TS 251

Grzes978

Entry Technician
Q Associate
20 Maj 2008
72
1
8
45
Bielsko Biała
www.planetagor.pl
QNAP
TS-109/209 Pro
Ethernet
100 Mbps
Witam mam ochotę aby zakupić sobie ten wlasnie model wymieniony w temacie.

Moje pytanie/pytania to:

1. Czy moge w jakis prosty sposób użytwac music station i photo station na telewizorze. To znaczy nie chciałbym aby przegladac zdjecia lub puszcac muzyke na kompie tylko na TV.
Jak rozumiem moglbym to zrobic dzieki opcji qvPC podlaczam myszke i klawiature na wifi telewizor pod hdmi i gotowe? tak?

2. Drugie pytanie to czy dlna dziala dobrze to znaczy chcialbym puszczac sobie filmy na telewizorze z plików lezacych prosto na qnapie

Tak dużo jest tych opcji wymienionych na stronie qnap.com ze do konca nie wiem na czym kazda polega , tak aby byc pewnym na 100 procent. Na przykład taki streaming????

Moj NAS miałby głównie dzialać jako centrum muzyczne podlaczone do TV.Photo station tak samo na TV. Przegladanie internetu na TV z podlaczona myszka i klawiatura na usb.

Pobieranie danych przez download station. Puszczanie pobranych plików na TV.

Oczywiscie inne opcje tez beda wykorzystane, ale o te mi najbardziej chodzi . bardzo prosze o opis jak te opcje beda dzialac za pomoca jakich aplikacji itd.

pozdrawiam
 
Cześć,
Tak do w/w zadań ten model udostępnia ci prosty panel zwany HD Station, gdzie zajdziesz tam aplikacje do odtwarzania swoich treści.

Co do DLNA to także działa, aczkolwiek u każdego inaczej :) Jeśli będziesz miał swój NAS w pobliżu TV to korzystaj z aplikacji bezpośrednio tj poprzez podłączenie go do TV przez kabelek HDMI.
 
1. Tak, wszystko o czym piszesz możesz wykonać przy użyciu podłączonego po HDMI Qnap do TV. Zamiast klawki i myszki polecam kupić klawiaturę z touchpad - jedno urządzenie wygodniejsze od dwóch. Dodatkowe info, pierwsze uruchomienie wykonaj poprzez podłączone urządzenie kablem eth i przy użyciu kompa.
2. Najlepiej podłącz qnap poprzez hdmi do TV.
 
Cześć,
od miesiąca katuje ten sprzęt(TS-251 1GB) i muszę przyznać że:

ad1. QvPC działa nad podziw dobrze - uruchomione HD Station -> Kodi15.2.1 (kabel HDMI 10m, mysz + klawiatura usb) materiały 720p/1080p oraz 3D bez zająknięcia na TV Samsung, muzy i photo nie testowałem jeszcze, na pewno działa dobrze file station (przeglądarkowy) do zarządzania plikami,

ad2. DLNA - bolączka poprzedniego NAS D-Linka, tutaj masz do wyboru, do koloru, mi na razie wystarcza Twonky(dostępny jeszcze Qnap'owy, Plex i od niedawna MediaCenter21). Na moim sprzęcie Samsung'a, wiekowym blueray'u Panasonic'a, Pioneer'a sprawdza się idealnie(po ethernecie) pomimo sporych odległości(ok. 40m) i dwóch switchy po drodze (sg108e, oraz wbudowany w archera c5 v1.2),nie znalazłem w swojej bibliotece pliku, którego nie dało się wyświetlić przez DLNA(łącznie z 3D),

dodatkowo jest cichy(wentylator 70mm) i całkiem dobrze dobrana i oprogramowana platforma (przy dlna obciążenie procesora 7-10%) w porównaniu do poprzedniego mojego NAS'a.

ciekawą opcją jest wspomagane sprzętowo transkodowanie "w locie" - potrafi wysłać w czasie rzeczywistym materiał video w zadanej rozdzielczości na tableta, telefon (np. z 1080p na 720p bo np. i tak tablet dziecka nie obsłuży wyższej rozdzielczości) , gdzieś znalazłem, że jednocześnie potrafi obsłużyć 5 urządzeń.

Jedyną bolączką jest RAM, niestety 1GB nie wystarczyło mi na długo. Teraz zastanawiam się nad 2x4GB lub 2x8GB, zależy od następnego przelewu :)
 
Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Tak podejrzewałem że to wszytsko działa tak jak piszecie, ale zawsze jest lepiej spytać niż sie potem rozczarowac.

Moze jedyne pytanie jakie mi pozostało to takie czy zarzadzanie muzyka i zdjeciami przez hdstation jest takie same jak przez przegladarke, a jak nie to czy chociaz w miarę intuicyjne i dobrze zrobione. Juz dlugi czas szukam czegos co uzyłbym jako odtwarzacz do muzyki. Na pocztaku chcialem po prostu jakiś sprzet hifi z dyskiem na ktorym trzymałbym muzyke w mp3 ale jest jeden problem, taki sprzet musialby miec wyswietlacz aby móc poruszac sie po strukturze katalogów, a to juz wydatek rzedu pare tysiecy. Po wielu poszukiwaniach stwierdzilem ze jednak nie obedzie sie bez czegos podlaczonego do tv, wiec po krotkim namysle zdecydowalem ze nas bedzie do tego odpowiedni bo bede mial 22 urzadzenia w jedynym. Obecny sprzet Qnapa ma tyle opcji ze chyba jest to najlepszy wybór. Z sprzetem qnap mam do czynienia od 8 lat bo mam w domu qnap 109 II pro i niestety to juz staruszek nie ma dlna, hdstation, i innych nowinek. wkońcu mineło już 8 lat a postęp idzie.

Myślęże od razu dokupię 4GB i bedzie z głowy potem zostanie przeniesienie wszytskiego z starego Qnapa na nowy. :)

Pozdrawiam wszytskich
 
To ja może o muzyce.

Podepnij sobie USB DAC i steruj muzyką z telefonu. Super wygodne. Komp się przydaje do układania list, ale cała obsługa przez telefon. U mnie cyfrowo do wieży i gra cudnie. Leżysz w łóżku i sobie zapuszczasz do spania co chcesz. Nawet uwzględniając spore przerwy między utworami - nawet 4 sekundy. Taki bug w qnapie, zgłoszony.