Pomoc Problem z uruchamianiem QNAP NetBak Replicator w Windows7

NonamePL

Nowy użytkownik
Noobie
28 Styczeń 2018
9
0
1
51
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem i posiadaczem QNAP TS228.
Mam pytanie do uruchomienia prostej funkcjonalności automatycznego przyrostowego backupu na serwer NAS.
Problem polega na tym, ze jeżeli loguje się na laptopa(Windows7 Proffesional) użytkownikiem z prawami administratora to wszystko działa ok, natomiast jak zmieniłem prawa tego użytkownika na zwykłego usera ( nie ma praw admina) to za każdym razem przy uruchomieniu netbak replicatora pyta dodatkowo o hasło administratora?
Jak zwykły użytkownik może backupowac wskazane foldery bez podawania za każdym razem hasła administratora? Fakt, ze te foldery to np wrażliwy katalog user w Windows (może dlatego trzeba mieć uprawnienia administratora?)
Czy da się uruchomić net bak replikator jako usługa w Windows7?
Byłbym wdzięczny za wskazówki i pomoc.
 
Zobacz prawy przycisk myszy w aplikacji NetBak Replicator, dalej właściwości, czy nie ma opcji by program uruchamiał się zawsze z poziomu administratora.
 
Cześć,
sorry za delay, ale właśnie wróciłem z ferii :)
Nie za bardzo rozumiem tą podpowiedź? Jeżeli uruchamiasz jako administrator to musisz podać jego hasło?
Jak zwykły użytkownik może zapamiętać hasło admina na stałe w net bak replikator? To jest funkcja Windows'owa czy aplikacji?
Hej,
niestety nie pomogło, nadal przy 1-szym uruchomieniu prosi o hasło administratora.
Co ciekawe Qsync działa bez problemu, niestety net bak replicator nie :)
 
Witam. Kliknąłeś prawym przyciskiem myszy na skrót dalej --> właściwości ---> zaawansowane --> zaznacz opcje "uruchom jako administrator"? Jaki system operacyjny?
 
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem i posiadaczem QNAP TS228.
Mam pytanie do uruchomienia prostej funkcjonalności automatycznego przyrostowego backupu na serwer NAS.
Problem polega na tym, ze jeżeli loguje się na laptopa(Windows7 Proffesional) użytkownikiem z prawami administratora to wszystko działa ok, natomiast jak zmieniłem prawa tego użytkownika na zwykłego usera ( nie ma praw admina) to za każdym razem przy uruchomieniu netbak replicatora pyta dodatkowo o hasło administratora?
Jak zwykły użytkownik może backupowac wskazane foldery bez podawania za każdym razem hasła administratora? Fakt, ze te foldery to np wrażliwy katalog user w Windows (może dlatego trzeba mieć uprawnienia administratora?)
Czy da się uruchomić net bak replikator jako usługa w Windows7?
Byłbym wdzięczny za wskazówki i pomoc.

Witam, dołączam się w tej sprawie. Czy udało się rozwiązać problem ?
Pozdrawiam
 
Wykasowałem NetBak Replikatora, bo daleko mu do doskonałości (SyncBackFree moim zdaniem spisuje się lepiej), ale z tego, co kojarzę NetBak próbował uruchomić się jako usługa korzystając z Harmonogramu Zadań Windows (a tam potrzebne są prawa administratora).

1. Spróbuj odznaczyć (skasować ptaszka (jakkolwiek to brzmi)) opcje wykonuj backup, nawet jeśli użytkownik jest niezalogowany.
2. Jeśli 1. nie pomoże - spróbuj wyrzucić wszystko z harmonogramu i ustaw po prostu autobackup, jako permanentny.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ts228