Recent Content by jac3k27

  1. jac3k27

    Pomoc Problem z QBelt

    Witam, mam problem z serwerem QBelt. Przed świętami wszystko działało, a wczoraj mój klient QVPN przestał się łączyć z NAS-em. Niczego nie zmieniałem ani nie poprawiałem. PPTP i OpenVPN działa poprawnie. Przy próbie łączenia z serwerem QBelt najpierw pojawia się komunikat, że użytkownik nie ma...
  2. jac3k27

    Pomoc Udostępnianie plików - błąd po aktualizacji systemu

    Witam, Dostałem przed chwilą odpowiedź z QNAPA, że następna aktualizacja systemu rozwiąże ten problem. Niestety, nie napisali kiedy to będzie:)
  3. jac3k27

    Pomoc Udostępnianie plików - błąd po aktualizacji systemu

    Niestety, nie ma znaczenia czy udostępniam cały folder czy jeden plik. Efekt zawsze jest taki sam. Foldery otwieram bez problemu ale pojedyncze pliki już nie. Napisałem już do HelpDesku i czekam.
  4. jac3k27

    Pomoc Udostępnianie plików - błąd po aktualizacji systemu

    Witam wszystkich, mam taki problem. Może znacie przyczynę lub sposób usunięcia problemu? Po ostatniej aktualizacji systemu, nie da się podejrzeć udostępnionego pliku poprzez przeglądarkę www. Kliknięcie w plik doc, pdf lub jpg generuje komunikat "Nie można odnaleźć pliku Adres URL oryginalnego...
  5. jac3k27

    Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

    Witam wszystkich, Po ostatnie aktualizacji systemu do wersji 4.3.3.0188 z 2017/05/16, serwery zniknęły z otoczenia sieciowego. Nie widać ich po HOSTNAME, ani też nie można się do nich dostać po nazwie hosta. Po wpisaniu adresu IP wszystko jest OK, jednak wolałbym, aby były widoczne i dostępne w...
  6. jac3k27

    Jaki serwer przy VPN dla ok. 50 osób?

    Dziękuję za odpowiedź. Nie oczekuję nic od TS-212. Jak napisałem, takiego używam w domu i jestem zadowolony. Do firmy szukam czegoś mocniejszego, o czym też napisałem.:) Twoje uwagi są jednak dla mnie cenne. Myślałem też o jakimś mocnym kompie i postawienie tego na linuxie. Użytkownicy zapisują...
  7. jac3k27

    Jaki serwer przy VPN dla ok. 50 osób?

    Witam wszystkich, osobiście używam w domu TS-212. Skonfigurowałem VPN i widzę, że bardzo ładnie chodzi. W konfiguracji VPN jest jednak ograniczenie na 5, 10 lub 15 użytkowników. Teraz szukam serwerka do firmy, gdzie chciałbym, aby dostęp do serwera miało nawet 50 osób. Czy wyższe wersje też mają...
  8. jac3k27

    Pomoc NAS niewidoczny w sieci po HOSTNAME

    Dziękuję za podpowiedzi ale tak banalne rzeczy są mi znane i sprawdzone już na początku. Również mapowanie dysków i sztuczki ze skryptami znam. Po za tym, ja nie chcę mapować mojego NASa a jedynie zauważyłem, że przestał być widoczny po HOSTNAME, ale nie mam problemu z odnalezieniem go w sieci...
  9. jac3k27

    Pomoc NAS niewidoczny w sieci po HOSTNAME

    Nie twierdzę że Windows jest doskonały, ale nie rozumiem dlaczego uważasz, że mój NAS nie ma tej samej grupy roboczej co inne komputery w mojej sieci? Po aktualizacji systemu w NAS-ie, jeszcze na starym Qfinderze, NAS nagle się odnalazł. Nic z Windowsem nie robiłem ani jeszcze wtedy nie...
  10. jac3k27

    Pomoc NAS niewidoczny w sieci po HOSTNAME

    Dzisiaj, po instalacji nowego oprogramowania, 4.1.1 (20141101), mój Qfinder znalazł NAS. To już jakiś postęp, chociaż NAS nadal jest niewidoczny w sieci po HOSTNAME.
  11. jac3k27

    Pomoc NAS niewidoczny w sieci po HOSTNAME

    Witam, po ostatniej aktualizacji oprogramowania (chyba), wersja z 2014-10-03, mój serwer (TS-212) przestał był widoczny w sieci. Przynajmniej wtedy to zauważyłem. Nie widzę go po hostname. Nie wykrywa go też QFinder. Co ciekawe, po IP wchodzę na niego bez problemu i niby wszystko jest ok. Jednak...
  12. jac3k27

    Witam wszystkich forumowiczów

    j. w.
  13. jac3k27

    Pomoc Problem z logowaniem do zasobów TS-212P

    Pomogło! Nazwa użytkownika i hasło w NAS takie samo jak w komp. Loguje się za każdym razem. Przy okazji sprawdziłem, że na komputerze z Win XP nie ma tego problemu. Dziękuję za szybką pomoc.
  14. jac3k27

    Pomoc Problem z logowaniem do zasobów TS-212P

    Witam wszystkich Mam ten serwerek od kilku dni. Zauważyłem taki problem. Gdy znajdę go w sieci po adresie IP, to wchodzę na zasoby bez problemu. Komputer zapamiętuje login i hasło i jest ok. Nawet jak wyczyszczę te poświadczenia, to po pierwszym zalogowaniu zapamiętuje i dalej jest ok...
  15. jac3k27

    Pomoc problem po aktualizacji TS-212 do wersji 4.0.2

    OK, odszukałem swój wątek i rzeczywiście masz rację. Miałem wcześniej firmawe w wersji 4.0.2 i wtedy miałem problemy o których pisałem. Nie pamietałem dokładnie. W każdym razie wersja 4.0.2 nie nadaje się do pracy a po zmianie na 4.1.0 moje probleemy zniknęły.