Recent Content by Java

  1. Java

    Pomoc Zmniejszenie rozmiaru puli

    Ustawiłem na puli max rozmiar chcę go porostu zmniejszyć ale nie mogę. Nie ma możliwości zapisania niższej wartości niż maksymalna Jest w ogóle możliwość zmiany wiekości puli?
  2. Java

    Pomoc Zmniejszenie rozmiaru puli

    Witam Mam problem bo nie wiem jak zmniejszyć rozmiar puli i czy jest to w ogóle możliwe? Nie można zapisać mniejszej wartości... Pojawia się taki komunikat Niestety nie wiem jak zmienić tę wartość...
  3. Java

    Pomoc Podlaczenie starego dysku w raid 0 do systemu 2 opcje?

    Cześć Pytanie czy możliwe jest w ts 653, 2 dyski ssd nvme na ktorych stoi system i 6 dyskow w raid 6 na dane odlaczyc jeden z dyskow z raid 6 i podpiac dyst z partycja single aby zgrac z niej dane na partycje raid6 na 5 dyskach (na te chwile), a pozniej podlaczyc odlaczony dysk z raid 6? Opcja...
  4. Java

    Pomoc Podłączenie dysku z Qnap'a pod PC

    ryvar72 czy udalo ci sie dane skopiowac powyzszym r-studio?
  5. Java

    Pomoc Migracja/Instalacja systemu na dyskach NVMe qm2-2p10g1t !

    Witam Mając w planach od dłuższego czasu upgrade mojego ts-653b, zakupiłem: - 16GB (2 x 8GB) ram crucial DDR3L-1886SODIM 1.35V CL13 - kartę qm2-2p10g1t 2 x złącze do dysków NVMe ssd - 2 x dysk WD-Black NVMe SSD 500GB Mam pytanie ponieważ skoro mam system obecnie zainstalowany na dysku SSD...
  6. Java

    Pomoc Karta QM2-2S10G1TB i temperatury dysków.

    czemu wybrales QNAP QM2-2S10G1T a nie QNAP QM2-2P10G1T?
  7. Java

    Kawa i papierosy DUAL M.2 22110/2280 PCIE SSD EXPANSION CARD

    Dzieki za odp. Mozesz opisać jak ją używasz czy zainstalowałeś na niej system czy tylko sluży do cache lub innych celów, jeśli tak to czy wirtualizujesz coś, ew masz postawiony apache tomcat i czy korzystasz z karty 10gbit i jak sie taka konfiguracja sprawuje i do czego jej głównie używasz?
  8. Java

    Kawa i papierosy DUAL M.2 22110/2280 PCIE SSD EXPANSION CARD

    Pytanie czy na tych dyskach na karcie z NVMe mozna zainstalowac system QTS + wykozystac je do celow do ktorych zostaly zaprojektowane jednoczesnie i tak aby pozostale HDD byly tylko magazynem danych?
  9. Java

    Kawa i papierosy DUAL M.2 22110/2280 PCIE SSD EXPANSION CARD

    Link: https://www.youtube.com/watch?v=hVTqBBOMl3k 11:39 odp jak dobierac karty ogolnie cale video jest spoko Link: https://www.youtube.com/watch?v=aokjZsX652E Pytanie czy na tych dyskach na karcie z NVMe mozna zainstalowac system QTS tak aby pozostale HDD byly tylko magazynem danych? Btw...
  10. Java

    Kawa i papierosy DUAL M.2 22110/2280 PCIE SSD EXPANSION CARD

    whitemax Dzięki za zwrócenie uwagi, trochę namieszałem oczywiście miałem na myśli m2 sata czy m2 pci powinienem rozważać. Przez to niedopatrzenie na 2 poście i nie znajomość tematu zupełnie nie zwróciłem na to uwagi. ==> oczywiście m2 pci powinienem brać pod uwagę... Co do kart to pytałem czy...
  11. Java

    Kawa i papierosy DUAL M.2 22110/2280 PCIE SSD EXPANSION CARD

    Mam pytanie odnośnie takich kart rozszerzeń: Jaką kartę zakupilibyście do NASA TS-653B z założeniem ze i bez względu na jej koszt. Mam obecnie 4 dyski 4tb wd red w RAID 5, jeden ssd evo850 z systemem i 1 1tb wd blue oraz jeden 4tb red w drodze gdyż dokupiłem kolejny i ostatni zakupiłbym już na...
  12. Java

    Pomoc Serwer tomcat konfiguracja pod kilka aplikacji jsp...

    Witam Siedzę już nad tym jakiś czas i nie mogę sobie poradzić z problem konfiguracji tomcata tak aby kilka stron jednoczenie bylo obslugiwanych. Moja konfiguracja domeny jest taka mojadomena.com i na hostingu ustawilem 2 subdomeny z przekierowaniem typu A na ip ktore przypisane jest do Qnapa...
  13. Java

    Pomoc Serwer tomcat konfiguracja

    Witam Mam problem wynikający z mojej raczej niewiedzy, dotyczący konfiguracja serwera Apache tomcat 7 na serwerze QNAP lub samego QNAPA. Opiszę środowisko: 1 Router TPlink AC1200 sieć Toya stałe IP np 85.23.150.270 ;) 2 Wklepując to ip dostaje strone logowania do qnapa 3 Qnap ma zainstalowany...
  14. Java

    Pomoc Zdalny dostep Time Machine do Qnap

    Kurcze... jesteś pewien? Nie ma na to jakiejś recepty?
  15. Java

    Pomoc Zdalny dostep Time Machine do Qnap

    Witam Mam problem z konfiguracja zdalnego dostępu przez Time Machine do Qnapa. Po lanie dodałem dysk 192.168.1.2/TMbackup natomiast chciałbym mieć możliwość podłączenia się do tego samego backupu zdalnie gdyż mój nas znajduje się w innym mieszkaniu niż to w którym obecnie się znajduję. Próba...