Recent Content by dESIGNEz

  1. D

    Pomoc Podpis Elektroniczny przez USB

    Witam, mam pytanie techniczne. Chcę kupić QNAP dla mojego klienta kiedyś miałem własny będąc w UK byłem zadowolony i mam pytanie techniczne. Nie będę pisał dlaczego chcę tak zrobić bo to szeroki temat i biuro gdzie są stare komputery z Windows XP i taniej postawić jedną VW z Windows 10. Moje...
  2. D

    Pomoc Szyfrowany dysk - Usunięcie szyfrowania na stałe.

    Witam, czy jest możliwe usunięcie szyfrowania z dysków. Podczas dodawania dysku wybrałem opcję szyfrowania i teraz chciałbym ją wyłączyć. Czy jest to możliwe ? Jeśli nie jest możliwe to czy jest możliwe odczytanie dysków np. pod linuksem? Jeśli tak proszę o wskazówki jakiej metody użyć. \...
  3. D

    Pomoc Wydajność "Virtualization Station" i VM maszyn Qnap 253A

    Nie chcę nic dużego wystarczy mi jakiś i5 na płycie MicroATX bez karty graficznej. 4 x 3.5 raid I+0 na DataStore i ze dwa SSD na VM. Gdybym chciał osiągnąć to co mogę za około 350 funtów na qnap musiałbym wydać pewnie z 900 funtów. Mogę go trzymać w szafce pod telewizorem. Chcę mieć...
  4. D

    Pomoc Wydajność "Virtualization Station" i VM maszyn Qnap 253A

    Wydaje mi się że w moim QNAP Virtualizacja to bardziej chwyt marketingowy niż coś co można nazwać wirtualizacją. Można postawić kilka VM ale co z tego skoro tak się muli że nie ma to żadnego sensu. Jedyne co mnie przekonało to możliwość przypisania VM na wyjście HDMI ale chyba zbuduje coś
  5. D

    Pomoc Wydajność "Virtualization Station" i VM maszyn Qnap 253A

    Witam, posiadam NAS QNAP 253 A i powoli zastanawiam się nad zbudowaniem czegoś lepszego z lepszym CPU na FREE NAS. Proszę o pomoc być może moje ustawienia nie są prawidłowe ale już nie wiem gdzie jest błąd. Czy po prostu procesor qnap daje rady. Dokupiłem ram do 16 GB ale nie widzę różnicy...
  6. D

    Pomoc Windows 10 Słaby transfer na Virtualny Dysk

    Linuxa używam tylko do GIT-a i LAMP-a nie mniej dalej nie wiem o co chodzi z tym dyskiem. Mam Acronis True Image (pełną wersję) ale jak przypuszczam robi dysk wewnątrz Wirtualnej Maszyny Windowsa czy tak? Czy może tworzy wewnątrz NAS i można sobie ją dodatkowo zamontować?
  7. D

    Pomoc Windows 10 Słaby transfer na Virtualny Dysk

    Ciężko szukać czegoś jeśli nie wiadoimo jak to określić. Czy chodzi o wbudowaną funkcję "Zarządzanie dyskami -> Akcja -> Utwórz dysk VHD" Jeśli chodzi o dysk VHD to zdecydowanie nie szukam czegoś takiego. Chcę oddzielny plik tak aby zrobić backup tylko Windowsa a nie 2 TB ISO któe zawiera...
  8. D

    Pomoc Windows 10 Słaby transfer na Virtualny Dysk

    Czy mógłbyś mi krótko napisać jak szukać tego w google. Ciężko znaleźć w wynikach wyszukiwania coś imnnego niż ISO instalacyjny, kopia ISO itd. Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem czego szukać. Pozdrawiam
  9. D

    Pomoc Windows 10 Słaby transfer na Virtualny Dysk

    Męcze się z programem do wysyłania Backup-u na serwer. Chciałem zamontować tak aby porogram widział pliki jak na fizycznym dysku. Program wysyła tylko backup z dysków. Wszelkie linki symboliczne, udostępnione foldery itd. odpadają. Szukam rozwiązania, bo co prawda CrashPlan jest w opcji...
  10. D

    Pomoc Windows 10 Słaby transfer na Virtualny Dysk

    Witam, na moim NAS zainstalowałem sobie windowsa 10 zamontowałem dysk ISO oba na wirtualnym kontrolerze. Transfer do NAS mam około 90 - 110 MB prawidłowo ale już z pc do VM Windows 10 około 10 - 30 MB to samo z NAS do VM Windows. Proszę o wskazówki gdzie popełniłem błąd. Czy przeniesienie VM...
  11. D

    Pomoc Qnap 253 A 16 GB RAM?

    Ten zwrot nie jest jasny "Total memory slots: 2 expandable up to 8GB" ja bym dodał mały szczegół po "GB" gdybym był odpowiedzialny za opisy na stronie :) "each" . Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  12. D

    Pomoc Qnap 253 A 16 GB RAM?

    Witam, kiedy czytałem dokumentację przekonany byłem że do 253A można wstawić max 8 GB RAM (Total memory slots: 2 expandable up to 8GB) W sprzedaży są wersje -4 i -8. Pogubiłem się ale znalazłem ostatnio kilka QNAP-ów z 16 GB ram. Czy to możliwe że ten NAS obsługuje do 16 GB? Pozdrawiam QNAP...
  13. D

    Pomoc Czy Qnap 253 A - 8GB jest kompatybilny z ESXi

    Dziękuję za ten link widziałem go wcześniej ale mój admin Panel wygląda minimalnie inaczej i zdawało mi się że mój NAS nie obsługuje ESXi. Utworzyłem folder nadałem uprawnienia ale mój nas nie pokazuje ikonki 'NFS" a także mam problem z połączeniem. Być może łącze się na złych danych (port, IP)...
  14. D

    Pomoc Czy Qnap 253 A - 8GB jest kompatybilny z ESXi

    Witam, bardzo mało materiałów jest na ten temat więc pytam tutaj. Czy Qnap 253 A jest kompatybilny z ESXi jeśli tak jak to działa czy trzeba coś skonfigurować? Jakoś bardziej wolę ESXi korzystam z tego w pracy. Pozdrawiam