Recent Content by lukrajew

  1. lukrajew

    Pomoc Download Station i obciążenie procesora na max

    Witajcie, Od jakiegoś czasu mam problem z download station. Jak tylko podam jakiegoś torrenta, to obciążenie procesora skacze na max i w zasadzie nic już zrobić nie mogę. Panel sterowania nie odpowiada, w nic wejść nie można. Jakiś bug pojawił się w nowej wersji softu? Ktoś coś wie? Wersja...
  2. lukrajew

    Pomoc TS-419P+ błędy na jednym z dysków

    OK, to tam będę trzymał mniej ważne dane :) Dyski zamówione :) Jak tylko dotrą, to odpalam procedurę podmiany. W imię Boże ;)
  3. lukrajew

    Pomoc TS-419P+ błędy na jednym z dysków

    OK, to zamawiam nowe dyski :) A jeszcze jedno - te dwa stare, mam zamiar w takim układzie wykorzystać jako backupowe w kieszeniach zewnętrznych. Czy wg Was, ten "uszkodzony", z objawami jakie opisałem, nadaje się na backup (po sformatowaniu oczywiście), czy raczej już go nie używać?
  4. lukrajew

    Pomoc TS-419P+ błędy na jednym z dysków

    Wymiana na identyczny z tej samej serii raczej mi nie grozi, te dyski pracują u mnie jakieś 4 lata :) Też skłaniam się do scenariusza drugiego, tylko mam dylemat czy NAS się nie "zbuntuje" do rozszerzania pojemności jak jedn z dysków nie do końca jest sprawny
  5. lukrajew

    Pomoc TS-419P+ błędy na jednym z dysków

    Panowie !!!!!!! Na 13 odpowiedzi tylko pierwsza na temat :( Ja wiem jaka jest różnica między Green a Red, zarówno cenowa jak i jakościowa, ale na Boga - o to pytałem? Proszę o odpowiedzi na temat
  6. lukrajew

    Pomoc TS-419P+ błędy na jednym z dysków

    Witajcie, Raz w miesiącu puszczam test dysków. Po ostatnim dostałem komunikat, że na jednym z dysków znaleziono błędy. Sprawdziłem w SMART i są to: 1. Current sector pending 2. Offline uncorrectable Moja konfiguracja to dwa dyski WD green o pojemności 1,5 TB spięte w RAID 1. Raczej nie ma się...
  7. lukrajew

    Pomoc Zmiana wyglądu interface

    OK, bardzo dziękuję za info :) Pozdrawiam
  8. lukrajew

    Pomoc Zmiana wyglądu interface

    A mogę doinstalować Storage Pool Managera w jakiś sposób, czy już po "ptokach" ? :)
  9. lukrajew

    Pomoc Zmiana wyglądu interface

    Czyli teraz już nie mam możliwości przełączania się?
  10. lukrajew

    Pomoc Zmiana wyglądu interface

    Witajcie, Mam pytanie, czy da się zmienić wygląd interface? Niektórzy z Was wklejając screeny mają interface wyglądające mniej więcej tak: U mnie natomiast wygląda to tak: Czy można przełaczać ten wygląd czy zależy to np. o modelu NAS? Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20160311...
  11. lukrajew

    Pomoc FILE STATION - dostęp po http - brak niektórych folderów

    Witajcie, Czy ktoś to zgłosił, aby wiedzieli co poprawić w nowym sofcie? Mam dokładnie to samo :( Pozdrawiam Łukasz
  12. lukrajew

    Pomoc Dodatkowy dysk w NAS jako backup

    OKI, dzięki za info. Kopię mam jakby co, tylko wolałbym nie przywracać wszystkiego, jak chcę go podpiąć tylko do celów testowych :) Jutro pewnie powalczę w takim razie :)
  13. lukrajew

    Pomoc Dodatkowy dysk w NAS jako backup

    No zaznaczy zaznaczyłem ten nowy, tylko zrezygnowałem jak dostałem komunika, że pójdzie się żenić wszystko, łacznie z aplikacjami. Zacząłem się zastanawiać, czy nie sformatuje mi wszystkiego, łącznie z dyskami podstawowymi, tymi w RAID
  14. lukrajew

    Pomoc Dodatkowy dysk w NAS jako backup

    Dzięki pigers za podpowiedzi :) Jasne, że nie muszę mieć w czasie rzeczywistym. Tak na prawdę zależy mi na kopii zdjęć i filmów kręconych własnoręcznie. Kopię w chmurze robię tylko dokumentów (google). Niestety można połączyć tylko z jednym kontem. Tak czy siak chmura odpada ze względu na ilość...
  15. lukrajew

    Pomoc Dodatkowy dysk w NAS jako backup

    Witam, Szperałem po forum, ale nie znalazłem rozwiązania, a może temat jest banalny, tylko ja nie wiem czy tak to będzie działać :) Mam w qnap (TS-419P+) zainstalowane dwa dyski 1,5 TB każdy, spięte w RAID 1. Będę je wymieniał na większe i po operacji zostaną mi te dwa. Myślę, aby jednego z...