Recent Content by jk.1

  1. jk.1

    Pomoc NAS TS-x64 i kamery Orllo

    A może podrzuć kamery komuś z podobnym Qnapem. Zapisz wszystkie kroki i konfiguracje. Albo przed tym krokiem zresetuj kamery i zacznij od początku.
  2. jk.1

    Pomoc HBS i archiwizacja .Qsync

    Dzień dobry, archiwizacja HBS i okazuje się że katalogi .Qsync nie są archiwizowane i na szczęście pełne zaskoczenie przed padem dysków. Wiem, że jest jakaś możliwość konfiguracji przez jakąś synchronizację, ale po co takie kombinacje. Może dodać jakąś opcję w zwykłym zadaniu czy .Qsync ma być...
  3. jk.1

    Pomoc Problem z zapisem plików związanych z programowaniem Arduino, ESP32

    Dzień dobry, pliki: arduino-1.8.19-windows.exe, arduino-1.8.19-windows.zip, arduino-ide_2.1.1_Linux_64bit.zip, arduino-ide_2.1.1_Windows_64bit.exe, arduino-ide_nightly-20230804_Windows_64bit.zip, arduino-ide_nightly-20230804_Linux_64bit.zip. Podaję nazwy abyście mogli ściągnąć z sieci i...
  4. jk.1

    Pomoc Niezidentyfikowany, dziwny problem

    Kopie są dwie, więc dane to nie jest problem, ale znalazłem coś takiego: Błąd 2023-07-26 10:23:33 system --- localhost --- Browser Station Preferences [Browser Station] Failed to download Google Chrome image "114.0.5735.198-1". Error message: Error response from...
  5. jk.1

    Pomoc Niezidentyfikowany, dziwny problem

    Dzień "dobry", NAS TVS-671 - 2x 512MB NVME( Raid0) + 6 dysków magnetycznych (4 x 3TB Raid5, 1x 1TB, 1x 6TB) + 1x 512MB NVME jako Cache Read Only dyski NVME na kartach QNAP. Firmware 5.1.0 Build 20230629. Problem wystąpił 25.07.2023 około godziny 22 System startuje przez kilka minut jest...
  6. jk.1

    Sprzedam Dysk sieciowy QNAP HS-251+ (plus dysk 4TB)

    Witam, trochę już leciwy ten sprzęt. Proponuję 700zł.
  7. jk.1

    Pomoc HBS3 - błąd po kontroli integralności

    Dzień dobry, TVS-671, CPU i7, 16GB RAM zainicjowałem NAS ponownie (po około 3-4 latach od konfiguracji). HBS3 ver. 21.0.0926 jest możliwość kontroli integralności danych. System zachowuje 3 wersje plików. Problem: Po kontroli wyszło, że kilka plików (xls) jest uszkodzonych. Fakt - były...
  8. jk.1

    Pomoc QM2-2P10G1TA i negocjacja połączenia z D-Link DGS-1210-24

    Witaj NAS TVS-671 z 4 portami 1Gb i kartą QM2-2P10G1TA (10Gb) + Switch D-Link DGS-1210-24. Połączenia LAN z kart wbudowanych (1Gb) działa prawidłowo. Natomiast połączenie z kary QM2 do switch'a nie działa. Nie liczę na 10Gb bo switch to 24 porty 1Gb, ale karta i switch nie potrafią wynegocjować...
  9. jk.1

    Ankieta QNAP przyśpieszenie dostępu do danych

    TVS-671 - 1x SSD_m2 Cache, 2x SSD_m2, 6xHDD
  10. jk.1

    Pomoc HBS3 backup na dysk USB

    No tak, ale mam dysk na USB a rsync to do innego NAS'a. Czyli dysk na USB do innego NAS'a i wtedy backup? Tylko dlaczego czysty Linux (konsola i mc) ma transfer 50MB/s, a HBS3 1 plik na 5sek?
  11. jk.1

    Pomoc HBS3 backup na dysk USB

    Witajcie, dysk 12TB podpięty do USB 3.0. Transfer przy użyciu ssh i mc wynosi 70MB/s (dużo małych plików) i około 150MB/s duże pliki - czyli może być. Te same zasoby próbuję kopiować przy użyciu HBS3 i transfer jest żenująco niski - tego nawet nie ma jak policzyć no chyba, że około 1-2 pliki na...
  12. jk.1

    Pomoc Karta PCI-E typu adapter do dysków SSD M.2 NVMe czy jest zamiennik dla QNAP QM2-2S ?

    U mnie taka karta typu adapter z dyskiem NVme działa ale tylko jako cache. Jest szybsza reakcja systemu, ale przy dużych transferach już nie ma takiego super efektu.
  13. jk.1

    Pomoc Link Aggregation, Port Trunking i 802.3ad dynamic

    To był rok 2000-2002. Sprzęt był ubezpieczony. Nie ma znaczenia kto stracił i kto straty pokrył - fakt jest taki, że uśpiony przetrwał. Ale ja nie chcę ciągnąć tematu usypiać czy nie. Coś nie działa po wybudzeniu a powinno. Czemu tego nie możecie pojąć, że próbuję znaleźć rozwiązanie problemu, a...
  14. jk.1

    Pomoc Przyspieszyć NAS, karty rozszerzeń i dyski SSD (PCIe M.2 SATA;PCIe M.2 NVme; 2,5" SATA)

    Muszę przyspieszyć NAS'a (TVS-671, i7, 16GB RAM, 4x 3TB 2x 1TB, cache M.2 PCIe SSD 512GB (adapter noname – nie można utworzyć woluminu – tylko pamięć podręczna z zapasem alokacji 20%) - kopia dysków jest robiona na innego NAS'a - więc to nie problem (nieistotne). Mój LAN to 1Gbit/s i nie...
  15. jk.1

    Pomoc Audio z pominięciem tv

    Słucham muzyki przez Tablet/Telefon (Aplikacja Qmusic - może są lepsze, ta mi działa i na razie nie szukałem) - połączenie po WiFi. Do tego po kablu (wyjście słuchawkowe) można podłączyć sprzęt Audio. Ja mam do sprzętu Audio wpięty odbiornik BT (czyli słucham bez kabli). Oczywiście to nie jest...