Recent Content by masi0

  1. masi0

    Pomoc TS-451 awaria zasilania

    Mój 451 od pewnego czasu randomowo się wyłącza a w zasadzie restartuje, jedyne co to dostaje taki wpis w logu poza piknięciem systemu: Ostrzeżenie 2020-10-18 11:19:44 admin 127.0.0.1 Power NAS Power Status [Power] The system was not shut down properly last time. Pudełko ma ponad 5 lat, więc w...
  2. masi0

    Pomoc TS-451 i XHCI na USB

    to jest DAC wbudowany w Rotel A12 (zewn. karta muzyczna) - chcialem uzywać tego z volumio (linux) jako serwer muzyczny
  3. masi0

    Pomoc TS-451 i XHCI na USB

    tak jak najbardziej, urządzenie jest wykrywane przez VM jak i widoczne w samym systemie - mimo to dziala źle. jak wspominałem, na virtual box ten sam konfig działa prawidłowo mała errata: lusb pokazuje: Bus 001 Device 005: ID 278b:5100 Bus 001 Device 003: ID 1005:b155 Apacer Technology, Inc. Bus...
  4. masi0

    Pomoc TS-451 i XHCI na USB

    Dokladnie tak
  5. masi0

    Pomoc TS-451 i XHCI na USB

    tak oczywiscie, normalnie to urządzenie wykorzystuje z inną aplikacją i działa poprawnie. oczywiście na czas używania VM tamta apka nie działa
  6. masi0

    Pomoc TS-451 i XHCI na USB

    właśnie nie, USB 2.0
  7. masi0

    Pomoc TS-451 i XHCI na USB

    Chciałem postawić Volumio na Virtual Workstation - działa, sam system wstaje i pracuje. Niestety podłączony po USB DAC nie działa już tak sprawnie, przez brak bezpośredniego dostepu do USB. Ten sam Volumio (Linux pod spodem) postawiony na VirtualBox na laptopie funkcjonuje prawidłowo Czy macie...
  8. masi0

    Pomoc TS-451 - chce formatować dyski

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0387 Build 16/11/2017 Model serwera: QNAP TS-451 po awarii prądu TS sam rozpoczął sprawdzanie dysków, jednak po każdym logowaniu sugeruje kolejne skanowanie. Niestety z nieznanych mi powodów chce formatować mój główny wolumen Czy ktoś ma jakieś pomysły...
  9. masi0

    Instruktaż/Tutorial Instalacja kontrolera Ubiquiti UNIFI w Container Station (Docker)

    Dzięki. A jak się potem aktualizacuje taki kontener na nowszą wersję kontrolera?
  10. masi0

    Kawa i papierosy QTS 4.3.2 dla TS-228

    U mnie po instalacji nie dzialaja serwisy webowe nt. virtual station czy serviio - nie mam pojecia jak to naprawic
  11. masi0

    Pomoc XBMC - poziomy wyjściowe RGB

    LOL i odpowiadam ci ze się nie da. Problemem są sterowniki Intela. Ten sam problem występował na openelec 3.x na pudłach z intela. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  12. masi0

    Pomoc XBMC - poziomy wyjściowe RGB

    dzięki wielkie za pomoc, sorry, ze z pierwszym postem wyszedlem na lame :) ale gdzie wy na stronie 33 widzicie regulacje czerni?
  13. masi0

    Pomoc XBMC - poziomy wyjściowe RGB

    niestety w Sharp LC-52LE830E brak :(
  14. masi0

    Pomoc XBMC - poziomy wyjściowe RGB

    wczesniej mialem Xtreamera z Openelec i problemow nie mialem. Opcji z czernia nie mam w TV
  15. masi0

    Pomoc XBMC - poziomy wyjściowe RGB

    Mam podobny problem - u mnie z kolei jest coś nie tak z gammą, obraz na jasnym tle jest niby ok a z kolei na ciemnych dosc mocno widac podwietlanie tv + sceny są dość ciemne czy cos z tym mozna zrobic? jestem niestety laikiem w qnapie...