Recent Content by mentis

  1. mentis

    Pomoc Brak możliwości dodania QVR Pro Client do HD Station HS251+ QTS 5.0

    nie zauważyłem jeszcze problemu u siebie(5.0.0.1986), ale od pierwszej wersji qts 5 dodają wpis w changelog "QVR Pro Client & QVR Smart Client - Starting from QTS 5.0.0, HybridDesk Station no longer supports QVR Pro Client (HDMI output). You can install QVR Smart Client on HybridDesk Station as...
  2. mentis

    Pomoc nvme sed encryption

    nie dałem rady zmusić do działania dysków w QTS, po inicjalizacji macierzy nagle pojawiła się jakaś aktywność dysku 2 na karcie rozszerzeń pomimo braku struktury. Bez SED erase nic nie mogę zrobić z dyskami w nas'ie, wpisywanie PSID bez zmian. poszedł request na helpdesk,
  3. mentis

    Pomoc nvme sed encryption

    cześć wszystkim, zainstalowałem qm244 w 453be podpiąłem 2x256GB ssd i mam problem z zainicjowaniem/ zamontowaniem dysków. Dyski mają status SED odblokowany i chciałbym wykonać action erase sed, niestety za każdym razem wprowadzany PSID ze stickera jest odrzucany jako nieprawidłowy. Może jakaś...
  4. mentis

    Pomoc QVR Pro i kamera zewn i wew

    Ostatnia , jaką odszukalem to zewnętrzna(takiej szukam) IPC-HFW1435S-W-0360B wraz z korespondencją z supportu. Model miał wsparcie ONVIF ale nie dało się tego wykorzystać bez zamiany fw, który odblokowałby web serwer kamery. Widzę, że IPC-HFW1320S-W nawet oficjalnie na pl.dachua.com wspiera...
  5. mentis

    Pomoc QVR Pro i kamera zewn i wew

    podane modele kamer Dahua są z serii Consumer, niestety bez ingerencji w fw nie da się podłączyć do rejestratora w tym Qnap. Niby mają ONVIF ale nie da się nic konfigurować, nie są rozpoznawane, interfejsy sieciowe wycięte np web tylko soft producenta "Lechange". Na forach znajdziesz opis...
  6. mentis

    Download [Stable] QTS 4.3.6.0805 build 20181228 | ARM & x86

    Problem spadku transferów USB 3.0 rozwiązała aktualizacja do 4.3.6.0867 (brak adnotacji w release notes), na razie większych zmian u siebie nie zauważyłem.
  7. mentis

    Download [Stable] QTS 4.3.6.0805 build 20181228 | ARM & x86

    cześć, czy zauważyliście spadek transferu na portach USB 3.0 ? (dyski obrotowe, pendrive) W moim przypadku po zmianie fw na powyższy spadło z 80-100MB/s na 5-6MB/s . dzięki za info
  8. mentis

    Kamery IP tajwańskiej firmy Yudor - 50 PLN netto

    witaj, interesuje mnie YUC-HN83P zostało coś jeszcze?
  9. mentis

    Download [Stable] QTS 4.2.2 Build 0607 | TS-X51A

    czy jest już dostępny QTS 4.2.1 Build 20160705 dla ts-x51 - Fixed an issue where an RTRR replication job would be terminated if the remote Windows SMB server contains over 15,000 folders and 150,000 files
  10. mentis

    Pomoc Błąd podczas synchronizacji RTRR.

    mam na razie luźną sugestię, sprawdź czy przy zastosowaniu prostych nazw katalogów/plików (np. test\test\test.zip) problem występuje. Staram się znaleźć przyczynę występowania tego samego komunikatu przy próbie synchronizacji RTRR po SMB pomiędzy PC i TS251. Podejrzewam, że komunikat może być...
  11. mentis

    Pierwszy zakup NAS-a: QNAP TS-251 & S DS214PLAY & S DS215+

    mogę potwierdzić wielkość RAM(reszta pewnie na sztywno zaalokowana dla kontrolera graficznego IntelHD), co do reszty nie znajduję od miesiąca potwierdzenia w praktyce. Dla mnie DLNA(Twonky) i QvPC działa, file station i BSPlayer na 2 telefonach i tablecie jednocześnie też działa.
  12. mentis

    TS 251

    Cześć, od miesiąca katuje ten sprzęt(TS-251 1GB) i muszę przyznać że: ad1. QvPC działa nad podziw dobrze - uruchomione HD Station -> Kodi15.2.1 (kabel HDMI 10m, mysz + klawiatura usb) materiały 720p/1080p oraz 3D bez zająknięcia na TV Samsung, muzy i photo nie testowałem jeszcze, na pewno...
  13. mentis

    Cześć

    witam wszystkich i każdego z osobna :-)
  14. mentis

    Pomoc "Urządznie zostało odłączone"

    rozwiązanie genialne w prostocie,a najważniejsze, że już działa. Nie zwróciłem uwagi na aktualizację apki po drodze. dzięki za pomoc
  15. mentis

    Pomoc "Urządznie zostało odłączone"

    Witam, jako nowy użytkownik chciałbym odświeżyć temat komunikatu, z którym borykam się od kilku dni. Zastosowałem rady z posta Pomoc urządzenie zostało odłączone lordwader, 15 Czerwiec 2015, niestety bezskutecznie. od początku serwer ts-251 (1GB) fw 4.2.0 1118 (poprzednio 1023) połączony...