogowac sie na konsole, i zamountowac blok w ktorym sie znajduje NAS Config
w przypadku TS-101 bedzie to:
mtdblock6 640K 0xFFF60000 NAS Config
czyli wykonujesz:
Kod:
# mount /dev/mtdblock6 -t ext2 /tmp/config
blok 6 bedzie zamountowany pod katalogiem /tmp/config
teraz bardzo wazne! utworz nowy plik autorun.pl i wrzuc go tam
plik ma zawierac:
Kod:
#! /bin/sh

/pelna/sciezka/do/pliku/autorestart.sh &
gdzie "/pelna/sciezka/do/pliku/" wpisz pelna sciezke w ktorej znajduje sie autorestart.sh
znak "&" na koncu musi byc aby zostawic proces uruchomiony w tle
inaczej caly czas plik autorun.sh bylby przyblokowany i system nie moglby odmountowac katalogu mtdblock5 co mogloby spowodowac ze wiecej Twoj QNAP sie nie uruchomi
dlatego tez nie mozesz tam wrzucic pliku autorestart.sh - bo on dziala caly czas w petli i mogloby sie okazac ze ladowanie QNAP'a zablokuje sie na tej petli
wyjdz z katalogu /tmp/config aby moc bezpieczenie odmountowac blok za pomoca polecenia:
Kod:
# umount /dev/mtdblock6
przeresetuj system
po starcie systemu odczekaj chwile ok . 20sek.
zaloguj sie na urzadzenie z putty i za pomoca polecenia:
Kod:
# ps
sprawdz czy gdzies w procesach jest Twoj plik autorestart.sh