Recent Content by asystentbackup

  1. asystentbackup

    Pomoc Pula pamięci - dysk HDD + SSD (niekoniecznie Raid0)

    @Silas Mariusz zniknąłem na chwilę - ale zamierzam powrócić z przytupem ;)
  2. asystentbackup

    Pomoc Linux Station- nie instaluje Ubuntu

    Ok - sprawdzę. Dzięki.
  3. asystentbackup

    Pomoc Linux Station- nie instaluje Ubuntu

    Czołem @zmijzygzakowaty - ogarnąłeś temat? Mam te same wersje softu (łącznie z wersją QuTS-a) i dokładnie ten sam objaw.
  4. asystentbackup

    Pomoc QNAP - Backup na OneDrive czy synchronizacja?

    Wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości.
  5. asystentbackup

    Pomoc QNAP - Backup na OneDrive czy synchronizacja?

    Ad.3 - Ja mam OneDrive w wersji rodzinnej. Masz 6 kont do dyspozycji - każde 1 TB. Mam 4 członków rodziny - każdemu więc przydzieliłem konto, a pozostałe dwa traktuje jak stricte backupowe. Wygląda to tak, że wybrałem najważniejsze dane i przy użyciu Hybrid Backup Sync zrzucam je w formie...
  6. asystentbackup

    Pomoc Problem z uruchamianiem QNAP NetBak Replicator w Windows7

    Wykasowałem NetBak Replikatora, bo daleko mu do doskonałości (SyncBackFree moim zdaniem spisuje się lepiej), ale z tego, co kojarzę NetBak próbował uruchomić się jako usługa korzystając z Harmonogramu Zadań Windows (a tam potrzebne są prawa administratora). 1. Spróbuj odznaczyć (skasować...
  7. asystentbackup

    Pomoc Jak krowie na rowie - wolumen pełny VS. wolumen uproszczony

    Dzięki! Jasno, prosto, po żołniersku. I chociaż nie wiem czemu qnap zdecydował się na dwa rodzaje wolumenów "nie prostych" - postanawiam na razie nie drążyć i wedle zaleceń zrobić cienki. A jeśli kiedyś zgłębię temat, to podrzucę jakieś szczegółowe info. Za dużo gifów wstawiam, ale za...
  8. asystentbackup

    Pomoc Jak krowie na rowie - wolumen pełny VS. wolumen uproszczony

    Na tym 6 TB pierwszy wolumen zrobiłem pełny - ale mogę jeszcze go wywalić. Co robić, co robić :( :( Wszystkie te materiały już przeczytałem i nadal nie widzę sensu używania pełnego wolumenu zamiast cienkiego (mimo, że sam tak zrobiłem).
  9. asystentbackup

    Pomoc Jak krowie na rowie - wolumen pełny VS. wolumen uproszczony

    Hehe - ja też jestem prostym człowiekiem - ale czasem lubię wiedzieć coś więcej i dlatego instaluje czwarty raz system :(
  10. asystentbackup

    Pomoc Jak krowie na rowie - wolumen pełny VS. wolumen uproszczony

    What is the difference between Static Volume, Thin Volume, and Thick Volume?Cześć ponownie. Czy ktoś może mi, jak krowie na rowie, wyjaśnić różnice pomiędzy wolumenem pełnym, a uproszczonym (thick vs. thin). Po raz czwarty zaorałem system i stawiam go od nowa i teraz przygotowuje wolumeny i...
  11. asystentbackup

    QNAP TS-253Be -> Firmware: 4.5.2 -> 16 GB Ram -> Intel® Celeron® J3455 ->

    Zawsze mogę wyjąć kość i udawać niegramotnego, co to kupił 8GB w jednej kości ;)
  12. asystentbackup

    QNAP TS-253Be -> Firmware: 4.5.2 -> 16 GB Ram -> Intel® Celeron® J3455 ->

    Poloniście nie zawsze łatwiej ;) Z ramfs nie korzystałem do tej pory - ale już zakładkę w przeglądarce otwieram :) Umknął mi ten test.
  13. asystentbackup

    QNAP TS-253Be -> Firmware: 4.5.2 -> 16 GB Ram -> Intel® Celeron® J3455 ->

    Może komuś przyda się taka wiedza. TS-253Be ma dwa gniazda pamięci. W urządzeniu jest Celeron J3455. Na karcie procesora możemy przeczytać: To samo mówi Qnap: Mimo to na wielu forach można przeczytać, że spokojnie można wrzucić 16 GB i nie będzie problemu. Tak też zrobiłem - wrzuciłem...
  14. asystentbackup

    Pomoc Kłopot z podpięciem HikVision DS-2DE2A404IW-DE3 do Surveillance Station

    A sprawdź czy przy użyciu klienta pod windows QVRPro Client widzisz strumień (mimo że na stronie widać tylko status łączenie). Ja też tak miałem, że na stronie nie było podglądu, a w kliencie był...
  15. asystentbackup

    Pomoc Pula pamięci - dysk HDD + SSD (niekoniecznie Raid0)

    Dzięki wielkie! Zgodnie z obietnicą już nie męczę.