Recent Content by jacdym

  1. jacdym

    Pomoc Utrata IP

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. ad. 1 Switcha nie podejrzewam, ponieważ wszystkie inne urządzenia działają poprawnie - modem, AP, teamsy i vpn'y nie zrywały po wyłączeniu prądu. Ale jak problem się pojawi to sprawdzę, czy widzi MAC adres qnapa. ad. 2 z HDMI sprawdzę ad. 4 Ostatnio wymieniałem...
  2. jacdym

    Pomoc Utrata IP

    Mam TS-253D. Sporadycznie zdarza mu się utracić dostęp do sieci - co miesiąc lub dwa. Ledy przy gniazdku świecą. Status i dyski też na zielono. Nie pomaga wyciągnięcie i włączenie wtyczki ponownie. Ustawione stałe IP. Jedyne wyjście, to ręczny restart. Ostatnio zauważyłem, że sytuacja pojawiła...
  3. jacdym

    Pomoc Utrata DNS po instalacji Virtual Switch

    A nie możesz tymczasowo wpisać ręcznie DNS? 8.8.8.8 i 8.8.4.4? Tylko po zmianie nie restartuj. Puść potem aktualizację.
  4. jacdym

    Pomoc Utrata DNS po instalacji Virtual Switch

    Nawet nie musiałem ustawiać virtual switch. Przy instalacji virtual station system sam inicjuje instalację i konfigurację virtual switch z domyślnymi ustawieniami. Po restarcie pojawiał się problem z dns. W moim przypadku wyłączenie ipv6 pomogło. Może problem dotyczy określonych modeli - w linku...
  5. jacdym

    Pomoc Utrata DNS po instalacji Virtual Switch

    Ze zgłoszonego mojego ticketa miałem umówioną sesję przez teamviewer. Jak znalazłem obejście to była odpowiedź: "Zatem sesję możemy anulować i proszę oczekiwać kolejnej wersji FW która naprawia zgłoszony problem" Sprawdź może jeszcze raz ustawienia. Ja usuwałem virtual switch, resetowałem...
  6. jacdym

    Pomoc Utrata DNS po instalacji Virtual Switch

    Jest rozwiązanie! Na adapterze i virtual switch należy ustawić ipv6 na disable. Podobno tak działa na od najnowszej wersji (4.5.3). W moim przypadku to była pierwsza wersja z którą miałem do czynienia. Teraz po restarcie nie ma problemów z DNS.
  7. jacdym

    Sprzedam Kingston Hyperx impact 16GB DDR4 2400 CL14

    To podaję spamowy kontakt:...
  8. jacdym

    Sprzedam Kingston Hyperx impact 16GB DDR4 2400 CL14

    To może kontakt na priv. Tylko nie widzę opcji wysyłania wiadomości prywatnej...
  9. jacdym

    Sprzedam Kingston Hyperx impact 16GB DDR4 2400 CL14

    Aktualne? Sprawdzone w działaniu?
  10. jacdym

    Cześć

    Cześć, Świeży nabywca qnap. Zastosowania do Home office. Pozdrawiam
  11. jacdym

    Pomoc Utrata DNS po instalacji Virtual Switch

    Niestety, nie działa. Odinstalowałem wirtualki, kontenery. Usunąłem aplikacje do nich. Usunąłem virtual switch. Ustawienia sieciowe były tylko na karcie. Znowu dns'y chodziły jak powinny - również po restarcie. Natomiast utworzenie dowolnego virtual switch na początku działa poprawnie. Po...
  12. jacdym

    Pomoc Utrata DNS po instalacji Virtual Switch

    Tego nie sprawdzałem. Na razie robiłem reset ustawień sieciowych (reset 3 sek) i nie pomogło, a skoro nie miałem danych, to reset ustawień fabrycznych (reset 10sek) po których znowu robiłem całą procedurę instalacji. I dalej to samo. Więc może problem jest w procedurze, którą robię.
  13. jacdym

    Pomoc Utrata DNS po instalacji Virtual Switch

    Tak. Na poziomie virtual switch są widoczne.
  14. jacdym

    Pomoc Utrata DNS po instalacji Virtual Switch

    Cześć, Witam na forum. Od tygodnia jestem posiadaczem TS-253D (na razie nieszczęśliwym). Próbuję ustawić połączenie sieciowe i wszystko jest ok do momentu aktywacji Virtual Switch. Przy pierwszym uruchomieniu ustawiam stałe IP oraz DNS, konfiguruję dyski, volumeny, kontenery Do tego momentu...