Recent Content by czarnydb

  1. czarnydb

    Pomoc Problem z pulą pamięci

    Dzięki... o to chodziło :) okazało się, że to miniatury mediów zeżary cały dysk :-(
  2. czarnydb

    Pomoc Problem z pulą pamięci

    Witam, potrzebuje pomocy... Temat pewnie błachy, może nawet głupi, ale nie ogarniam :) Mam QNAP TVS-h474. Mam: - jeden dysk NVME 250GB (Pula1, Systemowa), nie ma na niej żadnych danych poza systemem i aplikacjami. - 4 dyski HDD (3 x Pula na dane) Pula 1, od jakiegos czasu zaczęła wyświetlać...
  3. czarnydb

    Pomoc QNAP TS-453 Pro - Problem System Booting i tyle

    Moi drodzy, po latach chyba przyszedł czas na mojego QNAPa TS-453 Pro... System nie wstaje, godzinami wyświetla SYSTEM BOOTING >>>>>. Niezależnie czy dyski są wyjęte czy nie, z wyjętym RAMem tak samo, po podłaczeniu do monitora przez HDMI nie daje żadnego sygnału :-( świeci też czerwonymi...
  4. czarnydb

    Pomoc Pomoc z przeniesieniem danych

    Cześć, mój QNAP TS-453 PRO (QTS) uległ awarii, nie uruchamia się :-( Miałem w nim zainstalowane 4 dyski w tym 2 w RAID. zakupiłem nowy QNAP TVS-h474-PT-8G (QuTS hero). Prośba o info jak mogę przenieść danę z dysków ze starego, nie działającego serwera na dyski w nowym serwerze... nie mam...
  5. czarnydb

    Pomoc Folder Multimedia

    No ok... pomijając kwestię korzystania lub nie z katalogu Multimedia pytanie nadal brzmi dlaczego po zmianie przypisania folderu do 2 dysku pliki w nim umieszczone zajmują miejsce na 1 dysku?
  6. czarnydb

    Pomoc Folder Multimedia

    Dlaczego? W starej konfiguracji miałem tak zrobione i wszystko przez kilka lat śmigało bez żadnego problemu
  7. czarnydb

    Pomoc Folder Multimedia

    Witam, mam problem z folderem Multimedia. Po nowej instalacji systemu i nowych dysków system utworzy systemowe foldery współdzielone na dysku CACHEDEV1_DATA (KANCELARIA) Chciałem przenieść folder Multimedia na dysk CACHEDEV2_DATA (MULTIMEDIA). Zgodnie z podpowiedziami na tym forum wyedytowałem...
  8. czarnydb

    Pomoc Volumen w RAID1

    Witam, Problem z instalacją Volumenu. Utworzyłem na 2 dyskach 3TB pulę pamięci RAID1 niestety nie mogę utworzyć w tej puli volumenu... komunikat jak poniżej: Ktoś ma pomysł jak to ogarnąć? pozdrawiam Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0728 Build 20181013 Model serwera: QNAP TS-453 PRO
  9. czarnydb

    Pomoc Midnight Commander TS-453PRO

    dzięi za pomoc :) udało mi się zainstalować nowa wersję MC stąd: Qnapclub Store: MidnightCommander poszła bez żadnego problemu mam Entware-ng 0.97 rozumiem że to wystarczy
  10. czarnydb

    Pomoc Midnight Commander TS-453PRO

    Witam, przywróciłem serwer do ustawień fabrycznych i zainstalowałem nowe dyski. system jest świeży :) mam problem z instalacją Midnight Commander w wersji Web próbowałem instalować paczkę stąd: [ Midnight Commander ] [ 4.8.17 ] File Manager [ Web Edition ] - QNAP NAS Community Forum po 1%...
  11. czarnydb

    Pomoc Problem z QVPN Service

    Witam, mam problem z aplikacją QVPN Servive. aplikacja zawiesza mi serwer. Jedyna opcja na odpalenie serwera to zatrzymanie QVPN Service podczas uruchamiania. Próbowałem również usunąć aplikację i ponownie zainstalować, ale niestety podczas instalacji (ok. 80%) system się zawiesza a po...
  12. czarnydb

    Pomoc Problem z uruchomieniem QNAPa

    Witam ponownie... Okazuje się, że to QVPN Service zawieszał system... Po wyłączeniu uruchamiania i usunięciu aplikacji system działa stabilnie. To niestety nie rozwiązuje problemu bo VPN jest mi potrzebny. W trakcie ponownej instalacji QVPN Service system ponownie się zawiesza. Podejrzewam, że...
  13. czarnydb

    Pomoc Problem z uruchomieniem QNAPa

    No to stanowi pewnego rodzaju problem :-( 4 dyski o łącznej pojemności 10 GB - to raz... a dwa - serwer po jakichś 5 minutach od startu się zawiesza - a w 5 minut ciężko skopiować te 10GB :) może jakiś inny pomysł? może da się jakoś wyłączyć uruchamianie tych aplikacji które najprawdopodobniej...
  14. czarnydb

    Pomoc Problem z uruchomieniem QNAPa

    QNAP wpięty w sieć domową, podłączony do routera tym samym podłączony do internetu :) Spróbuję odłączyć internet... Niestety po odłączeniu internetu dokładnie to samo! System próbuje uruchomić aplikacje i na tych dwóch się wiesza :-( Jakieś pomysły? Cześć... przypominam się ponownie... ma...
  15. czarnydb

    Pomoc Problem z uruchomieniem QNAPa

    Witam, mam problem z uruchomieniem serwera :-( system działał bez problemu a po którejś z ostatnich aktualizacji systemu lub aplikacji pojawił się problem, a sprawa wygląda następująco: 1. Uruchamiam Serwer i od razu gdy to jest możliwe (po sygnale) loguję się do serwera przez przeglądarkę. 2...