Recent Content by Franz1906

  1. F

    Pomoc Mapowanie udziałów w Ubuntu

    Dodałem uid oraz gid i działa, ale teraz zastanawia mnie reszta. Parametr _netdev ogarniam, kodowanie znaków podobnie. Ale jaka jest różnica pomiędzy username i password podawanym bezpośrednio, a przez plik .smbcredentials W Twoim pliku jest nazwa domeny, co mi to da? Przeglądam teraz net i nie...
  2. F

    Pomoc Mapowanie udziałów w Ubuntu

    Witam. Mam następujący problem. Po aktualizacji Ubuntu nie mam dostępu do plików na NAS. Wszystkie pliki mają jako właściciela "root", przez co są nieedytowalne z poziomu zwykłego usera. Wcześniej nie było z tym problemu. Montowanie udziałów robię w fstab za pomocą polecenia: Username i...
  3. F

    Pomoc Jaka karta sieciowa do laptopa?

    Witam. Mam pewnien dylemat, liczę na waszą pomoc i doświadczenie. Chciałbym trochę upgrade'ować sieć domową, a konkretniej wymienić kartę sieciową w laptopie Dell Inspiron 15 5200. Problem jest taki, że w tym laptopie siedzi karta 10/100Mb/s, a wiadomo co to oznacza, jeśli chodzi o transfer. I...
  4. F

    Przedzakupowe dylematy

    I tak też zrobiłem. Ale postanowiłem zaoszczędzić kilkanaście złotych i teraz poczekam na realizację zamówienia jeszcze tydzień.
  5. F

    Przedzakupowe dylematy

    Ok, na razie zdecydowałem się na zakup TS-251A z dyskiem Seagate SkyHawk / IronWolf. Jak go skonfiguruje, jeszcze nie wiem. Mam czas na decyzję, aż do mnie nie dojdzie. RAM na razie zostawiam. Zobaczę jak to będzie chodzić na 2GB. A jak się zdecyduję na rozszerzenie to raczej wezmę 2x4GB. A tak...
  6. F

    Przedzakupowe dylematy

    A wymieniałeś sam kości RAM-u. Trudne to jest? Niby też to czytałem, że da się odzyskać dane z działającego dysku. Ale i tak nie wiadomo który dysk padnie, więc co mi po tym. Przewagą single drive jest tutaj to, że żyją dłużej niż dyski w macierzach. Przynajmniej też tak czytałem ;) .
  7. F

    Przedzakupowe dylematy

    OK, to już chyba ostatnie pytanie, dysk 5900rpm czy 7200. Będzie widoczna różnica? jak nie wielka, to raczej wolę 5900 bo uchodzą za mniej awaryjne.
  8. F

    Przedzakupowe dylematy

    Poważnie aż tak źle z tym jest? Nie miałem do tej pory problemów z dyskami, może dlatego nie czuję zagrożenia. Jeszcze to przemyślę, bo przeglądam forum i w spora większość poleca takie rozwiązanie.. Lepsze? W sumie sporo tracę, w tańszym modelu mam procka dwa rdzenie po 1,6GHZ i 2GB RAM.
  9. F

    Przedzakupowe dylematy

    Przymierzam się w najbliższym czasie do zakupu serwera NAS. Ma być on serwerem plików w sieci domowej. Ważny jest dla mnie dostęp dla kilku użytkowników, możliwość odtwarzania filmów przez TV, zdalny dostęp przez telefon też byłby mile widziany. Patrząc na swój budżet na chwilę obecną...
  10. F

    Witam wszystkich Użytkowników

    Witam. Przymierzam się właśnie do zakupu swojego pierwszego serwera NAS, w związku z czym już narodziło się kilka pytań. Na niektóre już znalazłem odpowiedź na forum, przy innych liczę na pomoc bardziej obeznanych w temacie użytkowników. Pozdrawiam.