Recent Content by CoSTa

  1. CoSTa

    QNAP TVS-471 i3 16GB RAM

    Hey! Tak, wciąż aktualne. EDIT: Ogłoszenie nieaktualne.
  2. CoSTa

    QNAP TVS-471 i3 16GB RAM

    W dobre ręce oddam: QNAP TVS-471-i3-4G - dwurdzeniowy Intel Core i3, RAM 16GB (dwie kości po 8GB, zajęte wszystkie sloty, fajne to do wirtualizacji i innych pamięciożernych zabaw, w standardzie dawali 4GB - za mało dla geeka, rozszerzone), pełne okablowanie, folia ochronna na wyświetlaczu nawet...
  3. CoSTa

    Pomoc QTS 4.3.4 + Container Station + Plesk = problem

    Doinstaluj serwer mail. Wskakujesz na https://ip_serwera:8447 (standardowy port dla Plesk Installera) i doinstaluj, co ci potrzebne. Albo zainstaluj jak trzeba: stwórz kontener lxc z ubuntu/debianem a później ssh i do roboty: Installing Plesk for Linux in One Click
  4. CoSTa

    Pomoc QTS 4.3.4 + Container Station + Plesk = problem

    Hey! Korzystam z lxc w bridge (dla adresu IP do przekierowań portów) - tak mi łatwiej. Instalacja banalna i według wskazówek ze strony. Porty zawczasu przekierować trzeba (mail, www, administracyjne) i właściwie to wszystko. Baaaardzo polecam instalację na SSD, śmiga wtedy wszystko...
  5. CoSTa

    Pomoc QTS 4.3.4 + Container Station + Plesk = problem

    Niestety to samo :/ Cholera, nie mam już pojęcia co z tym zrobić. Downgrade chyba zrobię, bo tu nic nie pomaga. EDIT: Plesk wrzucony na maszynę wirtualną, przywrócony z backupu. Działa ładnie i żwawo. Coś popieprzyli z Container Station ewidentnie. EDIT2: OK, znalazłem winowajcę - router...
  6. CoSTa

    Pomoc QTS 4.3.4 + Container Station + Plesk = problem

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0435 Build 20171230 Model serwera: QNAP TVS-471 Prośba o ewentualną pomoc a przede wszystkim o informację, czy też macie problemy ze swoimi kontenerami. Mam w kontenerze Pleska, który robi mi za serwer www i mail. Do aktualizacji 4.3.4 wszystko śmigało, że...
  7. CoSTa

    Pomoc Jak postawić serwer poczty e-mail na serwerze TS-228 / QNAP?

    Porty: 80, 443 i 8080 są zajęte przez QTS, zmień na inne. Pytanie, za co są w Zimbrze te porty odpowiedzialne. 80, 443 domyślam się interfejs. 8080? Ewentualnie odpal kontener z siecią bridge, byś mógł na routerze przekierowywać ruch na IP maszyny w sieci wewnętrznej. Wtedy 80 i 443 przerzucasz...
  8. CoSTa

    Instruktaż/Tutorial Własny Serwer Pocztowy SMTPS+IMAPS+POP3 + DODATKI (Qnap jako ServerDNS + Autorun + ApacheConf)

    Sorry, nie ma szans. O 22-giej zazwyczaj mam dopiero czas by w ogóle do kompa na nieco dłużej przysiąść a wtedy jadę fuchy. Serio, odpal wirtualkę i z ich instrukcją krok po kroku to machnij. Wszystkiego siedzenia z pół godziny z czego większość to aktualizacje pakietów.
  9. CoSTa

    Instruktaż/Tutorial Własny Serwer Pocztowy SMTPS+IMAPS+POP3 + DODATKI (Qnap jako ServerDNS + Autorun + ApacheConf)

    Tak lekko to nie ma, że instaluję i już :). To nie prosta aplikacja, to wielofunkcyjny serwer. Może faktycznie na razie lepiej wypróbuj wirtualizacji, to łatwiejsza ścieżka. Bardziej obciąża serwer ale przynajmniej będziesz w stanie sprawdzić co i jak działa i czy warto (warto!) w to brnąć dalej.
  10. CoSTa

    Instruktaż/Tutorial Własny Serwer Pocztowy SMTPS+IMAPS+POP3 + DODATKI (Qnap jako ServerDNS + Autorun + ApacheConf)

    Odnawialna wersja testowa. Co jakiś czas odnawiasz i już. Pisałem z chłopakami trochę i może niebawem pojawi się licencja na ograniczoną liczbę domen, skrojona pod NASy i domowe zastosowania. Pożyjemy, zobaczymy. Produkt na tyle dobry, że mocno zastanawiam się nad kupnem licencji na rok...
  11. CoSTa

    Pomoc Qcontactz - wspólna baz kontaktów

    Bez grzebania zdaje się, że się nie da. Tu raczej jakiś serwer w stylu Baikal by się bardziej nadał. Baïkal - baikal
  12. CoSTa

    Instruktaż/Tutorial Własny Serwer Pocztowy SMTPS+IMAPS+POP3 + DODATKI (Qnap jako ServerDNS + Autorun + ApacheConf)

    Dzięki, fajny tutek. Ja turlam Pleska z Dockera (po namowach @Silas Mariusz totalnie wsiąkłem - doskonała sprawa) i bardzo polecam spróbować. Doskonale mi się sprawdza przy obsłudze na razie trzech domen z mailami, hostingiem i czym tam jeszcze.
  13. CoSTa

    Recenzja Flood i rtorrent na QNAP TVS-471 czyli prosty klient torrenta z ładnym gui na serwerze

    Nie, skrótu nie dodasz (chyba że można jakoś we własnym zakresie ale na tym się nie znam). Jak to w kontenerach, wchodzi się przez port. Zakładka w przeglądarce i działa :)
  14. CoSTa

    Pomoc Wymiana dysku podstawowego

    Nie krzycz tylko przeczytaj, co ci podano na talerzu i zastosuj. Nie musisz nic instalować, GParted pracuje także w wersji live. Jeśli nie wiesz o co chodzi, zapłać komuś bardziej doświadczonemu, by przeprowadził operację. GParted -- Live CD/USB/PXE/HD
  15. CoSTa

    Pomoc myQNAPcloud Connect Win 1.2.9.0417 - dodatkowe okno logowania

    Hey! Samo u mnie przeszło po krótkim czasie. Nie wiem dlaczego i jak, aktualizacji jakichś nie widziałem ani softu na serwerze, ani na komputerze.